Znamení Blíženců

Znamení Blíženců https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2175/bmid_znameni-blizencu-p11-2175.jpg 4 666 64

Blíženci (L. Lanczová) série

Dospívající Eva nemá valné mínění ani o svém zevnějšku, ani o svých vlastnostech. Během jednoho léta se ale vše změní. V prostředí prázdninového tábora a zejména pak pod vlivem první lásky, jíž je obdivovaný 18letý gymnazista přezdívaný Dick, se ze zamindrákované, rozpačité a nevyzrálé Evy stává sebevědomá dívka. Veselá knížka o citových zmatcích, jimiž musí dívčí hrdinka projít, je prvním dílem trilogie Blíženci.... celý text

Pája699
27.05.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenějším trilogie z dětských let :-) Ať je mi kolik je, ale vždy když potřebuji nějaký oddech, ráda si knížky od paní Lanczové přečtu. Má to příběh, děj, zasmějete se, není to na jendo brdo.

JancaMia
24.02.2019 3 z 5

krásná knížka , v prvním díle mi příjde Eva tedy hodně naivní a povrchní a ve třetím už pohodová baba a druhý díl si musím teprve sehnat :)

Pihulka
25.01.2019 5 z 5

Super jako každá knížka od Lenky Lanczové

TaLu
20.07.2018 5 z 5

Vrcholí léto a tak jsem si vybavila dívčí romány, které jsem v prázdninovém čase měla moc ráda. Spisovatelka a její knihy pro mne byly někdy "až moc".
...moc erotiky, moc citů na veřejnosti, moc brzy sexuální zkušenosti. Přece jen jsem vyrůstala na starších knihách Rudolfa a podobně.
Pak jsem objevila tuto knihu a zapůsobila na mě jako zjevení. Popsané emoce se tak shodovaly s mými dávnými problémy a myšlenkami, že mě přepadl pocit, že jsem vytáhla svůj starý deník ze dna zásuvky. Sice jsem věk hrdinky posunula v duchu výše, ale jinak považuji tento její románek za jeden z vrcholů v rámci žánru. Jak já bych v určitém věku potřebovala vedle sebe Dicka, abych si uvědomila svou cenu.

Disinka
20.11.2017 5 z 5

Dívčí romány to je moje :)

Petruska200
24.06.2017 5 z 5

Divci roman z mych zacatku ..palec nahoru.

bookworm_plants
12.06.2017 5 z 5

Krásné, musím si ji koupit :-)
Dušan mě tam teda štval opravdu hodně, chápu že, byl do Evy zamilovaný. Ale prostě proč, se snažit když, mu jasně řekla, že ho nechce.. :D Prostě jaaj. :D Dick je prostě něco jiného, jiná třida..
Jinak není co, dodat :-)

MarKy95
09.06.2017 5 z 5

Srdcovka. :)

niknikita
01.06.2017 4 z 5

Bylo to krásné ohlédnutí za léty, která jsou v nenávratnu. A to Lenka Lanczová umí.

Audrina
27.05.2017 4 z 5

Přiznám se, že knížky Lenky Lanczové patří k mým guilty pleasures. Ano, je to hloupě romantické a předvídatelné, ale právě to se mi na tom líbí. A i když mi už není náct, ráda po nějaké její oddechovce sáhnu.
Blíženci jsou opravdu moje srdcovka, přečetla jsem je mockrát a ráda se k nim po čase vracím. První díl je nesmírně naivní, ale líbí se mi. Jelikož jsem nikdy na táboře nebyla, mohla jsem si tu atmosféru prožít aspoň díky knize.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Knížku jsem četla jako náctiletá a vím, že se mi moc líbila. Znovu se k ní vrátím.

Alien.
30.08.2016 4 z 5

Knížka se četla dobře a podle mě se docela liší od ostatních knížek od Lenky, což ale knížce nic neubírá :)

Ria.
18.07.2016 4 z 5

Jako všechny knížky od Lanczové, tak i Blíženci byli úžasnou trilogií. Jediné, co mě trochu rušilo, byla nepolíbenost všech postav jakoukoliv moderní technologií (například mobily), což se ale vzhledem k roku vydání dá chápat. Já jsem knížku četla bohužel zhruba po 15 letech potom, co vyšla.

Dávám 5/5.

todilka
11.02.2016 4 z 5

Krásná vzpomínka na mládí a jedna z nejlepších od Lenky Lanczové...i po těch letech (asi tak 15ti), co jsem ji četla naposledy, mě pořád baví!
*čtenářská výzva 2016: Kniha začínající stejným písmenem jako tvé křestní jméno

NikolaJ.
01.02.2016

četla jsem jí tisíckrát je fakt dobrá

pe-cer
06.01.2016

Tato kniha patří snad mezi moje úplně nejoblíbenější. Je až neuvěřitelné, jak jsem se s Evou ztotožnila a ne jen povahou. Zažila jsem hodně podobný příběh na táboře a do teď na něj, teď už s láskou vzpomínám. Tento román čtu po několika letech stále a stále dokola, s úsměvem na rtech a myslím, že mě snad nikdy neomrzí :).

zelvickaalenka
20.10.2015

pořád patří mezi moje nej.. i po 15letech :-) a takový doplnující příběh po letech nebo o dětech by nebyl špatný :-)

pavlinkaa
22.09.2015 5 z 5

Nevinně krásné. Díky této knize jsem se vrátila zpět minimálně o 13 let na jeden tábor :). Paní Lanczová mě ve svých knihách vždy vrací myšlenkami zpět a já i po tolika letech padám do takového snění a vzpomínám na své úlety, první lásku, trapasy, kamarádství, ale nikdy se to nevyrovná zážitkům hlavních hrdinek u jejichž trapasů se vždy musím smát. Paní Lanczová píše skvěle a já se ráda vracím k jením knihám.

Lilith1
21.07.2015 4 z 5

Jo není nad to se po letech začíst a vžít se znova do doby kdy mi bylo čtrnáct a ti starší kluci prostě měli své kouzlo. Příjemné letní počtení :)

tisha8409
22.06.2015 5 z 5

připomínalo mi to mě, když jsem v jejím věku taky měla staršího kluka....takový to Dickovo "ty jsi ještě malá tak mlč" velmi dobře znám :)