Zimní zámek

Zimní zámek https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497013/bmid_zimni-zamek-bcS-497013.jpg 4 117 34

Isabel Prestonová byla v osmi letech obviněna ze žhářství a vraždy. Měla založit požár v sídle hraběte Hamiltona, při kterém zahynul jeho zeť a byl jím navždy poznamenán i jeho nejstarší syn Nicholas. Isabel ani po deseti letech nenachází klid – trýzní ji noční můry, které považuje za vzpomínky, a společnost jí ten skandál nedokáže odpustit. Když ji Nicholas Hamilton, nynější hrabě z Corby, požádá o ruku, je zmatená. Má se stát jeho ženou a odjet s ním na Zimní zámek, místo tragického neštěstí? Nicholas před ní něco tají… Ví, že jeho nastávající byla ze žhářství obviněna neprávem, ale jelikož je vázán přísahou, nemůže jí nic prozradit. Isabel si po příjezdu na sídlo začíná postupně vzpomínat. A zjišťuje, že nočním můrám není radno důvěřovat. Klamou ji stejně jako lidé, kteří jsou schopni udělat vše, aby utajili rodinný skandál. Jakou má však Nicholas jistotu, že zná skutečnou pravdu, že se nestal stejnou obětí jako Isabel a nelapil se do spletité pavučiny lží?... celý text

alexis818
19.01.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha.Obalka překrásná a tak i příběh,ani jsem nečekala takové napětí.Opravdu moc hezké čtení.

Ajina76
19.01.2022 5 z 5

Jedním slovem. Krásná. Kniha mě zaujala od samého počátku. Vývoj jsem nečekala tak dramatický. Přečetla jsem jedním dechem. Určitě doporučuji. Po samých detektivkách to pro mě byl úžasný relax.

galinek
16.01.2022 5 z 5

Krásný příběh, pohádka pro velký holky:-)), těšila jsem se, že si najdu chvilku na čtení. Moc mě to bavilo. Po těch náročných titulech krásná romantika,.....mám to ráda.

Jana65
15.01.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla za den a půl a musím se přiznat, že jsem četla i v práci, protože nešlo nečíst. Historický román, ve kterém nechybí napětí a drama. Nádherná kniha i obálka, vřele doporučuji i těm, co historické romány nečtou. Opravdu je to krásná, čtivá kniha.

zuzana2599
05.01.2022 5 z 5

Zimní zámek jsem četla na doporučení mé kamarádky, které se knížka moc líbila. I já jsem spokojená. Zimní zámek je netypická historická romance, spíše historický román odehrávající se v Anglii 19. století. Isabel byla jako dítě obviněna, že založila požár v sídle hraběte Hamiltona. Deset let poté ji syn onoho hraběte Nicolas požádá o ruku. Isabel se po sňatku vrací na děsivé místo svých snů - Zimní zámek, aby odhalila, co se v minulosti vlastně stalo. A ta minulost je opravdu příšerná a odkryje nám zlo, které se skrývá v rodině Hamiltonů.
Čtení je to pěkné, prostoupené jemnou romantikou, napětím, plné intrik a lží. Nejvíc se mi knížka líbila až po přečtení první třetiny, pak děj začal nabírat na síle.
Ráda bych ještě vzdala hold panu autorovi. Skvělá práce !

oresvo
19.12.2021 3 z 5

Příběh byl napínavý, poutavý , ale chyběla mi tam víc romantika .
Milostná linka mezi hlavními hrdiny byla popsaná hodně vlažně. Spíš byl důraz na záhadu, tajemství .
Byla jsem zvědavá jak to dopadne, dočetla jsem ale podruhé už číst nebudu.

lark77
19.12.2021 5 z 5

Uff.... to bola kniha, úplne ma strhal. Oplatí sa prečítať a súhlasím aj s BIKI, že kniha nesie prvky gotického románu. U mňa jednička. :-D

kuti
25.11.2021 3 z 5

(SPOILER) To by byla tak super knížka, kdyby v úvodní anotaci nebyla popsána více než polovina děje. Takhle to působí nudně, když čtu a do poloviny knihy vím, co přesně se stalo. Škoda. A teď ještě nevím, zda svůj koment mám označit jako spoiler, když je to vlastně autorův spoiler. :-)

kolacky
10.11.2021 5 z 5

Krásná obálka odpovídá krásnému příběhu.

biki
06.11.2021 4 z 5

Z toho, co jsem četla, se podle mého názoru jedná o zatím nejlepší autorovu knihu, která nese jisté prvky gotického románu, jen bez těch nadpřirozených jevů. Jinak tam nic nechybí - krásná nevinná dívka, která se potýká s nepřízní společnosti, a její rytíř na bílém koni, jehož si postupně zamiluje, dramatické události a zvraty ... ale nechybí ani další atributy žánru, které tu už raději nebudu prozrazovat. Kniha se četla velmi dobře, ale přece jen některé části byly poněkud zdlouhavé, proto jedna * dolů.
Pozn. - docela by mě zajímal další osud Delly.

EvaSupovic
06.11.2021 5 z 5

Krásná knížka plná tajemství, bolesti, ale hlavně lásky. Děj plynul jak po másle. Vůbec jsem nečekala až takový průběh, ale vtáhlo mě to až na tolik, že se knížka skoro nedala odložit, dokud nebyl konec.

rampapa
24.10.2021 5 z 5

Nádherný příběh o lásce. Na tuhle knížku jsem se hodně těšila a jsem jí nadšená. Isabel a Nicolase jsem si hnedka zamilovala a doufám že vyjde brzo knížka o Delly. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

N04
23.10.2021 5 z 5

Skvělý příběh s dokonalým hlavním hrdinou, který napravuje bezpráví. Hlavní hrdinka odkrývá tajemství své minulosti pomalu, až mučivě napínavě, takže jsem měla nutkání část knihy přeskočit, jen abych už se dověděla, co se vlastně před lety stalo. Ale to by byla velká chyba, protože bych se připravila o znamenitě vykreslené další postavy a hlavně sbližování páru. V druhé části navíc dostane děj takový spád, že kniha nejde odložit. Krásná kombinace romantiky a napětí. Určitě doporučuji.

Zuzulinka
18.10.2021 5 z 5

Překrásná kniha. Úžasný děj. Čtivý příběh. Četla jsem jedním dechem. Vřele doporučuji.