Žena z kajuty č. 10

Žena z kajuty č. 10 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346480/bmid_zena-z-kajuty-c-10-lvm-346480.jpg 4 604 201

Novinářka Lo Blacklocková, která píše do cestovatelských časopisů, právě dostala životní šanci: má se spolu s hrstkou cestujících z vyšší společnosti účastnit luxusní okružní plavby po norských fjordech. Soukromá jachta Polární záře se právě vydává na svou panenskou plavbu – obloha je modrá, moře klidné a hosté dobře naladěni. Noblesní kajuty, večeře ve velkém stylu, elegantní konverzace… Pohádka se však zvrhne v noční můru: Lo v polotmě zahlédne, jak někdo srazil z paluby do moře jakousi ženu. Lo je jediná, kdo incident viděl, a nikdo jí nevěří – vždyť nikdo z hostů nechybí! Lo se zoufale snaží zjistit, co se stalo, ale loď pluje dál, jako by o nic nešlo. Jenže něco je tu špatně, skrznaskrz špatně… Důmyslně vystavěný román, který připomíná vrcholná díla Agathy Christie, je plný překvapivých zvratů a mrazivých odhalení.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Leda

The Woman in Cabin 10 , 2016

Kekik
06.01.2019 5 z 5

Ze zdejších komentářů jsem očekávala, že hlavní hrdinka Lo bude od první do poslední stránky úplně namol. Ovšem oproti Rachel (Dívka ve vlaku) a Anně (Žena v okně) pije Lo jen "decentně". Antidepresiva také nehrají velkou roli. Tedy v poslední třetině se vyskytují v příběhu, ale jinak než jsem čekala.
Lo se vydá na luxusní plavbu lodí Polární záře s účelem zisku vlivných kontaktů a možností se posunout výš v kariéře žurnalistiky. Vše se však vyvíjí jinak. Viděla, nebo spíše slyšela, vraždu. Jenže když to oznámí, nikdo ji nevěří. Vždyť nikdo nechybí. Lo však pátrá dál a dostane se tím do nebezpečí.
Kniha se sice tváří jako bichle, ale stránky jsou psané velkým písmem a příběh je psán čtivě, zajímavě, občas vtipná sarkastická poznámka (přirovnání). Tedy alespoň tak to působilo na mě.

Rave
02.01.2019 5 z 5

Styl psaní autorky je přesně má parketa. Svižné tempo bez zbytečných canců, přesto plíživé odhalování a udržování v napětí. Do pocitů hlavní hrdinky jsem se dokázala dokonale vcítit. Byla jsem s ní na lodi, prožívala plavbu. Vůbec mi nevadil překombinovaný konec s americkým závěrem. Líbilo, nadchlo, splnilo očekávání. Společně s knížkou Všude kolem černý les patří mezi mé doporučované a vysoce hodnocené :-)

DominaCZ
20.12.2018

Lidé hodnotící nejnižším počtem hvězd mi vzali slova z úst.
Cítím to stejně jako oni, proto jen v kostce: anotace mi evokovala cosi jako je obálka - zamračená rozbouřená hladina, temno a mráz na kajutě a vskutku děsivá vražda a honička s vrahem...
Jenže je to nudné, neděsivé vloupání - nic jí neudělal, nic neodnesl, přesto ona zakrvácená a rozbitá popíjí čaj a debatuje u sousedky - které se táhne i na loď a je hysterické, protože stačí, aby se jí zaklaply dveře a hned následuje několika stránkový popisek vniřních pocitů jako JE TU NEBO NENÍ?
CO KDYŽ JE?
ALE DVEŘE JSOU ZAMČENÝ, TAK JE TU?
VŽDYŤ TU BÝT NEMŮŽE, TAK JE TU ?!!!
Poté začalo x stran o popisu vztahů luxusních reportérů s milionářskými dědky (rozuměj-která "reportérka" kterýmu roztáhla nohy apod.) a to mě fakt nebavilo. (Já bulváry nečtu.)
Chlastá, blije, motá se po palubě a nepřítomnost té ženy dokazuje ukázkou řasenky sekuritě jako důkaz, že tu před chvílí byla, půjčila jí tu řasenku a zmizela. (to jako fakt ??)
Takže jako fakt ne, což je škoda.

Já zprvu myslela na základě obálky, že je to běžná výletní loď, kde se ztratí žena a její rodina ji třeba nemůže najít, tak jsem si to vzala...a ono toto.
Zas přeceněná kýmsi protláčená nicka.
Kdy já se toho prokletí přitahovat šmuky zbavím... :(

martinaandulka
14.11.2018 3 z 5

Mě se kniha líbila,bylo to pěkně popsané,hlavní hrdince jsem držela pěsti i když mě někdy štvala,že jsi nedávala pozor co říká... .Je to geniální trhilier,neuvěřitelně mrazivý.

Anie.M
14.11.2018 3 z 5

poslouchala jsem ji jako audioknihu v podání Simony Postlerové a v tomto případě mě bavila. nicméně námět, průběh i konec příběhu byl průměrný a kdybych ji měla číst, asi by mě neoslovila.

jiri77
12.11.2018 1 z 5

Sám sobě se divím ,že jsem knihu vůbec dočetl.Snad jsem čekal ,že se to v průběhu děje nějak zlepší ale ono ne a ne. Hlavní hrdinka nesympatická, příběh nezáživný a ten konec nebudu ani komentovat. Za mě velké zklamání.

TrueBookworm
07.11.2018 3 z 5

Příběh je napínavý, i když na můj vkus docela zdlouhavý. Pasáž vyšetřování na lodi, které se den po dni téměř nikam neprospívá, pokouší čtenářskou trpělivost. Když pak ale dojde k dějovému zvratu, příběh konečně nabere na obrátkách. Souhlasím s jinými komentáři, že je konec nejen těžko uvěřitelný, ale i za hranou dobrého vkusu - zbytečně se tam přidává něco senzačního. Dle mého skromného názoru se dalo rozuzlení vyřešit elegantněji. Nicméně celkově dobré počtení, které není ztrátou času

Honey19
06.11.2018 2 z 5

Ze začátku se kniha dobře, slibovala i zajímavou zápletku, ale postupně mne hlavní hrdinka začala číst neuvěřitelně na nervy a hlavní rozuzlení a konec knihy byly k smíchu.

edith79
05.11.2018 1 z 5

Ruth podruhé a zase zklamání. Hlavní hrdinka této knihy je zoufale nesympatická, nafoukaná a používá hodně drsný slovník, i když jenom v duchu, za to vždy několikrát po sobě. Tahle velká drsňačka do sebe nalije co teče a potom blinká. Všichni muži ji pro její milou povahu chtějí, ale ona je těžce nad věcí. Tolik k postavě. Teď příběh. Autorka se zřejmě ani netají tím, že vykrádá Agathu a její Vraždu v Orient expresu. Jenže Ruth není Agatha, takže tu máme za vlasy přitažený, naivní a překombinovaný příběh, který je ke konci snad nekonečný.

takana
04.11.2018 5 z 5

Zajímavá

KočkomilkaJana
30.10.2018 2 z 5

Věčně ožralá svobodná třicítka, co neví, co chce plus lupe antidepresiva. Zastínila vše, co na knize mohlo být luxusně mrazivé a dobré. Konec - asi měla autorka sama absťák nebo to holt není můj šálek čaje.

Pasáže popisné lodi a prostor pro vlastní úvahy nad zápletkou jsou ale dobře zpracované a líbí se mi.

anája
30.10.2018 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se nenechala ovlivnit ostatními komentáři a dala se do čtení této knihy.Kniha byla pro mne opravdu kouzelná.Bavila mne od začátku do konce, měla dobrou zapletku,a hltala jsem každý řádek.Za mne pět hvězdiček.

Dela111
29.10.2018 4 z 5

Tady máme v poslední době tolik oblíbený námět - psychicky narušená žena, na antidepresivech, k tomu se ráda napije, takže jí pochopitelně nikdo nevěří...
Už ty autorky začínám podezírat, že určité pasáže mají uložené v PC a jen to kopírují... :-)

Co se mi ale na této knize líbí, tak to je dobře zvolené komorní prostředí - uzavřený prostor luxusní lodi, z které se nedá jen tak odejít. Napětí narůstá postupně s náznaky různých tajemství.

Hodnotila bych jako průměr, ovšem za zvolené prostředí, dobře popsané pocity a myšlenky hlavní hrdinky i určitou čtivost dávám 4*.

aginecka
29.10.2018 3 z 5

Na rozdíl od jiných autorů thrillerovitých detektivek Ruth Ware chytne hned na začátku a drží. Bohužel stejně jako na rychlý rozjezd se můžete spolehnout i na ne zrovna uspokojivý závěr. Na to, jak dlouhou překážkovou dráhu pro vrávorající hrdinku připravila, se zdá konec poněkud ukvapený. Tak trochu deus ex machina... Ale jinak dobrý a Hru na lháře si určitě přečtu.

Januli
29.10.2018 3 z 5

Na knížku jsem se celkem těšila a nemůžu říct, že mě tak úplně uspokojila. SPOJLER:
začátek knihy fajn rozjezd, kdy jsem si myslela, že ta loupež bude mít s příběhem více společného. To že hrdinka byla depresivní alkoholička mi až tak nevadilo (možná jsem se zatím nesetkala s tolika knihami, kde to tak je :) )takže první půlka knihy se mi líbila, sice mi trošku dělalo problém se orientovat v cestujících. No a pak přišla teda akce, kdy Lo už vlastně věděla co a kdo a proč, takže pro mě minusové, mám to raději až v samotném závěru knihy no a pak její boj o život, kdy mi to až tak nepřišlo reálné, ale budiž. A závěr? Nepřekvapil ani neurazil. 3*

sassenkka
26.10.2018 4 z 5

Tohle byla slušná jízda. Napětí, které se dostavilo vlastně hned na první stránce, komplikovaná hlavní hrdinka, omezené množství postav, trochu stísněné prostory luxusní jachty a noční událost obestřená tajemstvím – to vše vytvořilo super celek, příběh, který nelze přestat číst. Bylo tam pár hluchých míst, u kterých jsem se malinko nudila. Naštěstí jich nebylo příliš.
Za mě parádní knížka. Bylo to mé první seznámení s autorkou a určitě si od ní nějakou její starší knihu pořídím. Velmi se mi líbí styl psaní, dobře se čte.

J.x
26.10.2018 3 z 5

Námět je dobrý, knížka by se mi moc líbila, kdyby tam, podle mě, nebyly dlouhé, zbytečné pasáže, které jsem přeskakovala.

ivana02
24.10.2018 4 z 5

Kniha inspirovaná Agathou Christie. Uzavřené prostředí (loď), podezřelí jsou všichni. Nic nevypadá tak, jak ve skutečnosti je. Akorát závěrečné rozuzlení - kdy jsou všichni v jedné místnosti a vražda se vyřeší - se tady nekoná. Zápletka se mi líbila, zrovna tak rozuzlení. Detektivka, jak má být.

Laf
21.10.2018 5 z 5

Kniha mne velmi chytla. Líbil se mi děj se spoustou zápletek a zajímavým rozuzlením. Celkově to předčilo mé očekávání. Za mne knihu doporučuji :)

Michajela.cz
21.10.2018

No.... na tuhle knížku jsem se celkem dlouho těšila..
Možná, že budu opakovat nebo parafrázovat kolegy čtenáře, ale prostě mi to nedá.
Budho, to je tak nesympatická hrdinka, až mě to chvilkama bolelo. Vychlastaná hysterka, co je totálně mimo a mít její pracovní "zapálení" a "nasazení", tak jsem bez práce! Tu potkat .... no tak holka, prober se... a hlavně přestaň chlastat!