Zrkadlový muž

Zrkadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461184/bmid_zrkadlovy-muz-cO1-461184.jpg 4 2097 2097

Cestou domov zo školy zmizne mladé dievča. Napriek úsiliu polície aj rodiny sa ju nepodarí vypátrať. O päť rokov ju nájdu brutálne zavraždenú na detskom ihrisku uprostred Štokholmu. Pomocou sledovacích kamier inšpektor Joona Linna vystopuje očitého svedka. Ukáže sa, že Martin je duševne chorý človek, ktorý si neuchoval nijaké spomienky na to, čo videl. Je poznačený vlastnou traumou, viní sa z dcérinej smrti. Joona sa rozhodne kontaktovať psychiatra Erika Mariu Barka a zistiť pravdu pomocou hypnózy. Martinova manželka dostane výstrahu: ak svedok prehovorí, odnesie si to ich blízky nevinný človek. Čoskoro svoju hrozbu naplnia. Čo vedie k únosom mladých žien a aký plán majú s nimi únoscovia? Ako veľmi bolí rodičov smrť dcéry a kam až siaha túžba po moci a naplnení vlastných predstáv o „božom“ poslaní? Joona Linna čelí ďalšiemu prípadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Spegelmannen , 2020

denuliiina
06.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jen těžko budete odkládat, pokud nebudete mít dočtené. Dvojice Kepler opět nezklamala a vyhrála si s každým detailem. Chvílemi mi to přišlo trochu překombinované a jen těžko uvěřitelné.

Ifaa
05.11.2020 5 z 5

Zrkadlový muž je výborný od prvej strany až po poslednú. Ani sekundu som sa nenudila. Kepler opäť nesklamal.

Susan94
05.11.2020 5 z 5

BOMBA! Skvěle vymyšlená detektivka, prostředí, postavy... Řekla bych že je to od manželského páru jedna z nejlepší detektivek. Joona Linna v plné kráse, žádné odbíhání od děje, skvěle všechno do sebe postupně zapadalo a já se nemohla od knihy odtrhnout.

Stejskat
05.11.2020 5 z 5

Krásná práce! opět! :-) trochu jsem se bála, aby to nebylo jen uměle natahované téma, které se bude opakovat, protože dneska už málokdo přijde s myšlenkou, která zaujme a čtenáře udrží v bdělosti až do konce knihy, ale žádný strach, zde se nuda nekoná! :-)
Joona je ztělesněné charisma a nezklamal ani tentokrát :-)

Vesina
04.11.2020 5 z 5

Taaaaak dlouho jsem čekala na další případ Joony a pak uplynou dva dny a já mám přečteno :( ..... ale do pr***e .... to byla zase jízda !!

joslin
04.11.2020 5 z 5

Oooo můj božeee, děkuji za další díl. Tak mě to bavilo, dlouho jsme čekali. Tohle téma, co si vybrali se opravdu děje. Bylo to parádní, hlavně dějová linka obětí mě neskutečně bavila. ALE TAK MI CHYBĚLA SAGA. VRAŤ SE! Ta by se tam hodila, moc. Strašně jsem si pošušňala. Chtěla bych zase, bylo mi líto, že jsem to dočetla.

TerezaaBaarova
03.11.2020 5 z 5

(SPOILER) ediný co mi na Keplerových knihách vadí je, že nemají provázkovou záložku.

Panebože to byla jízda od první stránky!
Prostě jsem byla napnutá jak dvakrát napnutý kšandy!
Čtení je díl od dílu lepší, mazanější a napínavější a Joona Linna? Je větší borec!

*Spoiler*
určitě to nebyl díl poslední!

Faila
03.11.2020 3 z 5

Autorům se rozhodně nedá upřít nápaditost, smysl pro detail, umění budovat napětí a vše čtenáři dávkovat tak akorát. Kniha se čte skoro sama, ale bohužel mě ke konci trochu rozčilovala (stejně jako poslední díly série). Přišlo mi to trochu moc překombinované a přehnané. Propracovaná psychologie postav a děsivé tajemno ustupují krvi, násilí a snaze šokovat čtenáře za každou cenu.

hs777
02.11.2020 5 z 5

Perfektní, těžko odložitelné, značně brutální, nechutně úchylné, ale jak jinak z pera Keplerovců. Fanoušci Joona Linny nemohou vynechat a v dalších dílech se těším na Sagu.

Kočička911
02.11.2020 5 z 5

Po delší době další kniha a zase bezva..
Styl psaní se mi líbí.. Nejsou tam žádné dlouhé kostrbaté věty, či souvětí, prostě bezva čtení..
Opět zase dost postav, do detailu vykreslené, které nakonec tvoří celou skládačku.
Víc než pár mrtvol, trochu nechutných detailů, ale to ke Keplerovi patří..
Prostě pecka..

Jen teda Joona snad není normální člověk, ale nezničitelnej terminátor :)

vera4669
02.11.2020 5 z 5

Tak - po dvou letech jsme se dočkali pokračování ...Jonna je zpět v plné parádě, snad se nám i Saga dá do kupy, knížka se četla sama, napínavá, zajímavý příběh a opět konec, který předpovídá další super díl, snad na něj zase nebudeme čekat tak dlouho :-)

vermiceli
02.11.2020 5 z 5

Opět nezklamali, na knihu jsem se moc těšila. Příběh opět hodně napínavý a promyšlený, že čtenář nemá vůbec tušení, kdo ten zrcadlový muž je. Přečteno za 2 dny :D

iveta3689
02.11.2020 4 z 5

Opět skvěle napsané. Napínavý a dobře vystavěný příběh, tak akorát spletitý.

Annie_022
01.11.2020 2 z 5

Těšila jsem se jako dlouho na žádnou knížku. Přečetla jsem rychle, i když na jeden zátah to nebylo, jako předchozí knihy s Joonou. Čtu převážně jen kriminálky, některé psycho příběhy jsou vážně síla, ale z tohoto mi úplně dobře nebylo a není. Zaujalo mě vážně jen rozuzlení a poslední stránka knihy. Jak se ráda vracím k Písečnému muži a Lovci králíků, tohle znovu číst nepotřebuji. Pro mne zklamání.

Sudin
01.11.2020 5 z 5

Naprostá spokojenost, tuto knihu řadím vedle Hypnotizera a Stalkera k nejlepším v sérii. Byl jsem si téměř jistý, kdo za vším stojí, ale nakonec jsem byl vedle jak ta jedle. Těším se na další pokračování. A pokud tady někdo píše, že to je moc násilné, nechutné atd. tak je to thriller, pokud bych chtěl něco jiného, přečtu si Babičku - Boženy Němcové :-). Od Larse Keplera, po přečtení všech knih, nečekám nic jiného.

poulett
01.11.2020 5 z 5

Jako obvykle od této autorské dvojice je to kniha, u které chcete vědět co nejdříve, jak to dopadne a tak musíte číst dál. Je napínavá, brutální, smutná... a už teď jsem zvědavá co bude Joona Linna vyšetřovat příště.

JajaPaja

JAK JINAK NEŽ SKVĚLÉ PLNÉ NAPĚTÍ TENTO AUTOR URČITĚ NEZKLAME

Andrea7272
01.11.2020 5 z 5

Co napsat k této knize a zvlášť od Keplera ? Super, napínavé od začátku až do konce :-) Nic jiného napsat ani nejde :-) Doporučuji !!!!!!

PéEm
01.11.2020 4 z 5

Bylo to napínavé, čtivé. Ale přišlo mi to docela málo uvěřitelné a vadily mi popisy podle mě zbytečně brutálního násilí. Jediná jistota je Joona.

sokolikrad
31.10.2020 5 z 5

Nevím no... Kdyby to nebylo tak překombinované, o 60 nebo 70 zbytečných stran kratší a jednodušší tak by to byla skvělá detektivka !