Staré dobré časy

Staré dobré časy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27086/bmid_zivi-mrtvi-komiks-zivi-mrtvi-1-star-2zt-27086.jpg 5 545 90

Živí mrtví (komiks) série

Detektiv Rick Grimes se probírá z kómatu... a byl by mnohem radši, aby se vůbec neprobudil. Mezitím, co byl mimo, ovládli svět živí mrtví. Smrt kráčí po zemi a zabíjí všechno, co se jí postaví do cesty. Živí mrtví je dospělá a epická zombiárna, ve které to největší nebezpečí nepochází od mrtvých, ale od živých.

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Days Gone Bye , 2004

smnpka
21.06.2013 4 z 5

Nejdřív jsem viděl seriál, pak jsem sáhl po komixu. Při čtení se vám určitě nestane to co při sledování séroše. Nejdřív mě to bavilo, bylo to hodně chytlavé, ale od třetí série jsem to začal nenávidět. Komix takový ale není. Jsou zde války i klidné časy, vždy se ale něco děje a ať už jsou situace jakékoliv vždycky to zabaví a natěší na další díl..

TessDragon
01.06.2013 4 z 5

Seriál má v komixu svůj základ i když se poté hodně věcí liší. Pár postav chybí, pár přibývá, ale díkybohu, že si mohu přečíst i jinou verzi TWD. TWD napsal Robert Kirkman, který má za sebou už pár skvělých děl a nepočítám ani fantastickou PC adventuru TWD, která byla napsána podle něho a kterou jsem si zamilovala, takže komix na sebe nemohl dlouho čekat. A ten byl naprosto skvělý, nádherné kresby s hromadou mrtvol a vnitřností a velmi realisticky popsaný příběh přeživších. A ani zvraty si na sebe nenechali čekat. Ted už jen doufat, že další díly si zanechají stejnou kvalitu.

Lestat19
01.04.2013 5 z 5

Rick pracuje jako strážník, ale při jedné přestřelce je poraněný a stráví nějaký čas v nemocnici. Když se probudí v nemocnici, nikde není žádný personál. Ve výtahu narazí na mrtvolu a pak potká zombie. Přesto se mu z nemocnice podaří dostat a chce se vrátit domů. Ale jeho žena a syn jsou pryč. Vyzbrojí se na policejní stanici a vydává se je hledat. Přežila jeho žena a malý syn?

Při začátku jsem si nemohl nevzpomenout na knihu Den trifidů od Wyndhama, kdy se hlavní hrdina také probouzí v nemocnici a o obrovských změnách ve světě nemá ani tušení. I tady se musí Rick snažit aby přežil. Zombie sice neprojevují velkou inteligenci a nejsou ani rychlost sama, ale tyto nedostatky nahrazují velkým počtem.

Kromě akce a tísnivé atmosféry nejisté budoucnosti se komiks soustředí hlavně na charaktery. Jaký vliv na ně předchozí události mají? Celkově se jedná o velice podařené dílko a jsem hodně zvědavý jak bude pokračovat.

Kapis
04.02.2013 5 z 5

Tak jsem si na zkoušku koupil 1. díl a zhltal jsem to za chvíli. Den Trifidů mne hned napadlo...nelíbil se mi ten super policajt, ztělesnění snad všech správňáckých vlastností ani mainstreamová kresba a hranaté brady. Ale ten spád, jakým si příběh jede, mě ke knížežce přikoval. Jelikož je celá sága neuzavřena, dovolím si bezstarostný tip, že za tím vším stojí vláda nebo někdo ještě za nima, aby si Zemi trochu očistili nebo se jim něco vymklo z rukou...konspiri, konspiri;-), Ostatně nemám ponětí, jestli se to v už vyšlých dílech v USA nějak rozklíčovává, tak proč si netipnout. Hned jsem si šel koupit druhý díl. Všimli jste si, že když dáte knihy vedle sebe - zombíci na obálkách booků navazují a tvoří jednu řadu? A podle obálky třetího dílu, který jdu kupovat zítra, to vypadá, že taky navazuje. To by byl pěkný dlouhý, úzký plakát...např. do dětského pokoje.

kollis
14.11.2012 3 z 5

První díl je v podstatě tradiční postapokalyptický zombie horor s minimem prvků, které bychom už někde jinde nečetli či neviděli zfilmovány. Hlavní hrdina se po kómatu probudí do světa, kde je nastolen nový řád (podobně Den Triffidů či Boyleův film 28 dní poté)a starý systém a pravidla nefungují. Jeho zákonitosti čtenáři spolu s ním prozkoumávají, aby se po splnění prvního cíle (nalezení své rodiny) stal nakonec vůdcem zbylé skupiny lidí. Zvolený psychologický přístup a jeho zkoumání jednotlivců v krizových situacích působí spíše povrchně a banálně. Ovšem první díl musíme brát jako expozici do rozsáhlého světa, kdy se v dalších částech psychologie postav postupně prohloubí, relativizují se jejich pozice v rámci vyprávění a celková atmosféra se posouvá do maniakálně-depresivní polohy

Gahanka
09.10.2012 4 z 5

čteno jedním dechem. Sice nepatří k mým komiksovým špičkám, ale příběh je to napínavý...

luxury
01.09.2012 3 z 5

Četla jsem v ruštině, takže nevím jak se od české verze liší.....až na ty nekonečné vyčerpávající dialogy/monology celkem ušlo....

OldaB
06.05.2012 4 z 5

Neodolal jsem a za výhodnou cenu jsem pořídil. První kniha se rozjíždí zvolna a spíše nás uvádí do děje, postavy atd. Atmosféra je hodně specifická, zatím jsem nic podobného nečetl. Působí to hodně realisticky, další díly mě čekají.

sam198
20.03.2011 3 z 5

K Walking Dead jsem se dostal přes stejnojmenný zombie seriál který je určitě jeden z nejpovedenějších počinů v roce 2010, zvlášť v zombie žánru. Komiks mě nepřekvapil ale ani nezklamal. Začátek je prakticky totožný, časem se ale už podstatně odlišují a komiks je už spíš jen námětem seriálu, protože se každý vydává svou vlastní cestou. Kresba je moc pěkná, občas překvapí zpracováním nějáké zombie, se kterými si autor vyhrál. Co se týká samotnéího příběhu, tak ten je o něco horší než v seriálu a jsem rád, že seriál dopadl tak jak dopadl. Pěkný komiks, podruhé ho ale pravděpodobně číst už nebudu. 60%.

stilgar1
14.01.2011 5 z 5

Netradičně zpracovaná grafická novela, která poskytuje zajímavý scénář zombie apokalypsy. Kvalitních postkatastrofických děl není nikdy dost, většina z nich nedokáže po celou dobu udržet harmonický vztah mezi napětím, obsahovou stránkou a logickou výstavbou příběhu. Zde se to podařilo téměř na výbornou. Jediné závažnější negativum je tak pouze formální - po prvních šesti dílech (tzn. po tomto u nás vydaném svazku) došlo ke změně autora kreseb - výborný Tony Moore, jehož kresby působily mnohem mrazivěji, byl nahrazen Charliem Adlardem. Nový autor se snaží co nejvěrohodněji napodobit celkový styl a vzhled hlavních postav, ale nedaří se mu to, což působí negativně. Po několika dílech se však i na to dá zvyknout...