Žít jako single

Žít jako single https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414629/bmid_zit-jako-single-9fB-414629.jpg 3 182 49

Prý je to syndrom doby. Ženy a muži, kteří se nikterak neženou do svatby a společného života, o potomcích ani nemluvě. Ale vlastně ani dlouhodobější vztah není to, co hledají... ale ví to oni sami, co by chtěli? Žijí singl. A taky se tomu říká syndrom Sexu ve městě. Soubor povídek jedněch z nejpopulárnějších současných českých autorů.... celý text

Leniii
15.12.2019 3 z 5

Neurazí, nenadchne...

cornetka
12.12.2019 2 z 5

Povídková knížka mě příliš nenadchla. Některé povídky mi přišly hodně zvláštní.

Market-k-a
12.11.2019 2 z 5

Knížka mě zaujala svým názvem a i přesto, že povídky příliš nečtu, tak jsem ji zkusila. A trošku zklamání. Čekala jsem zábavné, vtipné povídky - nebo alespoň ukázku toho, že žít single je pořád lepší než v nespokojeném vztahu - a tak se nestalo, naopak příběhy byly spíše pesimistické. Více by se mi líbilo, kdyby bylo téma single života pojato z té lepší stránky - potenciál by tu určitě byl :-)

medialstar
04.11.2019 5 z 5

Vyvážené, není slabšího kusu. Seznam autorů sliboval mnohé a taky se tak stalo. Velká spokojenost!

petrarka72
30.10.2019 2 z 5

Nelehké téma, jen nenápadně a nijak zajímavě dotýkané. Možná utkví titulní povídka, možná Plačidruh, ale celkově všechny splývají. Škoda.

Kashi
18.10.2019 2 z 5

Povídky prázdné, ale při čtení mě napadalo, že to asi životy single lidí jsou. Druhá polovina knihy však lepší, než první. Líbily se mi povídky Žít jako single a Pán se psem.

TheMajkee
04.09.2019 3 z 5

Jako snad u každé povídkové knížky, i Žít jako single trpí kvalitativními výkyvy. Spousta autorů k tematice singles přistupuje v podstatě dost rutinně, bez nějaké výrazné invence a s myšlenkami, které v roce 2019 už málokomu přijdou něčím zvláštní. Na druhou stranu je fajn, že se žádná povídka nesnaží prvoplánově šokovat a většina situací se vlastně dost dobře může stát. Osobně se mi nejvíc líbila ta úplně poslední s přesahem ke sci-fi, která měla nápad a byla poutavě napsaná.

gargamelka
24.08.2019 4 z 5

Každý autor pojal single tématiku jinak. Zajímavé, odlišné, ze života, každá baví jinak

Ann1307
23.08.2019 4 z 5

Tak tohle bylo skvělý!
Zaujalo mě jednotné téma všech devíti povídek. Single život.
Je to něco, co jsme každý někdy zažil a tím pádem se do povídek dokážeme vcítit.
Samozřejmě ne do všech, ale některá vás určitě dostane.
Mně se líbily všechny, některé více, některé méně, ale všechny mě nějak oslovily.

Asi nemám úplně jednoho favorita, ale nejvíc mě zaujaly povídky: Kočky, Pán se psem a Poslední pár na světě se rozchází

Ty byly za mě top! ☺️
Hodnotím 4,5⭐️/5⭐️ A knihu moc doporučuju!