Život plný iluzí

Život plný iluzí https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427598/bmid_zivot-plny-iluzi-FqC-427598.jpg 4 113 35

Čtyři kamarádky se sejdou po letech… a pravda vyplouvá na povrch Aneta má nepříjemné tušení, že v jejím manželství něco nehraje. Ráda by zjistila příčinu, ale musí zároveň řešit problémy v práci a těžko zvladatelnou pubertální dceru. Zničehonic dostane od staré známé pozvánku na sraz. A nejen ona, ale i další dvě kamarádky, se kterými kdysi trávila veškeré volné chvíle, ale po konci studií se jejich cesty rozešly. Proč se má čtveřice kamarádek sejít po tolika letech? Odpověď je zdánlivě jednoduchá: je třeba zapomenout na staré křivdy a obnovit přátelství. Zdá se, že všechny jsou šťastné, ale realita není až tak růžová. Aneta postupně zjišťuje, že žije obklopená iluzemi, a stačí jeden malý otřes, aby se rozpadly na tisíc kousků. Nejoblíbenější slovenská spisovatelka Katarína Gillerová, která je přirovnávána k Danielle Steelové, přichází se strhujícím příběhem o síle přátelství.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Motto

Ilúzia šťastia , 2020

Delitka
22.05.2020 4 z 5

Kniha se dobře čte, jen se děj táhnul. Konec knihy ale nabral na otáčkách a vše do sebe zapadlo. Jedná hvězda dolů za ten táhlý začátek.

Dandy1
17.05.2020 4 z 5

Nic není takové, jak se zdá.

Merlinit
23.04.2020 3 z 5

Holčičí čtení, na můj vkus trochu bolestínské a ukňourané, chvílemi těžko uvěřitelné. V obecné rovině přesto pravdivé: život jednotlivců skutečně bývá jiný, než jak vypadá zvenčí.

sabca
18.04.2020 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Příběh 4 kamarádek, které spolu studovali a pak se na nějakou dobu rozešli a po 20 letech se setkají. Postupně se dozvídáme jak pokračoval osud každý z nich. Čte se to dobře a ke konci jsem měla problém knihu odložit, protože jsem byla zvědavá jak vše skončí. Je to moje druhů nejoblíbenější slovenská autorka po Vasilkové- Keleové. Doporučuji

kiraa
08.04.2020 4 z 5

Po sto stranách jsem byla přesvědčena, že se na to vyfláknu a nebo, že se v závěrečným hodnocení vyřádím, tak jako nikdy. Nevyflákla a budu hodná. Zpočátku to byl doslova čtecí boj, ale od půlky otočka o stoosmdesát stupňů. Holky skoro čtyřicátnice, spolužačky a kamarádky se sejdou po letech. Každá se svým životem, na první pohled víceméně spokojeným. Ne vše, je ale takový, jak se na první dobrou zdá. Starý křivdy, dávný vztahy i lásky a činy, který měly navždy zůstat tajemstvím. Pro všechny, který si rádi sednou na starou herku, přesedlají na koně a cílovou páskou projedou na F1.

zdehan
27.02.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha ze života krásně napsaná tak jak to paní spisovatelka umí mám všechny její knihy a už ted se těším na další.

L.Helena
14.02.2020 5 z 5

Opravdu pěkná knížka o tom, že pod povrchem je vše úplně jinak, než se jeví navenek. Mám autorčiny knihy moc ráda, baví mě, jak dokáže postupně odhalovat dávná i nedávná tajemství, po celou dobu udržovat čtenáře v napětí a přitom velice poutavě a neobyčejně vyprávět příběhy svých celkem obyčejných literárních hrdinů.
Přeji paní Kataríně hodně tvůrčích nápadů a těším se na její další knížky.

zuzana2599
04.02.2020 4 z 5

Moje oblíbená slovenská autorka Katarína Gillerová má místo v mé knihovničce. Některou z jejich knih mám dokonce v její rodné slovenštině.
Ano, život je plný iluzí. To si myslí také hlavní hrdinka knihy Aneta do doby, kdy se sejde s kamarádkami ze školních let. Najednou pochopí, že všechno není tak růžové v jejich životech, jak si myslela...
Příběh je oddechový, nenáročný, dobře se čte. Má pěknou optimistickou obálku !

veronika9761
27.01.2020 3 z 5

Hrozne me stvaly prvni stranky, kdy v kazdem odstavci byla zminovana situace z minulosti, kterou doppsud ctenar neznal. Pak uz lepsi, ctiva limonada pro zensky.

bonomi
24.01.2020 4 z 5

Hledala jsem pohodovou knihu, ale zároveň žádnou hloupost, takže jsem byla spokojená. Některé části příběhu byly snadněji uvěřitelné, některé méně. Ale přecejen, je to kniha, ne skutečnost :) A nakonec z toho plyne...věci nejsou takové, jakými se zdají na první pohled být.

deniska2
24.01.2020 5 z 5

Jako vzdy nezklamala ,miluju knizky od tehle autorky.Precteno za jeden vecer.

mysterygirl
23.01.2020 5 z 5

Katarína nikdy nezklame

Knižní střípky
20.01.2020 5 z 5

Knihy paní Gillerové mám moc ráda a tato novinka mi nesměla chybět ve sbírce. Příběh se tentokráte točí kolem čtyř kamarádek, které se znají od dětství, ale po skončení studií se jejich cesty více méně rozešly. Nyní po dvaceti letech na prahu čtyřicítky jedna z nich, Květka, iniciuje jejich opětovné setkání. Sejdou se všechny čtyři jednoho krásného letního dne v malebném prostředí rodinného domku a začnou vzpomínat. ....Každé z nich osud nachystal jiný životní příběh, byly chvíle šťastné, ale bohužel i smutné a co je čeká dále, je zatím ve hvězdách. Porozumí si i po téměř dvacetiletém odloučení?

Příběh obyčejných slovenských žen mě vzal za srdce, možná právě proto, že jsem věkově hrdinkám blízko, takže když vzpomínaly na své mládí, bylo to, jako bych vzpomínala já.....

Krásný příběh, obyčejný, lidský, tak jak jsme u autorky zvyklí. Mohu jen a jen doporučit.

bastina
19.06.2017

Život je nevyspytateľný, tak by som charakterizovala tento príbeh a osudy kamarátiek.

bábuška
17.02.2017 5 z 5

Všechny romány této autorky jsou nejen čtivé a plné romantiky, ale i smutku a problémů dnešních současnic. Počtou si mladé i starší ženy, ať žijí na kterékoliv straně hranice.
Plný počet hvězdiček si zaslouží všechny knihy bez rozdílu.