Ztracené město

Ztracené město https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25573/ztracene-mesto.jpg 4 224 44

Archeoložka Jillian se vydává ve šlépějích svého zemřelého otce, který ji už Od dětství zasvěcoval do tajů svého povolání. Při studiu jeho zápisníků objeví šifru, která by ji měla dovést ke ztracenému městu v amazonském pralese, v jehož troskách je podle legendy pohřben vzácný rudý diamant. Jillian se bez váhání vydává do Brazílie. rozhodnuta uskutečnit otcův dávný sen. Na cestu najímá zkušeného průvodce Bena. který sice zná všechny nástrahy pralesa, ale rozhodně se nechová jako gentleman. Naopak jí dává všemožně najevo, že zhýčkaná žena jako ona měla zůstat doma. a Jillian se k němu také nechová právě vstřícně. Expedice do dosud neprozkoumaných končin je nesmírně riskantní, a právě společně prožité dobrodružství je nakonec sblíží. Když výprava dorazí do cíle a Jillian objeví mytický diamant, nastává skutečný boj o život, protože domorodí nosiči zatouží po bohatství. Jillian a Benovi se podaří uprchnout a v lůně pralesa se mezi nimi rozvine vztah, který je pravým opakem prvotního nepřátelství. Oba dva ale ví, že se musejí především dostat do bezpečí a zachránit vzácný diamant... ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Heart of Fire , 1993

rafan65
25.06.2023 3 z 5

Začátek knihy mě hodně bavil a příběh jsem si opravdu užíval. Jillian a Ben se neustále navzájem pošťuchovali a dávali příběhu náboj humoru a lehké erotiky. Ovšem poslední třetina příběhu se změnila v nudné popisování Benova obřího penisu a Jillianiny pochvy, příběh se proměnil do sexuální smrště. Je to docela škoda autorka se utrhla z řetězu a popustila své sexuální fantazie do sféry skoro porna, nebo ji došli nápady na dobrodružnou literaturu. Každopádně tímto koncem knihu doslova zabila.

petraj30
28.07.2022 5 z 5

Tohle jsem nečekala, ale bylo to úžasné. Myslela, jsem, že se to bude spíš jednat o archeologické vykopávky, ale tohle byla skvělá honba za pokladem.
S oběma hlavními hrdiny jsem se zasmála. Byli to skvělí parťáci i v nepříznivých situacích. Té sexuální energie bylo někdy trochu moc, ale bylo to vyvážené lehkou ironií.
Ten konec byl sice trochu natahovaný, ale knize nijak neuškodil.
Nevšední zážitek a skvělé čtení, které si s radostí někdy zopakuji.

Marci_Vaj
26.06.2022 5 z 5

Mě se to líbilo moc :) Krásně popsané dobrodružství, romantika a....prostě....Ben jen říkal nahlas to, co si většina mužů stejně myslí :)

Hatshepsut
23.11.2021 5 z 5

Tak tady jsem byla velmi spokojená. Dobrodružná nebezpečná cesta za hledáním ztraceného města s vtipnou hlavní dvojicí postav archeoložky Jillian a velmi sebevědomého průvodce Bena určitě stojí za to přečíst. Hodně mě bavila Jillian jak důmyslně odolávala sexuálnímu nadbíhání Bena. :-)

lusitta05
13.04.2021 5 z 5

Ja žeriem týchto frajerských drsných dobrodruhov,ako je Ben. A Jillian hrdinka presne podľa môjho gusta,takže ja som veľmi spokojná. Vtipné,romantické,s dobrým koncom,paráda.

Jack Bauer
14.02.2021 5 z 5

Podívejme, jakou literaturu čtou ženy:). Nepřečetl jsem si štítek, že je to román pro ženy a v domnění dobrodružné literatury sáhl po této knize. Příběhy z džungle a hledání ztracených měst či pokladů mám velmi rád, ale toto je spíš klasická červená knihovna. Ne že by mě Benovo sexuální harašení vadilo, ale čekal jsem něco jiného. Klasický dobrodružný román z Amazonie a ne erotiku. Samozřejmě se mě líbila i ta, já bych určitě ve stanu při masáži . když jí seděl s erekcí na zadečku neodolal :)) Jedná se vlastně o erotický román zasazený do exotického prostředí amazonské džungle. Moc dobrodružství a napětí zde sice není a když si odmyslíme to detailně popisované porno všude kolem tak autorka dokázala velmi působivě vystihnout charaktery dvou hlavních postav, jejich neustálé hašteření což mě nakonec také velmi bavilo. Určitě sáhnu po další knize od Lindy Howard, ale jak se tak dívám, píše samé zamilované romány. Dle některých komentářů prý zde převažuje napětí , já to vidím naopak, ale i toho trocha napětí a dobrodružství si také užijeme.
Bože jak hluboko jsem klesl, už čtu i romány pro ženy:))

georginaa
18.01.2021 5 z 5

Povedený příběh kde nechybí akce, dobrodružství, zápletka a láska. Vše v jednom, tak si představuji oddechové odpoledne u knihy která se čte sama. Dcera si ji tak oblíbila, že ji přečetla snad desetkrát a stále si ji ode mě půjčuje. :-)

jinbr
12.07.2020 4 z 5

Hezká kniha, hezký příběh, i s tím napětím. Snad jen konce by autorka mohla trochu lépe vygradovat. Někdy je to takové kostrbaté.

Luciska13
08.04.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá a dobrodružná kniha. Od autorky u mě vede Nezvěstná, ale tato kniha je v těsném závěsu. V knize převažuje napětí, které je místy doplňováno romantikou a postupným vyvíjením milostného vztahu.

Kudík
22.03.2020 4 z 5

Autorka opět nezklamala. Příběh je napínavý s pěkným popisem cesty pralesem a i jeho nástrahami. Hlavní hrdinové Jillian a Ben jsou sympatičtí a občas i vtipní, např. když se špičkují a řeč je třeba o houpacích sítích na balkonech. :) I když Ben by sem tam potřeboval na budku, střídavě se studenou sprchou. Musím přiznat, že Ricka mi líto bylo (toho po římse).

Laf
20.03.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha, do které jsem se hned začetla a nechtěla jen tak pustit z ruky. Výborný příběh, kterému nechybí slušná dávka dobrodružství a pěkný popis amazonské přírody. Za mě velmi dobré a doporučuji :)

Evaho73
08.03.2020 4 z 5

Sviatok žien som oslávila touto knihou s tuctový námetom, ale správne vyváženým pomerom dobrodružstva, napätia a romantiky, ktoré má dokážu vždy dokonalé zrelaxovať.

cukrovka
16.02.2020 5 z 5

Příjemná čtivá oddechovka. Autorce se daří správně nakombinovat dobrodružství, napětí a romantiku.

baruska6061
21.08.2019 4 z 5

Výborná kniha, nechybí romantika, napětí, dobrodružství!

DadulaZ
05.04.2019 5 z 5

Tuto knihu čtu znovu a znovu a nikdy mě neomrzí. Autorka skvěle zkombinovala romantiku, milostné scény, dobrodružství a napětí. L. Howard je má oblíbenkyně, a tuhle knihu mám jako TOP ze všech jejích knih. Hrdinka se svým ochráncem mi přirostli k srdci. Co stránka to větší napětí. Kniha čtenáře vtáhne do děje a nepustí ho ven dokud nedočte poslední slovo.

alva1
21.08.2018 5 z 5

Ráda čtu příběhy, které jsou namixovaným koktejlem dobrodružství a romantiky. A mně se tento koktejl od Lindy Howard velmi líbil.

sabca
18.05.2018 5 z 5

Od všeho trochu - dobrodružství, napětí a láska. Taky knihy o archeologických výpravách nemusím, ale tady toho nebylo tolik. Knížka se moc dobře četla a proto tomu kdo má tento žánr rád doporučuji.

lenkavildomcova
08.03.2018 5 z 5

Moc pěkné, napínavé, erotické. Trošku červená knihovna. Doporučuji.

bekule
23.10.2017 4 z 5

Moje první velmi šťastné setkání s autorkou. Mám ráda dobrodružné archeologické výpravy, okořeněné romantikou. Hlavní hrdinka jako jediná žena ve skupině drsných mužů ač zpočátku nerada, přijímá ochranu sebevědomého průvodce. Její vztah k němu se od jejích původních nesympatií postupně mění.....

moudivlacek
23.09.2017 4 z 5

Tuhle autorku miluji, přesto moc nemusím knihy o archeologických výpravách. Autorka opětovně dokázala, že nemám odsuzovat něco, co si celé nepřečtu. Ze začátku jsem si říkala, to bude nuda, ale omyl, lidičky. Chce to vytrpět pár začátečních stránek, pak děj nabere rychlý spád a ten vydrží až do konce.
Někdo tu odsuzoval popis milování, já říkám - proč ne? Když se to správně skloubí, pak je to pěkný dobrodružný příběh. Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci, i když mají své chyby, pro mne se tak stali více skutečnými.