Zlatý věk

Zlatý věk https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184244/mid_zlaty-vek-Nyg-184244.png 4 7 7

Poezie pro děti s ilustracemi Jiřího Trnky Bohatě ilustrovaná sbírka veršů inspirovaná životem dětí, jejich zájmy a pohádkami. V závěru knížky je otištěn úryvek známé Nezvalovy básně "Zpěv míru".

haki34
30.12.2023 4 z 5

knihobudková... moc se mi líbily ilustrace Jiřího Trnky...no a slova ? Nezval je Nezval...některé se líbily víc, některé míň..některé byly jednoduché, Zpěv míru na závěr (podle mého) silený...snad nejvíc utkvěly verše inspirované Mánesem...
milá jednohubka...

Worbitka89
23.12.2021 3 z 5

Několik pěkných básní, zbytek obsahuje obrazy ze vzpomínek na dětství, obrazy z tehdejšího města i vesnice. Me se vesměs ty obrázky určené pro deti vůbec nelíbili, ale jsou poplatné době a jistě mají pro někoho kouzlo, stejně jako básničky.

Kája95
30.10.2020 5 z 5

Krásné básničky,které si dodnes pamatuji a nádherné ilustrace

Bonda
17.09.2018

Celostránkové ilustrace, krásné a explicitní, takže knížka vhodná k prohlížení už pro děti kolem roku.

woodward
30.07.2015 5 z 5

Nezvalovo "souznění" s bolševiky mi vždycky bylo proti mysli, ale básník to byl prostě božský. Ve spojení s Trnkovými ilustracemi je tahle knížka opravdovým pokladem. Skvělý prostředek, jak "navázat známost" s poezií v útlém věku.

Když jedl med, trůn zářil,
když dojedl, trůn zhas.
Ten král se šťastně tvářil
a tak mu plynul čas...

Prateri
09.12.2013 5 z 5

Knížečka je stará, ale s kouzelnými ilustracemi Jiřího Trnky a krásnými básněmi pro děti. Moje malá vnučka ji miluje.