Třikrát Nero Wolfe

Tři detektivní romány úspěšného amerického detektivkáře (nar. 1886), individuálně spojujícího principy tzv. „drsné školy", zavádějí do amerického prostředí dvacátých až padesátých let a vystupuje v nich řada společných postav Wolfovy detektivní agentury v čele s detektivem, milovníkem orchidejí Wolfem a jeho sekretářem a tělesným strážcem Goodwinem. Příběhy se vyznačují originalitou kresby prostředí a překvapivým logickým rozuzlením. Obsahuje: Příliš mnoho kuchařů (5. kniha série Nero Wolfe) -- Liga vyděšených -- Zlatí pavouci...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55458/x-nero-wolfe-55458.jpg 4.581

Nero Wolfe 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Odeon

Too Many Cooks,The League of Frightened Men,The Golden Spiders

Kniha Třikrát Nero Wolfe

jprst
04.11.2020

Příjemná záležitost, kterou jsem přečetl několikrát, příběhy jsou okořeněny přiměřenou a nepřehnanou dávkou humoru, která přispívá čtivosti dokonce bez potoků krve a přehnaných násilností.

Ava365
02.09.2020

Nero Wolfe - oblíbený tlouštík milující orchideje, geniální mozek. Příjemná oddychovka, která nezklame.

kapr
04.06.2020

Začínám číst. Tedy teď čtu "Příliš mnoho kuchařů." Mám tohoto autora velice rád z mnoha důvodů, především pro onu špetku humoru, která bývává v detektivkách jinak spíše vzácná, ale i k onomu pomníku dobré kuchyni a výborným kuchařům, stejně jako k dalším libůstkám obou hlavních postav.
Knihu jsem bohužel získal v poněkud tristním stavu - vytrženou z vazby. Čte se mi proto, při snaze nepokračovat v její destrukci, poněkud obtížně.
Přiznávám, že z úvodního překuchařovaného titulu jsem v některých okamžicích přinejmenším trošku co do odlišení jednotlivých vystupujících osob poněkud zmaten.
Postupně tento pokus o začátek komentáře budu doplňovat, a pravděpodobně i částečně korigovat. Předpokládám tedy, že do textu tohoto původního zárodku komentáře budu ještě, třeba i výrazně zasahovat.

pepa4081
10.05.2020

Ještě zhodnotím zvlášť Příliš mnoho kuchařů, další dva příběhy hodnotím u jejich samostatných vydání. Nevím proč, pokud mám správné informace, tento příběh u nás nevyšel samostatně. I když mám rád všechny knihy Rexe Stouta, tohle je má absolutně nejoblíbenější, především kvůli skvělému humoru. Některé pasáže znám nazpaměť. Celá kniha pak má v mé sbírce čestné místo.
Vrcholně uspokojivé.

pepa4081
14.04.2020

Tuto knihu jsem přečetl jako první, a nadlouho i poslední dílo pana Stouta, ještě v pubertě. Již tenkrát na mne udělala velký dojem. Od té doby jsem ji četl již mnohokrát a s ní i mnoho dalších příběhů Nero Wolfa, které jsem nakonec začal sbírat. Myslím, že to ale není jen z nostalgie, když ji označím za skvělý výběr. Tyto tři příběhy řadím mezi asi deset absolutně nejlepších.
Vrcholně uspokojivé.

Chesterton
09.02.2020

Zdvořilost je pro každého osobní záležitost, ale slušnost je dluh splatný životu.

Nero Wolf je humorná lahůdka, ze které čiší radost ze života i z psaní samotného.
Nejde až tolik o zápletku, ale daleko víc bodů nasbírá známá atmosféra a setkání se starými přáteli.

Poučena kapp66 jsem přečetla jen Kuchaře v papíru protože Pavouky znám a jsem spokojena a osvěžena.

kap66
12.09.2019

Oblíbená edice 3x – ale v tomto případě se mi jevila jako "příliš mnoho". Měla jsem si je nasekat na tři kusy hned, ze tří důvodů. Za prvé jsem byla zahlcena příliš mnoha kuchaři a příliš mnoha vyděšenými (dokonce i autor? překladatel? jednou zaměnil paní Burtonovou s paní Bowenovou, co potom já), pouze třetí je zaplněná tak akorát. Za druhé – v Stoutových detektivkách si cením nejvíc slovního ping-pongu mezi Archiem a Wolfem; humoru není nikdy dost, ale je nezbytné ládovat si ho po menších dávkách, jinak vyčichne. Za třetí jsem, zřejmě z čirého masochismu nebo ze snahy udělat si z detektivky navíc rébus, zůstala celé dva příběhy u elektronické verze, která trefovala slova pouze přibližně, podle tvarové podobnosti, takže se např. z „daně“ lehce stal „olam“ nebo něco ještě ulítlejšího, a diakritiku sázela jako brambory, takže doktor Burton sice doktorem zůstal, ale občas se jménem Buřtoň :-).
Hvězdičky: ***, **, ****, celkově tedy tři. U prvního jsem ocenila prostředí a Wolfa "v pohybu", u druhého souvislost zločinů s literaturou a u třetího zápletku a akčního Archieho.

ArwenAragorn
12.06.2019

Moc dobré z populárním Nero Wolfem.