Život, vesmír a vůbec

Třetí část pětidílné trilogie. Po mnoha letech se opět setkáváme s Arthurem Dentem, a zanedlouho potom i s ostatními postavami, které jsme opustili v situacích tak či onak nezáviděníhodných. Zákony života, vesmíru a vůbec se surově postrkují Galaxií, tentokrát pro nic menšího, než je záchrana samotného vesmíru. Ano, je znovu čas sbalit ručník, porozhlédnout se po bezpečné skrýši, kam by člověk mohl odložit pud sebezáchovy, a vyrazit. Po tisíciletích ožívá nebezpečí, že poměrně mírumilovný národ se záviděníhodným citem pro melodii podlehne svému děsu z jiných vesmírných ras a na druhý pokus se s nimi vypořádá jednou provždy. V situacích, kdy i zdánlivě nekonečné večírky končí soumrakem bohů, se zdá, že naši hrdinové měli sotva kdy podstatnější důvody opakovaně si připomínat ono nevyčerpatelně povzbudivé Nepropadejte panice! Ilustrátorem nového vydání je jeden z nejlepších současných komiksových kreslířů Dan Černý....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321247/zivot-vesmir-a-vubec-yiA-321247.jpg 4.11000

Stopařův průvodce Galaxií (3.)

Humor, Sci-fi
Vydáno:, Argo

The Life, the Universe and Everything (1982)

Kniha Život, vesmír a vůbec

malazluta

Celá série je skvělá, hodně vtipná, některé pasáže jsem si přímo zamilovala. Trošku mi ale u všech dílů chyběl ten pocit, kdy se nemůžete od knížky odtrhnout a hltáte příběh od začátku až do konce.

SydBarrett

Spousta skvělých vedlejších postav, celkově mě tenhle díl ale příliš nebavil, v rámci série ale stále nadprůměr.

sarekaslukova

Za mě o trošinku slabší díl, než předešlé (možná tím, že je méně obrázků, nebo nevím :D), co se mi líbilo bylo, jak všichni najednou byli každý jinde a postupně se potkávali až byli zase spolu.

Corso

V skratke, nedosahuje kvality a zabavnost prvych dvoch dielov. Mozno kvoli skoro absentujucemu deju. Zhrnutelnemu do dvoch viet. Stale je to namiesane z rovnakych ingrediencii, to ano, ale mam dojem ze jedina zabavna vec v knihe ostali tie zabavne vsuvky. Polovicu knihy sa len postavy znova hladaju. Neviem... Nechapem vysoke hodnotenia tohto dielu. Keby to nebola sucast slavnej serie, necital by som :) Byt toto prvy diel, neviem neviem ci by to nastartovalo KULT.

MaxQ

Ačkoliv stále humorné, bohužel velmi chaotické. Také hlavní hrdinové začínají být značně odosobnění. Jejich reakce jsou značně předvídatelné a obzvláště v případu Arthura už z jeho osobnosti zbyl pouze nechápavý idiot. Což je škoda. Co se týká humoru, postupně se vytrácí, ale i zde najdeme perličky na dně:

- Kam míříme?
- Musíme se setkat s pradávnou noční můrou Vesmíru.
- A kde nás vysadíte?

Stařec chvíli neodpovídal. Zíral na přístroje s výrazem člověka, který se snaží převést zpaměti stupnici Fahrenheita na Celsia a přitom mu hoří dům.

Jury

Ze startu to bylo supr ale pak to nak ztratilo jiskru... Doufam ze se to v dalsim dile zpravi :)

jmn7053

Je to o životu několika zvláštních individuí, vesmíru se smyslem pro humor a vůbec kdejaké havěti, co chce víc než má a/nebo pošuků, co se prostě nudí a potřebují do něčeho šťouchnout.
Zábavné, divné, nesmyslné a přesto naprosto logické. :)

zaphod3846

Po dvou skvělých knížkách děsivý propad, ano - je to pořád místy humorné, ale jako celek příšerná slátanina. Sorry - nemůžu si pomoct, tohle je asi nejslabší Adamsova věc vůbec. Musel jsem se velmi nutit k dočtení, neb asi tak půlka knihy je něco jako malinko zrevidované počítačem vygenerované Lorem ipsum, a druhá na tom není o moc lépe. Celkový dojem - snůška blábolů, z kterých sem-tam vyčuhuje nějaký ten gag nebo (pokud už jednou "znáte autora") od začátku předvídatelný generický rádo-by-vtip. Jen čistě kvůli úctě k autorovi za 2 hvězdičky.