Žít jako single

Žít jako single https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414629/bmid_zit-jako-single-9fB-414629.jpg 3 188 188

Prý je to syndrom doby. Ženy a muži, kteří se nikterak neženou do svatby a společného života, o potomcích ani nemluvě. Ale vlastně ani dlouhodobější vztah není to, co hledají... ale ví to oni sami, co by chtěli? Žijí singl. A taky se tomu říká syndrom Sexu ve městě. Soubor povídek jedněch z nejpopulárnějších současných českých autorů.... celý text

Marcela52
20.01.2020 5 z 5

Povídky našich současných autorů se mi moc líbily. Všichni uvedení autoři a autorky píší také romány, takže je znám spíše z této tvorby, ale byla jsem příjemně překvapena, že i v žánru povídkovém se pohybují s velkou suverenitou. Žít single není jednoduché, proto pohled na tuto situaci prostřednictvím rozdílných lidských příběhů byl, alespoň pro mne, velice zajímavý i inspirativní. Rozhodně doporučuji k přečtení...

Enehy
03.01.2020 5 z 5

Obyčejné životy obyčejných lidí plus jedno menší varování, kam až se můžeme dostat. Pokud rádi nakukujete i do jiných osudů než jen vašeho, tahle uzounká knížka jich nabízí hned několik. A možná i trochu inspirace, jak se zachovat v situacích, v kterých jste se ještě zatím neocitli.

tsal
23.12.2019 3 z 5

Anotace knihy láká na příběhy lidí, kteří se vědomě rozhodli žít bez vztahu, protože jim to tak vyhovuje. Realita je ovšem taková, že k tomu se nejvíc přibližuje jen hrdinka první povídky (a i ta vlastně vztah chce, jen volnější). Zbytek aktérů se bez vztahu ocitlo vnějším přičiněním (rozchod, smrt partnera, apod.) a myšlenka na singl život je děsí nebo je přinejmenším dlouhodobě neuspokojuje. Takže je to vlastně sborník o vztazích, jejich důležitosti pro život většiny z nás a peripetiích z nich vyplývajících. (Což dává smysl, protože my true singles přijdeme domů a máme tam boží klid, takže dokud nemluvíme s lednicí, nenastěhuje se k nám UFO nebo se nepřipleteme do manželské krize Nováků od vedle, není o čem psát.).

Pokud jde o kvalitu povídek, nic mě vyloženě neurazilo. Jenže taky nenadchlo. Dobrou polovinu povídek už si nedokážu vybavit ani teď, pár dnů po přečtení. Pár povídek (Žít jako single, Seniorský balet) trochu emocí vykřesalo, ale pochybuji, že se zaryjí hlouběji do paměti. Plačidruh pobavil zajímavým nápadem a faktem, že mi stylem vyjadřování připomněl jednoho zde diskutujícího. A povídka Poslední pár se rozchází pak působila poněkud rozpačitě. Jako jediná skutečně splnila zadání sbírky a měla být jakousi sci-fi tečkou za celou sbírkou. Jenže zbytek povídek zadání vlastně popřel a tak Poslední pár trčí jako špatně zatlučený hřebík z prkna a diví se, co tu dělá. Být sbírka delší, asi ji nedočtu. Takhle to nebyla až taková ztráta času.

Leniii
15.12.2019 3 z 5

Neurazí, nenadchne...

cornetka
12.12.2019 2 z 5

Povídková knížka mě příliš nenadchla. Některé povídky mi přišly hodně zvláštní.

Market-k-a
12.11.2019 2 z 5

Knížka mě zaujala svým názvem a i přesto, že povídky příliš nečtu, tak jsem ji zkusila. A trošku zklamání. Čekala jsem zábavné, vtipné povídky - nebo alespoň ukázku toho, že žít single je pořád lepší než v nespokojeném vztahu - a tak se nestalo, naopak příběhy byly spíše pesimistické. Více by se mi líbilo, kdyby bylo téma single života pojato z té lepší stránky - potenciál by tu určitě byl :-)

medialstar
04.11.2019 5 z 5

Vyvážené, není slabšího kusu. Seznam autorů sliboval mnohé a taky se tak stalo. Velká spokojenost!

petrarka72
30.10.2019 2 z 5

Nelehké téma, jen nenápadně a nijak zajímavě dotýkané. Možná utkví titulní povídka, možná Plačidruh, ale celkově všechny splývají. Škoda.

Kashi
18.10.2019 2 z 5

Povídky prázdné, ale při čtení mě napadalo, že to asi životy single lidí jsou. Druhá polovina knihy však lepší, než první. Líbily se mi povídky Žít jako single a Pán se psem.

TheMajkee
04.09.2019 3 z 5

Jako snad u každé povídkové knížky, i Žít jako single trpí kvalitativními výkyvy. Spousta autorů k tematice singles přistupuje v podstatě dost rutinně, bez nějaké výrazné invence a s myšlenkami, které v roce 2019 už málokomu přijdou něčím zvláštní. Na druhou stranu je fajn, že se žádná povídka nesnaží prvoplánově šokovat a většina situací se vlastně dost dobře může stát. Osobně se mi nejvíc líbila ta úplně poslední s přesahem ke sci-fi, která měla nápad a byla poutavě napsaná.

gargamelka
24.08.2019 4 z 5

Každý autor pojal single tématiku jinak. Zajímavé, odlišné, ze života, každá baví jinak

Ann1307
23.08.2019 4 z 5

Tak tohle bylo skvělý!
Zaujalo mě jednotné téma všech devíti povídek. Single život.
Je to něco, co jsme každý někdy zažil a tím pádem se do povídek dokážeme vcítit.
Samozřejmě ne do všech, ale některá vás určitě dostane.
Mně se líbily všechny, některé více, některé méně, ale všechny mě nějak oslovily.

Asi nemám úplně jednoho favorita, ale nejvíc mě zaujaly povídky: Kočky, Pán se psem a Poslední pár na světě se rozchází

Ty byly za mě top! ☺️
Hodnotím 4,5⭐️/5⭐️ A knihu moc doporučuju!