Zmluva podľa Paganiniho

Zmluva podľa Paganiniho https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461177/bmid_paganiniho-smlouva-IHI-461177.jpg 4 4224 4224

Niektoré zmluvy nezruší ani smrť... Generálneho riaditeľa Carla Palmcronu nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti Östermalm. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody? Obe úmrtia by navždy zostali záhadou, nebyť nástojčivosti a tvrdohlavosti kriminálneho komisára Joonu Linnu. Jeho nečakané odhalenie a dedukcia rozkrútia kolotoč strhujúcich udalostí. Polícia sa v toto leto ocitá pred jednou z najťažších skúšok.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Paganinikontraktet , 2010

Běchovice
27.10.2011 2 z 5

Jestli tedy lepší Hypnotizéra, tak se do něj nebudu pouštět, na mé gusto je v Paganiniho smlouvě moc mrtvých, jistě více než polovina pojmenovaných postav.

piskot79
26.10.2011 4 z 5

Lepší než Hypnotizér, slabší než Larson, celkově solidní průměr. Osobně mám raději klasické detektivky, kde se pomocí slepých uliček hledá záporák (a motiv), než knihy, kdy je záporák (a motiv) v podstatě znám od začátku a jen se přemýšlí, jak mu přijít na kobylku. Čte se to opět velice dobře, jen občas zamrzí průhlednější vývoj děje nebo téměř nadpřirozené schopnosti některých postav.

domov
26.09.2011 5 z 5

Jsem v půlce a zatím lepší Hypnotizéra.Právě jsem dočetl a mohu říci že tato kniha se čte jedním dechem .