Legenda dobyvatelů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběhy dřevorubců a nádeníků, kteří se krumpáčem a sekerou probili ke zralosti. Jejich přátelství bylo tím nejryzejším projevem lidství a jeho poplatnost je stále mimořádně aktuální. Pro hrdiny Legendy dobyvatelů byla šedesátá a sedmdesátá léta těžká, ale oni tehdy nevěděli, že prožívají svá léta nejšťastnější.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/109302/legenda-dobyvatelu-109302.jpg 4.76
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Magalhaes-Cano
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Legenda dobyvatelů

Eldar80
31.12.2014

Knížka se skládá ze dvou oddělených příběhů. První příběh Dobyvatelé Štěnického štítu je vzpomínáním hlavního hrdiny na práci mezi pomocnými stavebními dělníky a zároveň štamgasty místní kantýny. Vypráví o lidech, které spojuje těžká fyzická práce a relaxace pomocí pěnivého moku a pár lahví něčeho tvrdšího. Zmiňuje osobní příhody a osudy několika přátel a legenda vrcholí heroickým dobytím Štěnického štítu. Druhý příběh Legenda Konoč zachycuje úsek ze života jednoho mladého dřevorubce, jeho přátel a jejich lásek.

Celá knížka sice zachycuje obyčejné lidské osudy, ale je napsaná tak mile poeticky s velmi trefnými postřehy a ten humor! Něco tak legračního jsem už dlouho nečetl a málokdy se mi stalo, že bych u knihy vyprsknul smíchy. Nevím co víc napsat a ani přesně nedokážu popsat pocit, který ve mě přečtení vyvolalo. Jako "intelektuál" a abstinent jsem z toho mírně zmatený. Přátelství, práce, sounáležitost, chlastání, životní moudrost, humor, příroda a o trochu víc, to vše naleznete v této knize. 80%