Život v kleči aneb Za hory za doly

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběhy z Krakonoš a Karvinska. Osudy hrdinů této knihy jsou důkazem, že žádný režim nedokáže zcela zničit kvalitu života. V prosté soudržnosti a přátelství je dostatek svobody, aby mohl člověk kráčet vzpřímeně v kleče i v kleči.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100176/zivot-v-kleci-aneb-z-100176.jpg 4.84
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Magalhaes-Cano
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Život v kleči aneb Za hory za doly

Přidat komentář
Matio
06.06.2019

Je to zvláštní, že kniha o dolech a horách byla ta, která se mi od mořeplavce líbila nejvíc. Příběhy jsou to neobyčejné a poutavě vyprávěné. Vlastně ani nevím, co bych o ní víc napsal. Snad jen, že jí čtu tak 2x ročně.

Eldar80
18.01.2015

Kniha se opět skládá ze dvou samostatných částí. První vypráví o těžké práci havířů hluboko pod zemí. Druhá o lidech žijících v té části hor, kde zima trvá skoro půl roku. Je to čtení především o životě a jeho rozmanitých projevech. Ať už to byly myšky během vyprávění o různých pracech v uhelných dolech nebo život vysoko v horách na místech v zimě těžko dostupných. Knížka se podobá Legendě dobyvatelů, už neobsahuje tolik humoru, ale stále se velmi dobře čte. Cítím určité analogie mezi práci nádeníků v legendě o Štěnickém štítu a práci horníků, tak jako životu v lesích v legendě Konoč a životu v otevřené krajině hor. U druhé povídky promítl autor u hrdinů vliv Pražského jara na jejich chování a životy. Vlastně ani přesně nevím proč, ale moc se mi to líbilo. Asi svou autetičností. Pěkné. 75%


Doporučujeme

Saturnin se vrací
Saturnin se vrací
Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti
Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti
Nejlepší pro všechny
Nejlepší pro všechny
Kdo jinému jámu kopá
Kdo jinému jámu kopá