Staré dobré časy

Staré dobré časy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27086/bmid_zivi-mrtvi-komiks-zivi-mrtvi-1-star-2zt-27086.jpg 5 545 90

Živí mrtví (komiks) série

Detektiv Rick Grimes se probírá z kómatu... a byl by mnohem radši, aby se vůbec neprobudil. Mezitím, co byl mimo, ovládli svět živí mrtví. Smrt kráčí po zemi a zabíjí všechno, co se jí postaví do cesty. Živí mrtví je dospělá a epická zombiárna, ve které to největší nebezpečí nepochází od mrtvých, ale od živých.

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Days Gone Bye , 2004

LenkaK666
15.06.2018 5 z 5

První díl jsem četla až po tom, co jsem přečetla prvních 9. Byl v knihovně dlouho vypůjčený. Musím tedy říci, že mě nadchnul. Ilustrace jsou úžasné. Propracované, skvěle vystínované, prostě špičkové. Nevím, co se stalo, že v dalších sešitech jsou tak odfláknuté. Tenhle kabátek sluší Živým mrtvým mnohem víc! Obsahově se mi první díl také moc líbil.

Mercatino
24.05.2018 5 z 5

Skupina lidí. která zázračně přežila proti obrovskému množství TÉMĚŘ nepohyblivých zombií :D V tomto komiksu jde pouze o jedno a to jsou mezilidské vztahy, kde ZOMBIE fungují jako DEKORACE, na což si zvyknete :)

Covenant
10.05.2018 5 z 5

Dlouho jsem se komiksu vyhýbal. Seriál už vídám jen zřídka, protože už to dost natahujou. Tak jsem se pustil do prvního dílu komiksového a co mě na první pohled uchvátilo - kresba Tonyho Moorea. Je to přesně ten styl, který mi vyhovuje. Zombíci krásně detailně propracovaní a detaily jsou vidět všude. Co se týče příběhu, tak je stručnější, než v seriálu a je zcela vyhovující. Z druhého dílu mám trochu strach, protože to kreslí někdo jinej.

Desmond04
22.03.2018 4 z 5

Jako fanoušek seriálu se retrospektivně vracím k jeho původu, tedy k tomuto prvnímu dílu komiksu. A pokud nepočítám legendární čtyřlístek s Fifinkou a Myšpulínem, tak je to i moje první zkušenost s komiksovým světem.
Těžko bych mohl "Staré dobré časy" hodnotit negativně, když z nich poměrně výrazně vychází onen seriál, který vysoce kvituji. Komiksová verze je tedy samozřejmě taky dobrá, drobným problémem pro mě byli místy zmatečné obrázky, kdy jsem se snažil rozeznat, co se vlastně na plátně děje. Dělo se tak převážně v těch akčních částech, ale to může být důsledkem mé nezkušenosti s komiksy. Uvidíme jak to bude vypadat dál a jak bude probíhat vzájemné porovnávání se seriálovou verzí.

Dakarianna
09.01.2018 3 z 5

Seriál jsem nikdy neviděla, ale chtěla jsem. Když jsem zjistila, že předlohou je komiks, tak jsem se rozhodla spíš si ho přečíst, než na seriál koukat. A asi nějak nechápu, co na tom všichni vidí. Jo, je to komiks, čte se to samo. Nakreslené je to pěkně, vadí mi spíš příběh. Je to takové málo uvěřitelné. Hlavně to, že nám vlastně nikdo nevysvětlí, co se stalo. Ale jako nějaký nápad to má, oddechovka dobrá.

gaspoda
01.01.2018 5 z 5

tak jdeme číst tento kollos ohlasy jsou nadmíru uspokojivé a uvidíme jak moc se to dá srovnávat se serialem.

katallinka
30.09.2017 5 z 5

Tak komiks je stejně dobrý jako můj oblíbený seriál, jen je děj o dost stručnější.

LilianVanRose
09.08.2017 5 z 5

Netřeba slov... Nejradši bych všechny komiksy nacpala do jedné knihy :3

ChrisSparrow
13.06.2017 5 z 5

Můj první komix (kromě Čtyřlístku samozřejmě)... A musím říct, že super!!! Akorát mě trochu mrzí, že tam není seriálová postava Daryla :(

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Skvělý první díl této mrtvolné ságy.

KateChatt
25.12.2016

Jako velká milovnice seriálu TWD, jsem si to musela koupit a jsem strašně nadšená. Z počátku jsem z toho měla docela divný pocit. Všechno tam bylo podle mě nějak narychlo (nevím jak to mám vysvětlit), ale zvykla jsem si. A poté mě to začalo velmi bavit.

Kopta
09.06.2016 5 z 5

Walking Dead je pro mne věc seriálová. Po cca čtvrté sérii už to začíná klesat a v současné době je to věc debility. Pardon, ale upřímně no. Komiks se ale zdál být něco jiného a tak jsem to risknul. A kurevsky se vyplatilo! Komiks dělá tu práci, kterou seriál zatím nedokázal a působí to na mne více než dobrým dojmem. První díl se velice povedl. Sranda je, že jeden komiks vydá za jednu celou sérii.

TerezD
03.04.2016 4 z 5

Jelikož jsem obrovská fanynka TWD a celkově postapokalyptických survival příběhů, tak jsem si komiks musela za každou cenu pořídit. Nejdříve jsem zhlédla a stále vlastně sleduji seriálovou podobu. V hodně místech se komiks rozchází se seriálem, ale to by zase tak nevadilo. Kresba je detailně propracovaná, což dává celému komiksu ten správný nádech a úžadnou zombiáckou atmosféru.

ElvisJagger
28.01.2016 5 z 5

Začátek jednoho z nejepičtějších komiksů. Pokud jste viděli seriál a líbil se vám zaručuji, že toto je ještě 2x větší nářez. Komiks daleko víc rozvíjí vztahy mezi jednotlivými postavami a co víc nevleče se tolik jak seriál, takže mi nedělalo problém přečíst sedm dílů najednou a samotná kresba... z počátku se mi moc nelíbila ale později jsem si tuhle černobílou nádheru zamiloval.

fantasak
02.01.2016 4 z 5

Jakožto fanoušek seriálu jsem si prostě komix koupit musel. A vůbec toho nelituji. Kniha mě stejně jako seriál vtáhla do postapokaliptické tématiky :3 I když je tu jedna věc, která mi vadí a to je cena, která je na mé poměry docela vysoká. (Na druhou stranu se nedivím. Neumím si představit hodiny práce ztrávené nad komixem)

Benjiki
02.01.2016 5 z 5

Jebat celý seriál - i když Rick je obsazen skvěle -, tohle je jiná káva. Závěrečná scéna je pro ty, co to nečekali, mega.

martinstefko
22.12.2015 5 z 5

Po zpětném pohledu na tento komiks a na jeho kresbu, je prostě jasné, že tohle je nejlépe nakreslená kniha celé série. Je to dáno tím, že pouze v těchto šesti dílech se činil Tony Moore, ostatní už kreslil Charlie Adlard. Charlie není špatný, ale Tony, ať už je jakýkoli člověk, je kreslířem nadprůměrným. Zároveň si myslím, že jako úvod série kniha funguje náramně a že dokáže navnadit na knihy další, které svou kvalitou nijak zásadně nekolísají. Více: http://comics-diary.blogspot.com/2013/04/6-zivi-mrtvi-stare-dobre-casy-90.html

Ni.kk.i
18.12.2015 5 z 5

Díky tomuto komiksu jsem naprosto propadla komiksovému světu. Ilustrace jsou úžasné. Tonymu Mooreovi se skvěle podařilo vystihnout postavy podle jejich charakteristiky. Děj naprosto špičkový. Nikdy bych nečekala, že se mi zalíbí zombie tématika a už vůbec ne v komiksové podobě.
Velký DÍK Robertu Kirkmanovi a Tonymu Mooreovi za tento vzrušující svět.

ElaineLóre
03.12.2015

Miluju postapo světy, miluju zombiky, miluju TWD! Pokud někdo nezná tento komiks či seriál a chce zažít něco opravdu jiného,tak at neváhá. Absurdní a zároveň tak skutečný.. nelze nedoporucit!

MichelleKing
14.09.2015