Žil jsem s cizinkou

Žil jsem s cizinkou https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313015/mid_zil-jsem-s-cizinkou-vxo-313015.png 4 11 3

jethro.tull
27.09.2022 3 z 5

Žil jsem s cizinkou je kniha, která nemá kladné hrdiny. Hlavní postava, úředník Karel Sahula, by asi měla vzbuzovat lítost, ale já jsem se nemohl zbavit dojmu, že část problémů, ne-li většinu, si tento člověk způsobil sám svou měkkou, poddajnou povahou, nerozhodností a naivní až hloupou důvěřivostí. Není tedy divu, že toho lidé v jeho okolí využívají. V dnešní době by se stal snadnou obětí všelijakých podvodníků a šmejdů.
Překvapila mě zmínka o plynových komorách - kniha vyšla roku 1938 - a podivil jsem se í tomu, že Sahulova sestra podlehla módním trendům ohledně zdravé výživy. Myslel jsem si, že je to zcela moderní záležitost porevoluční doby, ale historie a lidská hloupost se zřejmě opakují.

LB11
31.10.2020 4 z 5

Román tzv. zanechá dojem. Po tom, co hrdina obdrží anonymní dopis o své manželce, začíná napínavé soukromé pátrání v minulosti vlastní ženy. Sociální témata, psychologické postřehy, originální humor.

zdenaR
15.06.2018 4 z 5

Knihu jsem si přečetla na základě čtenářské výzvy 2018 - bohužel ji nemají v pražských knihovnách :-)))
Naštěstí jsem ji koupila (za pouhých 25,- Kč) přes databazeknih.cz.
Nádherná čeština (což u E. Vachka nepřekvapuje), zajímavé téma vhodné k zamyšlení.
Knihou jsem nebyla jsem zklamaná, v dnešní uspěchané době poklidné čtení.