Znamení hada

Znamení hada https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398908/mid_znameni-hada-An4-398908.jpg 4 142 45

Znamení série

< 2. díl

Bývalý velitel hradu v Sarnaux markýz de Borbolla je usvědčen ze zrady a uvržen do Bastily, kde čeká na soud. Za spiknutí s nepřítelem v čase války existuje pouze jediný trest - smrt. Začátek procesu se však neustále oddaluje, je zřejmé, že se kdosi v pozadí pokouší zachránit markýzi život. Jeho manželka Céline je pod královou ochranou a snaží se ještě před procesem dosáhnout anulace manželství. Než stačí k soudnímu jednání dojít, přichází zpráva o Borbollově smrti. Vdova Céline se za královy účasti vdává za nového velitele hradu Francesca de la Roche. Její štěstí však netrvá dlouho. Zasáhne osud a Céline se ze dne na den ocitá v přímém ohrožení života. Zbývá jí jediné - útěk. Pod cizím jménem prchá za bratrem Brianem. V čase války však není nikde bezpečno a Céline, která čeká dítě, téměř zahyne. Pomoc a útočiště najde až u člověka, který je stejně jako ona na útěku, a svou totožnost musí tajit. Přežití je někdy jen otázkou náhody…... celý text

LeHor
24.09.2020 5 z 5

Jedním dechem. Doporučuji.

LéňaM
28.07.2020 5 z 5

Opět skvěle napsaný příběh.
Tento druhy dil se mi líbil ještě vic než první.

Pevně věřím v to ze brzo bude i třetí dil

tittanie
18.07.2020

Autorku této knihy mám moc ráda, ale tahle knížka mě moc nenadchla. První díl se mi líbil více. Přišlo mi, že kniha je dost rozvláčná.

L.Helena
05.07.2020 5 z 5

Knížky této paní spisovatelky mě opravdu baví. Nechybí romantika, napětí, dobrodružství… Sice spousta situací je založena na náhodě a neuvěřitelném štěstí, ale přesto, nebo právě proto, doslova hltám každou stránku.
Četla jsem oba díly hned po sobě a klidně bych si dala další pokračování této série. Jenže závěr se mi jeví jako ukončení příběhu, ale věřím tomu, že autorka je natolik šikovná, že dokáže vymyslet pokračování s další zajímavou zápletkou. Moc se přimlouvám za další díly.

EvikU.
20.06.2020 5 z 5

Za mě ano! Mě její knihy fakt baví. I druhý díl byla jako pohádka pro dospělé. Historie, zámky, dobro zvítězí nad zlem. Ale když já tak ráda pohádky. :-) Kniha je opět velmi čtivá a to je taky jedna věc, která mě u autorky nikdy nezklame. Můžu knihu jen doporučit.

SPOILER: Jen ten konec, to Celine nemohla úplně normálně vyznat lásku? Určitě to tak cítila, ale doktor to nepochopil. No klidně bych si dala třetí díl. Ale jelikož hlavní padouchové Borbollka i Borboll jsou mrtvý. To by se tam musel objevit nový zloduch, aby to zase mělo šťávu. No za mě skvělá série.

danielavachova
19.06.2020 4 z 5

Opět moc hezké oddechové čtení,kniha obsahuje od všeho něco dobrodružství,lásku,nenávist,přátelství. Vždy když v knihovně odjevím nějakou knihu od paní Körnerové ihned si ji půjčím,po náročnějších knihách je to velmi uklidňující čtení,pohladí po duši!

Parwana
23.05.2020 2 z 5

Na pokračování Znamení jednorožce jsem byla zvědavá, ale dost mě to zklamalo. Zatímco první díl byl dobře psaný dobrodružný román (i když červená knihovnička - ostatně knížka ani nepopírá, že do této kategorie patří), druhý díl hodnotím jako přehnaný a místy až nepatřičně melodramatický kýč. První díl měl být román bez pokračování a bylo by to tak lepší, nejen proto, že měl šťastný konec. Druhý díl má vše, co má melodramatický kýč mít, a působí až zbytečně křečovitě naroubovaný na první díl. Nemohu si po přečtení nevzpomenout na historickou knižní sérii, která je obdobná - Gričská čarodějnice. Zde byl též první díl vydařený a každý další díl už jen vývarem z vývaru, plný historek vycucaných z prstu, naprosto nečtivý.

Prateri
29.03.2020 4 z 5

Jak já ty knihy paní Hany Körnerové ráda čtu! Najdu tam všechno - lásku, přátelství, nenávist, dobrodružství, pomocnou ruku, něco z historie i ten kousek červené knihovny. Znamení hada všechno toto nabízí. Každý to třeba nemusí, ale já chci a můžu.

Dandulka
22.03.2020 5 z 5

Zase začínám od konce. Konec vynikající, tak se těším na začátek. Snad bude také tak strhující jako konec.

cérka
02.12.2019 4 z 5

Na začátku tohoto příběhu se mi kniha zdála až přehnaně jednoduchá, já bláhová si byla stoprocentně jistá jejím obsahem a hlavně koncem. Autorce se tak povedlo nejen mě dokonale převést, ale i pobavit. Moc pěkné, oddechové čtení. Děj měl neustále spád a nic nebylo napsáno zbytečně.

marimari
21.11.2019 4 z 5

Další příjemný historicky laděný příběh, kdy všechno dobře dopadne a zlo je potrestáno.
Dobře zapadne do ponurého listopadového počasí v teple a s voňavou kávou.
Nenáročné čtení.

Nightwish66
04.11.2019 4 z 5

Že vyšel druhý díl jsem zjistila úplnou náhodou a hned jsem si ho musela objednat.
Přečteno za dva dny. Miluji knížky od této autorky a její historické romány obzvlášť. A musím napsat, že opět nezklamala. Moc pěkné čtení.

Zmija
11.10.2019 5 z 5

Krásný druhý díl. Opět velmi barvitě vykreslené reálie, tentokrát hlavně prostředí a ne dějinné události. Líbily se mi životní příběhy vedlejších postav. Musím říct, že jsem knihu přečetla jedním dechem a děkuji autorce za to, že ji napsala. Někomu možná přijde jako "červená knihovna", já jsem nicméně byla nadšená.

WowKokinko
10.09.2019 4 z 5

navazuje na předchozí díl, na rozdíl od něj jsem se začetla ihned a po pár stranách jsem utrpěla šok a musela jsem číst dále

hapac
10.09.2019 4 z 5

Knihy od této autorky jsou téměř vždy zárukou dobré, pohodové četby, děj krásně plyne a než se nadějete jste na jeho konci.

vincek1
09.09.2019 4 z 5

První díl musím teprve sehnat, ale tato kniha se četla lehce. Zpočátku mi příběh připadal jako romanticko-rytířský román, ale nakonec milé překvapení. Pěkný popis postav i krajiny, stejně jako dobrodružná "složka". Těším se na první část. Snad to bude možné číst v opačném gardu.

zuzana2599
29.08.2019 4 z 5

Vždy ráda sáhnu po knížce paní Körnerové - nebylo tomu ani nyní jinak. Krásné čtení, vždyť tak to umí jen tato autorka. Historické kulisy příběhu, špetka romantiky, kousek dobrodružství a kapička napětí. Byla to taková pěkná oddechovka, odpočinková, nenáročná. Číst knihy paní Körnerové je přece tak krásné !!

milena8281
22.08.2019 5 z 5

Opět skvělé vyprávění, děj má spád a je dostatečně napínavý, takže jsem nemohla knihu odložit. Autorka se tak řadí k mým oblíbeným spisovatelům.

Barbara182
15.08.2019 4 z 5

Když jsem si knížku kupovala, naivně jsem si myslela, že druhý díl bude o Célinině bratrovi, ale autorka to pojala jako čistokrevné pokračování :-) Sice jsem se na ni trochu zlobila, že nenechala Céline poklidně žít s manželem a vymyslela si pro ni další strastiplné osudy, ale jinak se mi kniha opět moc líbila, četla se skoro sama, příběh byl napínavý a rozhodně zajímavý. Už se moc těším na další pokračování, jestli nějaké bude :-)

Toňula
24.07.2019 4 z 5

Opět zajímavý, čtivý příběh na historickém pozadí z pera oblíbené autorky, která opět prokázala svoje vypravěčské schopnosti i znalost historie. Ačkoliv jsem si příliš nepamatovala předchozí díl, neměla jsem problém navázat a ponořit se do děje. Bude pokračování?