Zrkadlový muž

Zrkadlový muž
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461184/bmid_zrkadlovy-muz-cO1-461184.jpg 4 2098 2098

Cestou domov zo školy zmizne mladé dievča. Napriek úsiliu polície aj rodiny sa ju nepodarí vypátrať. O päť rokov ju nájdu brutálne zavraždenú na detskom ihrisku uprostred Štokholmu. Pomocou sledovacích kamier inšpektor Joona Linna vystopuje očitého svedka. Ukáže sa, že Martin je duševne chorý človek, ktorý si neuchoval nijaké spomienky na to, čo videl. Je poznačený vlastnou traumou, viní sa z dcérinej smrti. Joona sa rozhodne kontaktovať psychiatra Erika Mariu Barka a zistiť pravdu pomocou hypnózy. Martinova manželka dostane výstrahu: ak svedok prehovorí, odnesie si to ich blízky nevinný človek. Čoskoro svoju hrozbu naplnia. Čo vedie k únosom mladých žien a aký plán majú s nimi únoscovia? Ako veľmi bolí rodičov smrť dcéry a kam až siaha túžba po moci a naplnení vlastných predstáv o „božom“ poslaní? Joona Linna čelí ďalšiemu prípadu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Spegelmannen , 2020

kazatell
13.11.2020 4 z 5

Tentokrát jsem místo klasické knihy sáhl po audioknize a musím říct že zpracování mě velice překvapilo a hlasem se příběh povedl skvěle dobarvit.
Co bohužel opět trochu zklamalo bylo časování událostí kdy se zdá že záporák je současně na deseti místech a také nesmrtelnost postav. Zároveň jsem se těšil na původního Jónu "člena speciálních jednotek, který je vycvičený jak Chuck Noris", ale takového Jóny se už asi nedočkáme. Trochu mě mrzel i předvídatelný děj už někdy v první čtvrtině, kdy se dalo rozklíčovat jak to se záporákem je a jak je to s ostatními postavami, které se tam objevují.
Do hry mě vrátil epilog kvůli kterému si asi půjdu koupit ještě knihu, abych mohl luštit co se tím vlastně myslelo

e.s.e.t.
12.11.2020 5 z 5

Jak já jsem se na Zrcadlového muže těšila!! Slibovala jsem si, že si budu knížku šetřit. No snaha byla - čtení mi nezabralo jen 1 den, ale natáhla jsme ho na 2 a půl (a to jen proto, že musím chodit do práce :D)

Vždycky když si užívám naprosto neskutečným způsobem díla Larse Keplera, vzpomenu si sama na sebe před necelým rokem: "Severský detektivky mě nebaví, je to nuda a severští autoři, jsou totálně úchylní!".
O tom, co mě baví nebo nebaví, jsem se asi nemohla víc mýlit (i když třeba Nesbo - ten mě pořád nebere). Co se však týče určité dávky )úchylnosti, tam zapadají i Lars Kepler.

Zrcadlový muž má všechno co od něj lehce hysterická fanynka Larse Keplera může čekat. Joonu Linnu - nejlepšího finského vyšetřovatele žijícího ve Švédsku, "kulervoucí" atmosféru, která Vás straší před spaním, neuvěřitelnej ale veskrze logickej twist, úchylnýho úchyláka, kterej dělá tak úchylný věci, že se Vám zvedá kufr a závěrečnou úlevu doprovázenou tím obvyklým "Sakra!! Já chci další díl! Nejlíp hned"

Na konec snad jenom dodám, že dávám obvyklých 10* z 5 a závidím Vám, co jste Zrcadlového muže ještě nečetli.

skalek
12.11.2020 5 z 5

Opět šokující, překvapivé, šílené ....
Nedalo se od ní odtrhnout....
A taky jsem zapomněla jak dokáže být Kepler drsný...

kate333
11.11.2020 5 z 5

Jo a jo!! Oni to prostě umí, od začátku do konce jízda, žádné hluché, zbytečné či nudné pasáže - o propracovanosti ani nemluvím. Příběh mě opět překvapil, měla jsem úplně jiné teorie a při rozuzlení jsem nestačila překvapeně koukat a pořád jsem čekala jestli to není omyl :-D. Zároveň příběh nepůsobí překombinovaně, spíš rafinovaně :).. Joona Linna je srdcovka. Byla jsem zvědavá, jaké to bude bez Jurka, přece jen to byl tahák na čtenáře aspoň pro mě ano, ale jsem příjemně překvapená a vyloženě nadšená, že si autoři udržují stále výbornou úroveň; ne-li lepší :) !...Prostě pecka! (Poslouchala jsem v audio verzi, p. Rímský děj opravdu prožíval věrohodně :))

DaRkPiEcE
11.11.2020

Jsem příznivcem audioknih, takže tahle nemohla chybět v mé sbírce, nazývám se multi-žánrovým posluchačem, hned jsem si na ní zvykl a vtáhla mě do děje, po poslechnutí druhé kapitoly musím říci, že je fakt pěkně sepsaná+hlas Pavla Rímského je prostě super, spokojenost :)

Kerberos
11.11.2020 5 z 5

Autorům se nedá upřít,že kniha je napsána skvěle.Napínavý děj vás nutí číst až do konce.Já jsem knihu poslouchala .Jen to není kniha pro slabší povahy,je velmi krvavá,popis psychopata ,jeho matky a všech těch zvráceností.Nevím kam až chtějí příště zajít.

Zuzulinka
11.11.2020 5 z 5

Kniha je fantasticky napsaná. Nemohla jsem se od ní odpoutat. Ještě, že mám čtečku u v mobilu; tudíž jsem četla téměř neustále.. Barvitě popsáno, představivost při čtení funguje na tisíc procent! Bomba! Luxus!! Vřele doporučuji.

madelaine
10.11.2020 5 z 5

Výborná kniha, vůbec jsem se od ní mohla odtrhnout, napínavá, také se mi četla lépe než Lazar, skvělé, pachatel mi teda unikal až do poslední chvíle, budu se těšit na dalši

katasokolov
10.11.2020 4 z 5

Tak jsem poprvé sáhla po detektivce z pera Larse Keplera a musím uznat, že tahle manželská dvojice teda fakt umí.! Zpočátku jsem se obávala, že když jsem nečetla předchozí díly bude to mít dopad na pochopení děje, ale naštěstí se autoři soustředili hlavně na detektivní zápletku, týkající se pouze této knihy, která obsahovala i současná palčivá témata, zejména páchání násilí, jakéhokoliv druhu, na ženách !! Moc se mi líbil styl psaní, všechno pěkně rychle odsejpalo a já neměla za chvíli co číst. Je to teda celkem drasťárna, ale já severské krimošky prostě miluju a to jak v té podobě knižní, tak filmové. Podobné náměty můžeme vidět u knih Muži, kteří nenávidí ženy nebo třeba Co zbylo z mojí sestry. Body nahoru dávám i za detektivovy napomáhací vyšetřovací metody, které mi připomněly film Z pekla a mého oblíbence J. Deppa (vím, že teď není moc v kurzu, ale herec je to neskutečnej). Další věc, kterou jsem ocenila, je pohled ze stran pachatelů a obětí - není to tedy klasická detektivka, kde se stane zločin a my jen pasivně sledujeme jednotlivé kroky vyšetřování, ale můžeme nahlédnout i na tu druhou stránku věci. Také bylo všechno na konci krásně vysvětleno !.. Bavily mě i části věnující se hypnóze, které byly vykresleny opravdu zajímavě. Jinak pachatele jsem si teda tipla špatně :). Závěrem chci jen říci, že naprosto chápu přirovnání Larse Keplera k Stiegu Larssonovi!!

garf
09.11.2020 3 z 5

Mnohem lepsi nez Lazar - opet napinave, ovsem tentokrat bez tech uplne nejsilenejsich uletu. Joona je sice opet jediny genius mezi natvrdliky, pan empaticky, chytry jako drak Smak, kdyz jej Bilbo bavi svymi hadankami, zocelenejsi nez nesmrtelny Drapalik, ale pusobi to vsechno mnohem prijatelnejsim dojmem nez predchozi dil. Par veci uplne nesedi, kdyz nad tim clovek premysli, ale jako akcni relax to funguje.

Barussat
09.11.2020 5 z 5

Lars Kepler je bezesporu můj jeden z nejoblíbenějších autorů. Byl to právě on, kdo mě naučil milovat syrovou severskou krimi. Je pravda, že mě extrémně baví opravdu drsné příběhy, plné krve, uřazených končetin a podobné. Nesnáším na horory koukat, ale číst mě baví neskutečně. A Zrcadlový muž byl za mě totální peckou. Je více o psychice, není tam tolik těch "nechutností", ale pořád je to Lars Kepler. Bavil mě neskutečně, chtěla jsem pořád číst, ale vlastně jsem nechtěla, aby to skončilo. Měla jsem svůj tip, ale pak jsem si říkala, že to není možné. Plné zvratů, nečekaných věcí, prostě famózní. Za mě nejlepší díl! Prostě skvělý a už se těším na další!!

BlackFun
09.11.2020 5 z 5

Šokující. Děsivé. Nečekané. Strhující. Musím říct, že se autoři vrátili v plné síle. Kniha vás okamžitě vtáhne do napínavého děje, kde podezříváte různorodé postavy, ale stejně vám pachatel unikne. Tedy aspoň mně :D Rozhodně doporučuji, kéž by se jejich další tvorba nesla v podobném duchu. Jedna z nejlepších knih série.

radushe79
09.11.2020 5 z 5

O mnoho lepší než předešlá kniha.

terkezka
08.11.2020

Napínavý jak kšandy, nešlo přestat číst! A ten závěr ! Pecka !!

Lucie311
08.11.2020 5 z 5

Paráda jako vždy, chvilkama člověk ani nedýchal. A dokonce to vypadá že by mohl být další díl....

encyklopedie
07.11.2020 5 z 5

odposloucháno ..... není potřeba nic dodávat
100%

PaniJani
07.11.2020 5 z 5

To byla zase jízda! Skvělé! Zhruba v půlce jsem měla v hlavě plán jak to celé asi bude a dopadne, ale Keplerovi mě překvapili. Asi nemám co vytknout a zase budu pomalu čekat na další knihu.

mataj
07.11.2020 5 z 5

Výborný (zatím poslední) díl série. Hodně napínavé a děsivé a taky dost zvrácené, no a ten závěr... Já jsem si knihu maximálně užila.

studentice
07.11.2020 3 z 5

Knížka byla napínavá, ale několikrát jsem ji musela odložit, protože jsem nemohla pokračovat v dalších drsných pasážích. Myslím, že snaha šokovat byla v této knížce výraznější než samotný příběh. Knížka se mi nečetla příjemně a to rozuzlení mi přišlo trochu moc..pro mě nejslabší kniha z této série, ale samozřejmě si ráda přečtu další knihu autorů.

dencazrnu
06.11.2020 5 z 5

To je ono! Keplerovci jsou zpět v plné parádě. Přečteno během pár dní, kniha vás chytí a už vás prostě nepustí. Srdce mi bušilo jako zvon a chvílemi jsem ani nedýchala, jak jsem knihu hltala. Po tom, co jsem dočetla Lazara jsem byla mírně zklamaná, ale Zrcadlový muž je prostě dokonalý. Skvělá dějová linka, příběh je jasný a nezabíhá do nudných a nepotřebných detailů. Konec knihy byl krásné popsán, vysvětlen. Já jsem prostě nadšená! :)