Staré dobré časy

Staré dobré časy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27086/bmid_zivi-mrtvi-komiks-zivi-mrtvi-1-star-2zt-27086.jpg 5 545 90

Živí mrtví (komiks) série

Detektiv Rick Grimes se probírá z kómatu... a byl by mnohem radši, aby se vůbec neprobudil. Mezitím, co byl mimo, ovládli svět živí mrtví. Smrt kráčí po zemi a zabíjí všechno, co se jí postaví do cesty. Živí mrtví je dospělá a epická zombiárna, ve které to největší nebezpečí nepochází od mrtvých, ale od živých.

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Days Gone Bye , 2004

QEDS
06.07.2015 4 z 5

V podstatě opis seriálů, ale zdá se mi, že autor zachytil v kresbě více detailů a člověk se dokáže lépe vcítit do situace postav. Je to nejspíše i tím, že má člověk dost času prožít si vše podle svého tempa, které mu vyhovuje. Doporučuji a těším se na pokračování.

lucie.8
22.04.2015 3 z 5

Nejdřív jsem viděla seriál, který mě chytil a už nepustil. Vždy se říká, že kniha je lepší než její filmové zpracování, proto jsem se rozhodla zkusit komiks. Předně musím říct, že komiksy od svých dětských let nečtu, takže to byl odvážný počin.
Bohužel to bylo i zklamání. Kresba se mi nelíbila (ne že bych to dovedla nakreslit lépe) a dialogy mi přišly hrozně strojené. Také mi chyběly mé oblíbené postavy ze seriálu (bratři Dixonovi), což se ale komiksu nedá vyčítat.
Závěrem - zkusím ještě druhý díl, třeba mi kresba nových ilustrátorů sedne víc.

trudoš
07.03.2015 5 z 5

První díl Živých mrtvých představuje to nejpodstatnější, co byste měli znát, abyste se v sérii zorientovali. Seznámíte se s hlavním hrdinou Rickem Grimesem, který se po vzoru hry Resident Evil probudí v nemocnici do zcela nového a hrůzného světa. Najednou se musí vypořádat s novou skutečností, že živí se z ničeho nic stali ohroženým druhem.
Scenárista Robert Kirkman už v úvodu přiznává, že tohle bude běh na hodně dlouhou trať. Že si hodlá Rickovu cestu světem oživlých mrtvých řádně užít a dát mu taky pěkně do těla. Nakolik to myslí vážně, dokazuje už v prvním díle. V šíleném světě se ničeho normálního nedočkáte.

radekn
25.02.2015

Ja tuhle serii zeru. Sice jsem videl prvni serial (http://www.edna.cz/walking-dead/), ale pak jsem si sehnal zpatky vsechny comicsy a ulitavam na tom. Uz jen proto, ze v serialu je natahovane a takove moc komercni, tady je to mnohem vic stylove a napinavejsi. Doporucuji vsemi deseti!

LordSnape
15.02.2015 4 z 5

Mám rád zombie žánr a miluji post-apokalypsy, takže mi to rozhodně sedlo. Je z toho hodně cítit, že se psychologie postav bude postupně vyvíjet a střídat, jak jsou vystaveni všudypřítomné smrti. A rozhodně mi velmi sedla Mooreova kresba, která je hlavně u zombies velmi detailní.

Misan1993
15.01.2015 5 z 5

Nikdy jsem pořádně komiksy nečetl, ale tohle já můžu. Mít čas, tak dám všechny díly na "ex" :)

Akuma Dragon
11.01.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem koupila kámošce k narozeninám, ale přiznám se, moje zvědavost - ta strašně vlezlá a otravná potvůrka - mě donutila alespoň kouknout se na pár stránek. Nakonec to teda skončilo tak, že během patnácti minut jsem ji již měla přečtenou celou a byla jsem naprosto unešená ! :D Když jsem tento komiks začala číst, čekala jsem, že se setkám s příběhem dosti podobným jako je ve hrách The Walking Dead season 1 a 2. Moje čekání však zůstalo nenaplněné a shodu jsem našla jen na pár místech z celého příběhu. Přesto jsem z tohoto díla naprosto nadšená a rozhodně si pořídím i další díly. Jak již Kirkman v úvodu sdělil - tady nejde o to se bát, ale o to, znázornit společnost, v níž žijeme a jak se taková křehká společnost může tak lehce obrátit v prach. A pokud vám to i tak nažene strach, tím líp - ale to už je jenom takový bonus nakonec. Strašně se mi líbí, že Kirkman plánuje a předpokládá, co by se stalo a jak by události asi probíhali, kdyby taková apokalypsa zničehonic udeřila i na náš skutečný svět. Poukazuje také na blahobyt a dostatek v němž žijeme a jak takové důležité věci - třeba jídlo nebo rodinu - bereme jako samozřejmost a příliš si jich proto nevážíme. Samozřejmě si právě toto lidé neuvědomí, dokud to neztratí - Jenže pak už je pozdě!

toecutter
13.12.2014 5 z 5

Žánr comics mám velice rád,ovšem toto dílo se vymyká všemu,co jsem v comixu četl-já napřed viděl pár epizod seriálu,který se mi velice líbil,tak jsem si tento comics stáhl z netu-zaujal mě snad ještě víc,než seriál,také jsem snad tři dny v tahu nedělal nic jinýho,než jen četl,přeblikl stránku a zase četl-bravurní dílo-mezilidské vztahy na pozadí zombie apocalypsy jsou tu opravdu bravurně podané,psychologie postav je dokonalá-je vidět,jak se hrdinové vyvíjejí,jak začínají být otrlejší vůči hrůzám,které deno denně zažívají a že největším nepřítelem přeživších nejsou ani tak oživlý mrtví,jako jiné skupiny žijících-líbilo se mi to tak,že jsem si nakonec všechny u nás dosud vyšlé díly koupil i v knižní podobě-všem fanouškům zombie můžu jen doporučit...P.S.-dílo hodnotím jako celek,rozepisovat každý díl zvlášť nemá vůbec cenu

borknagar
23.11.2014 5 z 5

Seriál mě moc nezaujal, vydržel jsem se dívat na tři díly a musím přiznat, víc jsem se nudil, než bavil. Komiks je v tomto jiný. Více se bavím a méně nudím (spíš se nenudím vůbec). Líbí se mi moc i černobílá kresba, která se bohužel od druhého dílu mění (ale již jsem si zvykl). Skvělý úvod do jinak skoro bezchybného komiksu. A že se v něm dějou věci :)

jirincz
21.09.2014 4 z 5

Pro mě trošku problém hodnotit, když jsem viděl prvně seriál a první díl, je mu asi nejpodobnější. Děj je určitě zajímavý a bavil mě už samotný seriál, takže u předlohy n emůže být jinak. Co mě teda vůbec neupoutalo, tak je kresba, ta mi k srdci opravdu nepřirostla. Další nevýhodou je spousta postav, které tam jsou spíše jen do počtu a člověk s nimi nemůže njak srůst... Finále se Shanem ale bylo parádní.

Nagadir
04.09.2014 4 z 5

Pomalý začátek, který mě nijak nezaujal. S postavami jsem se nedokázala ztotožnit, nicméně po půlce o dost lepší.

rarach010
19.08.2014 5 z 5

Luxusní komiks rozhodně lepší než seriál, hrozně moc mě to bavilo.
Rozhodně chci v tom pokračovat.

Lenny33
31.05.2014 5 z 5

Nikdy mě komiksy nebavily, ale tohle bylo opravdu úžasné. Už jen předmluva mě opravdu hodně uchvátila, jako ještě u žádné knihy/komiksu předtím. Komiks o zombie je vystavěn na něčem úplně jiném, než by člověk čekal a v tom je to tak jiné a skvělé. A kresby bylo opravdu povedené... Těším se na další díl. :)
Ze seriálu jsem viděla cca první 3 díly 1. série a skončila jsem. Na komiks to podle mého nemá.

Filatov
13.05.2014 5 z 5

Good Old Days nás seznámí s úvodní skupinou přeživších z Atlanty a s hlavními postavami. Tenhle komiks nemůžu srovnávat se seriálem, protože komiks tu byl dřív a proto je on tou původní předlohou a seriál si jde svou vlastní cestou, i když z Good Old Days si toho vzal celkem dost. Souhlasím s Robertem Kirkmanem v tom, co napsal v předloze a to hlavně v bodech, kde popisoval, že na základě zombie apokalypsy bude popisovat vývoj společnosti, mezilidských vztahů a vývoj jedince, což se dá dobře sledovat na Rickovi, protože tady my fanoušci seriálu i komiksu vidíme, jak zde byl ještě nezkušený ňouma, než se všemu naučil a dále že ho více zajímá to, co se děje po tom, až svět skončí než to, co se děje při apokalypse. Tím je celé dílo jiné a nezaslouží si jiné, než pětihvězdičkové hodnocení. Dalo by se říci, že se jedná o nějaký nový druh komiksu - třeba "sociální komiks". Kresby Toma Moora jsou úctyhodné a někdy jsem si říkal, že jich je opravdu do komiksu škoda, že by zapůsobily i jako samotné obrazy.

cozeta
04.02.2014 5 z 5

Výborný komiks, škoda že Tony Moore ilustroval pouze první díl. :/

Kortexo
10.11.2013 5 z 5

Skvělý komiks, který nestojí na akci, ale na vztazích postav.Seriál určitě vystihuje podstatu komiksu, což je nejdůležítější a jde i odlišným dějem...ale přesto komiks je promyšlenější...

Kate.S
03.11.2013 4 z 5

Seriál mě chytil a už nepustil, proto jsem se rozhodla zkusit i komiksové zpracování. Musím říct, že komiksi nejsou vůbec moje parketa a časem mě začnou nudit, toto jsem ale četla s napětím. Moc se mi líbili vykreslení chodci. V postavách jsem se zprvu trochu ztrácela. A i když se mi to líbilo, serál mám raději.:)

ondrash77
29.10.2013

Od prvního vydání komiksu Živí mrtví (The Walking Dead) letos uběhlo již deset let. Za tu dobu se z příběhů o hrstce přeživších ve světě plném chodících mrtvol, stal fenomén celosvětového formátu. Viděno českýma očima, protože větší sousto slávy si ukousnul seriál, který byl podle papírové předlohy natočen.

V Americe a dalších zemích na západ od našich hranic, kde komiks má větší tradici a tudíž početnější fanouškovskou základnu, je to trochu o něčem jiném. Za sebe můžu říct, že jsem se ke komiksu dostal právě až poté, co jsem propadnul seriálu. Jaká tedy je první kniha Živých mrtvých?

inmax
09.09.2013 4 z 5

Zatím mám přečtený pouze tento první díl a mám docela problém od sebe rozlišovat jednotlivé postavy, jelikož jsou podobně namalované :-) Nicméně konec byl zajímavý, takže dvojku si určitě seženu.

Lukinsons
22.08.2013 5 z 5

Skvělý komiks. Tenkrát jsem přečetl všech tehdy 88 vydaných dílů během pár dní. Rozhodně lepší než seriál.