Nákaza

Nákaza https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31428/bmid_nakaza-vkZ-31428.jpg 4 257 47

Byli tu vždy. Upíři. V ústraní a temnotě. Čekali. Teď přišel jejich čas. Během týdne dostanou Manhattan. Za měsíc celou zemi. Za dva měsíce – celý svět. Boeing 777 přiletí na letiště JFK v New Yorku a v pořádku roluje k terminálu, když tu se najednou letadlo zastaví a systémy přestanou reagovat. Všechny rolety v okénkách jsou zatažené, nikde žádné světlo, komunikační kanály utichly. Pozemní personál tápe ve zmatku, než konečně povolá na pomoc tým pro vyšetřování biologických hrozeb. Na palubu letadla vstupuje Dr. Efraim Goodweather, šéf týmu, a z toho, co tam najde, mu ztuhne krev v žilách. Co se děje, naopak dobře chápe Abraham Setrakian, starý pán, který přežil holocaust, pak se stal vídeňským profesorem a nakonec zastavárníkem ve Španělském Harlemu. Ví, že v tuto chvíli začíná válka… Rozhoří se monumentální bitva s vampýřím virem, který zamořuje ulice New Yorku. Doktor Goodweather, ke kterému se přidá Setrakian a pestrá hrstka bojovníků, se musí pokusit nákazu zastavit a zachránit město, v němž žijí i jeho manželka a syn. Vizionářský tvůrce oskarového filmu Faunův labyrint Guillermo del Toro a spisovatel, nositel Hammettovy ceny, Chuck Hogan společně vložili svou fantazii do smělého, epického románu o děsivé bitvě mezi člověkem a vampýrem, který ohrožuje veškeré lidstvo. Toto je první díl napínavé trilogie a neobyčejného mezinárodního vydavatelského počinu.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Strain , 2009

VictimOfChanges
21.08.2013 5 z 5

Teda, vůbec jsem nečekala, že se z toho vyvrbí upíři, které moc nemusím, ale nakonec jsem knížku zhltla zhruba ve třech dnech. Je psána opravdu hodně čtivě, nijak zdlouhavě, takže člověk ani nemusí nic přeskakovat, což mi je hodně sympatické. A zítra letím do knihovny pro druhý (a nejspíš i třetí) díl!

Sodomagor
03.07.2013

Nějak náhodou když sem si rychle potřeboval prodloužit knihy v knihovně jsem našel první díl tohoto skvělého příběhu.Dost mě to zaujalo,mou sestru a mámu taky, a tak že si to přečtu.Bylo to naprosto ojedinělé,nový pohled na upíry mě dostal.
Naprosto dokonale napsané.Snad si seženu i originál pokud to půjde a uvidím jaký je v tom rozdíl.
Nicméně první díl jsem přečetl za cestu na Slovensko!Cca 6 hodin a i když byli pauzy a všichni chodili kouřit tak já šel ven s tou knihou,do krámu s knihou prostě všude.
Jedna z mála knih co vás chytne hned na začátku a nepustí.Když jsem to dočetl tak jsem se koukl kdy vyjde druhý díl.Nemohl jsem se dočkat.
Vyšel sice až za pár měsíců ale stejně. Zhltl jsem ho za dva dny a čekal na třetí.Kvůli maturitě a tak jsem ho dočetl teprve včera,ale jelikož mám doma jedničku tak při nejbližší příležitosti si oba další díly koupím a snad to jednou přečtou i moje děti,vnoučata a tak dál.
Chtělo by to snad i natočit film podle toho,nemuselo by to vůbec být špatné.
Jednoduše co nad tím přemýšlíte tak jděte do nejbližšího bazaru,knihkupectví,knihovny či jinam a poohlédněte se po tom
Nebudete litovat,stejně jako jsem nelitoval já.

technik1965
18.06.2013 3 z 5

Dobrý napínavý dej knihy, uvidíme ako sa to vyvinie ďalej, veď sa jedná o trilógiu.

Lenny33
01.06.2013 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. Nemohu se dočkat, až se začtu do dalších dílů!

Arcisit
31.05.2013 5 z 5

Konečně pořádná pecka, která mě po hodně dlouhé době nenutila koukat kolik stránek ještě zbývá do konce, ale naopak s nelibostí jsem koukal kolik stránek už je za mnou bez sebemenších hluchých míst a vatáže co je běžně v jiných knihách.

Beatrice
15.08.2012 5 z 5

Tak takýchto upírov som nečakala . Od samého začiatku je atmosféra pochmúrna, priam strašidelná (teda pre mňa určite bola), ovzdušie plné napätia, čo sa stane. Upírsky vírus? Prečo nie. Keď mŕtvoly ujdú z márnice a navštívia svojich blízkych, začína sa poriadna nákaza, a z ľudí sa na každom kroku stávajú upíri. Čítala som to jedným dychom, miestami odpudivé scénky, inokedy som bola ako na ihlách. Určite odporúčam milovníkom upírov, ktorí tu nájdu upírov s veľkým U :D a pozor na žihadláááá....

Horry
20.09.2011 5 z 5

Na tuto knihu jsem narazila úplně náhodou na internetu, nicméně po přečtení obsahu a zjištění, že se jedná o upírskou tématiku (jedno z mých oblíbených témat) v kombinaci s virem, jsem neodolala a hned druhý den si ji šla koupit.
Začátek knihy je velmi poutavý, atmosféra dokonalá, seznámení s postavami je plně dostačující a přitom není zdlouhavé jako u jiných knih. Jak jsem již zmínila výše, upírská "nákaza" je zde zajímavě předkládana v podobě zrádného viru (červík sem, červík tam) a i přes zdánlivou nelogičnost jsou tyto dva faktory propojeny téměř bezchybně.
Přemýšlím, jestli se zítra nezaběhnu koupit další díl, abych se dozvěděla jaké je pokračování :D . Ale radši za světla, protože po tmě bych si musela dávat pozor na sklepní okénka a křovité oblasti :D. Atmosféra knihy v člověku zůstane opravdu ještě dlouho po přečtení:).