Nákaza

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Byli tu vždy. Upíři. V ústraní a temnotě. Čekali. Teď přišel jejich čas. Během týdne dostanou Manhattan. Za měsíc celou zemi. Za dva měsíce – celý svět. Boeing 777 přiletí na letiště JFK v New Yorku a v pořádku roluje k terminálu, když tu se najednou letadlo zastaví a systémy přestanou reagovat. Všechny rolety v okénkách jsou zatažené, nikde žádné světlo, komunikační kanály utichly. Pozemní personál tápe ve zmatku, než konečně povolá na pomoc tým pro vyšetřování biologických hrozeb. Na palubu letadla vstupuje Dr. Efraim Goodweather, šéf týmu, a z toho, co tam najde, mu ztuhne krev v žilách. Co se děje, naopak dobře chápe Abraham Setrakian, starý pán, který přežil holocaust, pak se stal vídeňským profesorem a nakonec zastavárníkem ve Španělském Harlemu. Ví, že v tuto chvíli začíná válka… Rozhoří se monumentální bitva s vampýřím virem, který zamořuje ulice New Yorku. Doktor Goodweather, ke kterému se přidá Setrakian a pestrá hrstka bojovníků, se musí pokusit nákazu zastavit a zachránit město, v němž žijí i jeho manželka a syn. Vizionářský tvůrce oskarového filmu Faunův labyrint Guillermo del Toro a spisovatel, nositel Hammettovy ceny, Chuck Hogan společně vložili svou fantazii do smělého, epického románu o děsivé bitvě mezi člověkem a vampýrem, který ohrožuje veškeré lidstvo. Toto je první díl napínavé trilogie a neobyčejného mezinárodního vydavatelského počinu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31428/nakaza-vkZ-31428.jpg 4.2227
Série

Zhoubný kmen / Upírská trilógia 1.

Žánr
Horory, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

The Strain, 2009

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Guillermo del Toro původně napsal scénář k seriálu. Poté, co obešel několik studií, kde ho odmítli mu někdo poradil, ať převede scénář do knižní podoby (proto mají některé úseky v knize takový "filmový drive"), a pokud bude mít kniha úspěch, seriál bude mít větší šanci. Udělal, jak mu poradili a seriál The Strain už má za sebou první sezónu. (dobroslav9182)


Od 14.7.2014 běží seriál The Strain, který je natočený podle knižní předlohy. Produkce se ujal sám Guillermo del Toro a také režíroval pilotní díl. (ales4525)


Trailer k seriálu: http://www.youtube.com/watch?v=uALG7kjctzM (Neenah)