Zlaté pavúky / Pred polnocou / Červená kazeta

Zlaté pavúky / Pred polnocou / Červená kazeta https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59548/x-nero-wolfe-sv-59548.jpg 4 5 2

1.Zlaté pavúky 2.Pred polnocou 3.Červená kazeta

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Golden Spiders/Before Mignigth/The Red Box

honajz
22.02.2015

Červená krabice - 2*. Utahané, nudné, jen sem tam vtip, zdlouhavé. Pointa je dobrá k povídce, jinak se v knize nic neděje, jen se sem tam někam přejede a diskutuje o ničem, těch pár indicií se v tom moři keců samozřejmě lehce ztratí, ale celkově to fakt je námět spíše na povídku, uměle roztahaný na zbytečně velký počet nudících stran. Kniha je zajímavá jen tím, že poprvé vyjede Nero mimo dům. Závěr je zcela odfláknutý, o červené krabici se nic nedozvíme, dokonce ani o tom, jak Nero na vše přišel.

marlowe
19.03.2014 2 z 5

1/ Zlaté pavúky, česky Zlatí pavouci (The Golden Spiders) – 1953
2/ Pred polnocou, česky Před půlnocí (Before Midnight) – 1955
3/ Červená kazeta, česky Červená krabice (The Red Box) – 1937

ad 1/ Komentář zde: http://www.databazeknih.cz/knihy/nero-wolfe-3x-nero-wolfe-55458

ad 2/ Protože se snažím číst Wolfovskou sérii chronologicky, nachází se tenhle kousek zatím v režimu „chystám se číst“.

ad3/ Trochu překombinovaná konverzačka, která mě, upřímně, moc nebavila. Celý příběh je přitažený za vlasy, vlastní zápletka postrádá logiku a kamsi zmizelo i obvyklé jiskření mezi Wolfem a Goodwinem. Škoda.
Na druhé straně jsem si zopáknul slovenštinu, což není nikdy na škodu.
P.S.: Možná už nikdy nebudu mít chuť na čokoládový „cukrík“ z bonboniéry…

Kniha Zlaté pavúky / Pred polnocou / Červená kazeta je v