Život v době Periklově

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Robert Flaceliére ve své knize předvádí každodenní život řeka v 5-4. století před naším letopočtem a to ve všech oblastech jeho života.

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100243/zivot-v-dobe-periklove-H8g-100243.jpg 4.312
Žánr
Literatura světová, Literatura naučná, Historie
Vydáno, Odeon
Orig. název

La vie quotidienne en Grece au siecle de Péricles, 1959

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Život v době Periklově

Přidat komentář
Dancaa1
23. srpna

K této knize bych se nebýt povinné četby ke státní zkoušce určitě nedostala. Kniha není špatná, je to zajímavé shrnutí každodenního i nekaždodenního života řecké obce. Já na ni mám kvůli povinnosti ji číst trochu zkreslený pohled (číst se mi nechtěla), ale jelikož mě Řecko fascinuje, tak mě tato kniha trochu vytrhla zkreslenou představu o řecké dokonalosti a trochu více otevřela oči.
Pokud Vás tedy zajímá přečíst si o Řecku něco shrnujícího a jednoduššího, tak zde určitě chybu neuděláte. Kniha ačkoli je odborná, tak je čtivá i pro laického čtenáře.

Kvothe
20.12.2011

Tato kniha není žádný složitý odborný traktát, ale dílo, které velmi příjemnou a čtivou formou, avšak stále s podloženými a promyšlenými informacemi představuje běžný život athénského občana. Boří mnohé iluze o dokonalosti athénské demokracie, o životě lidí té doby a o jejich chování. Přesto ukazuje i jakousi vyšší mravní stránku tehdejšího řeckého člověka a předvádí tak velmi civilním způsobem jeden z kořenů nynější evropské civilizace.


Doporučujeme

Vladař
Vladař

Štítky

starověké Řecko antická kultura Athény

Autor knihy

Robert Flacelière
francouzská, 1904 - 1982

Kniha Život v době Periklově je v

Právě čtených3x
Přečtených18x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce11x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x