Nákaza

Nákaza https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31428/bmid_nakaza-vkZ-31428.jpg 4 257 47

Byli tu vždy. Upíři. V ústraní a temnotě. Čekali. Teď přišel jejich čas. Během týdne dostanou Manhattan. Za měsíc celou zemi. Za dva měsíce – celý svět. Boeing 777 přiletí na letiště JFK v New Yorku a v pořádku roluje k terminálu, když tu se najednou letadlo zastaví a systémy přestanou reagovat. Všechny rolety v okénkách jsou zatažené, nikde žádné světlo, komunikační kanály utichly. Pozemní personál tápe ve zmatku, než konečně povolá na pomoc tým pro vyšetřování biologických hrozeb. Na palubu letadla vstupuje Dr. Efraim Goodweather, šéf týmu, a z toho, co tam najde, mu ztuhne krev v žilách. Co se děje, naopak dobře chápe Abraham Setrakian, starý pán, který přežil holocaust, pak se stal vídeňským profesorem a nakonec zastavárníkem ve Španělském Harlemu. Ví, že v tuto chvíli začíná válka… Rozhoří se monumentální bitva s vampýřím virem, který zamořuje ulice New Yorku. Doktor Goodweather, ke kterému se přidá Setrakian a pestrá hrstka bojovníků, se musí pokusit nákazu zastavit a zachránit město, v němž žijí i jeho manželka a syn. Vizionářský tvůrce oskarového filmu Faunův labyrint Guillermo del Toro a spisovatel, nositel Hammettovy ceny, Chuck Hogan společně vložili svou fantazii do smělého, epického románu o děsivé bitvě mezi člověkem a vampýrem, který ohrožuje veškeré lidstvo. Toto je první díl napínavé trilogie a neobyčejného mezinárodního vydavatelského počinu.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Strain , 2009

richard7959
29.02.2016 4 z 5

Skvělé počtení. Upířina trochu z vědeckého spektra, ale stále velmi kvalitní materiál. Už se těším na pokračování.

spami
19.01.2016 5 z 5

Veliká paráda!!! Těším se na další díly.

frukeška
13.01.2016 4 z 5

Skvělá kniha :)
Příběh celkem ubíhal. Sleduju i seriál (The Strain) a těší mě, že se seriál hodně drží knižní předlohy (zatím)..uvidím podle dalších dílů. :)

Rachel
12.01.2016 5 z 5

Jsem nadšená. Žádný z hrdinů není úplně jednoznačný klaďas, upíři nesvětélkují a záporáci jsou opravdu zlí.
Knížka má tempo spíš filmového střihu, dlouho nic neřekne naplno a přes to baví. Rozhodně dopoučuju, prvně si ji přečíst a až pak vidět seriál. Ten působí sice trochu brutálněji v jednotlivých scénách, kde se děje nějaký ten hnus. Ale míň napíná a hlavně v osobních linkách se z příběhu stává trochu selanka, která zdaleka nepůsobí tak temně a depresivně.

dominik123
26.11.2015 5 z 5

Z tejto knihy, som vyslovene nadšený. Prvých tristo strán sa to tvári ako veľmi dobrý thriler so zaujímavými postavami a s príbehom s príchuťou hororu, ale až posledných sto strán je neskutočne epických, napínavých, a nabitých udalosťami, ktoré by vystačili na dve knihy. Postavy sú zaujímavé, príbeh má pár originálnych momentov, ktoré inovujú, žáner upírskych románov a celkovo sa to dobre číta. Pár tŕňov v oku by sa našlo a medzi ne určite patria, nektoré nelogické scény a postavy, ktoré majú až nadľudskú výdrž. Sú to ale chybičky nepodstatné a nijako nakazia, zážitok z čítania. Guillermo del Toro a Chuck Hogan, dokázali napísať dielo, ktoré je napínavé, strašidelné, epické a niekedy aj mystické. Knihe dávam päť hviezd a 95 percent. Autori ma milým spôsobom prekvapili a som zvedavý ako sa bude príbeh vyvíjať v ďalších častiach.

Ditules
02.11.2015 5 z 5

Jako první jsem viděla seriál (tedy jeho první sérii). Jsem nadšená, že se celkem věrně drží své literární předlohy. Atmosféra strachu a hnusu je v obou případech dechberoucí. Skvělé!

Karcoolka2210
09.05.2015 5 z 5

Dávam 5. Prečo? Môj prvý horor. Takto je zaradená táto kniha v Londýnskej knižnici. Išla som do nepoznaného žánru a bolo to super. Strašidelné, napínavé, ani na chvíľu kniha nenudila. Úvod je vynikajúci, tajomný a hrôzostrašný a ďalej sa tento pocit len stupňuje. Dr.Ephraim Goodweather je sympaťák a som zvedavá kam budú smerovať jeho ďalšie kroky, spolu s Norou, Zackom, Fetom a Abrahamom Setrakianom. Áno, je to kniha o upíroch, ale žiaden odpad ako Twilight či Vampire Diaries. Môžem len odporučiť :) AJ

julliette
30.04.2015 5 z 5

Pěkná středně hororová kniha. Chvílemi jsem se bála, chvílemi jsem bla znechucena, hlavně těmi krysami a červy. Bylo to dost napínavé čtení, takže jsem se od toho nemohla odtrhnout. Samá krev, useknuté hlavy, bílej sajrajt, staří upíři, noví upíři, mrtvoly, lidé, kteří je zabíjí, nebo to zkouší, dokud je netvoři nepromění. Pořád se tam něco děje, takže se těším, jak bude pokračovat děj druhého dílu.

Disease
20.04.2015 3 z 5

Seriál jsem viděl před přečtením, ale nijak to nevadilo, něco bylo trochu jinak. Vcelku příjemné čtení, ale nic zásadního.

Markysek45
24.03.2015 5 z 5

Nákaza byla překvapení tohoto roku! Na knihu jsem narazila náhodou v knihkupectví a všimla jsem si jí jen kvůli její akční ceně a potom také, že autorem je Del Toro. A jak jsem teď ráda. Kniha je úžasná!!! Děj knihy je zajímavý a má spád, hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí a není možné jim nefandit. A za scény s rodinou Barbour dávám o jednu hvězdičku víc :)

Richie1
16.01.2015 4 z 5

První díl byl z celé trilogie nejlepší. Líbilo se mi, jak se postupně rozlézá upíří nákaza mezi nic netušícím obyvatelstvem a jen několik málo jedinců, uvědomujících si co se děje, se snaží proti hrozivému nebezpečí bojovat. Jenže úder prastarého vampýra proti celému lidstvu byl pečlivě připravován a vypadá to, že ho nic už nezastaví. Snad jedině zničení tohoto Mistra, pána vampýrů ...
Tento díl mě nalákal na zakoupení i zbývajících dvou, a to byla chyba ...

dobroslav9182
29.12.2014 5 z 5

Konečně, po všech těch Twajsrajtech a podobých píčo+inách opět pořádná upířina. "Bytosti noci" (asi budu zvracet) jsou zde vyobrazeni jako pořádní, krvelační zmrdi, kterými ve skutečnosti jsou (upír, který by na sluníčku začal zářit by se nejspíš dobrovolně vrhl do nejbližšího kostela, aby měl tu ostudu za sebou). Hrdinové charismatičtí a Guillermo s Chuckem odvádějí parádní práci. Palec hore a za dalšími díly.

cinapo
16.12.2014 5 z 5

Od první chvíle napínavé jako malé trencle. Četla jsem vždy před spaním a nedejbože aby pak v noci někde něco vrzlo nebo šustlo, protože to bych se musela jít v tu ránu přebalit. Vřele doporučuji všem bojsům i nebojsům. (Nebojte děcka, bubáci doopravdy nejsou. Teda prý. :-D)

reccal
30.11.2014 5 z 5

Nemám absolutně co vytknout. Charaktery jsou poměrně slušně větvené, příběh doplněný o tolik podrobností, až si člověk říká, kam na to kluci chodí. S každou další stránkou cítíte, jak se vám za krkem rozlévá mrazení z toho, co přijde. Co přijde absolutně nečekáno, plíživě skryto a děsivě vyčkávající. Co vnímá vaše tepny a kapiláry, jak tepou pod kůží a masem.
Vampýrská válka začala, světe, třes se!

Lenka.Vílka
29.09.2014 5 z 5

- nejdriv jsem chtela precist knihu, nez se pustim do serialu
- vydrzela jsem to (nevidela jsem ani jeden dil) a pockala (uz mam knizku doma, chystam se na ni a tesim se)
- v komentari pode mnou je zminene, ze kniha pripomina Prechod a Dvanactku (stylem a tak)...no, obe jsem zkusila a nedala, takze dava smysl, ze jsem mela bobky a ze zase nedoctu dalsi dobrou knihu, protoze jsem snad jedina na zemekouli, ktera ji nedocenila
- bavilo me cist...nevim, jak kniha vznikala (jak to kluci dali perove a myslenkove splacli, kdo napsal jakou cast, pomery)...GDT je genius, s CH jsem mela tu cest jenom jednou, ale dohromady kniha pusobila dokonale...text mizel rychle, protoze je napsany naprosto spickove a mohlo mrzet jenom to, ze bude brzo konec...nastesti ma kniha tri dily, co?
- zaklapnuto, docteno, jsem nadsena (100%)
- jdu na serial
- mam v planu precist i druhy dil...a i treti...

hledaseniki
01.07.2014 5 z 5

Vynikající!
Příběh staví na klasice, což jsem já nečetla od dob Brama Stokera a jeho Draculy. Příběh Vás chytne od samého začátku a vy se ani nenadějete a jste v polovině knihy. Má to skvělou atmosféru, která na Vás vyskakuje ze samotných stránek, což mnoho knih neumí a v tomhle je Nákaza ojedinělá, že se jedná o knihu víc jak čtivou není nutné dodávat, protože je to jisté jedná se přece o ostříleného Guillerma del Tora. Líbí se mi, že kniha je vyprávěna z několika pohledů a to, že čtenáři tápou stejně jako většina hlavních hrdinů. Postavy jsou dobře propracované a já se těším až se pustím do druhého dílu a budu jen doufat, že bude stejně dobrý jako Nákaza.

kormoran78
07.03.2014 3 z 5

Tento příběh mi přijde hodně blízký Croninovu Přechodu a Dvanáctce. Možná proto mě trochu zklamal a nepřijde mi příliš originální ani námětem ani zpracováním. Zatím jsem zvládl pouze první díl trilogie, kteoru se, jak předpokládám, měl čtenář vžít do nastalé situace a uvidím, jestli se dočkám nějakého překvapení. Neříkám, že je to nudné nebo zoufale neoriginální, jen si na definitivní zhodnocení počkám, až dočtu celou trilogii.

Lenina82
01.02.2014 5 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala - knize jsem se docela dlouho vyhýbala a pak ji přečetla za 3 večery. Výborné čtení. Včera pan pošťák přivezl balíček s 2. a 3. dílem, tak už se těším... :)

1972Sixo
31.01.2014 4 z 5

Slušny akčný hororik v štýle filmoveho Bladea II. (r. del Toro). ...a dobre že to má pokračovanie.

jefff
30.10.2013 4 z 5

Je to velmi velkolepé, epické téma, které je ve výsledku zpracováno spíš komorně. Začátek byl napínavý a skvěle gradoval děj, který ke konci malinko ztratil na dechu. Další díly si rozhodně přečtu.