Žena v okně

Žena v okně
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1588 1588

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

Ginny
28.10.2019 4 z 5

"Alkohol je anestetikum, pod jehož účinkem podstupujeme operaci života."

Kopretina
18.10.2019 5 z 5

Potřebovala jsem vypnout a tato kniha mi v tom bezvadně vypomohla, přečetla jsem ji za jedno odpoledne. Příběh se mi líbil, velmi mě zarazilo, co už vše hlavní postava zažila. Malé podezření jsem měla už dost brzy, ale přišlo mi tak úchylné, že jsem mu nedávala váhu, a pak se potvrdilo ve strhujícím závěru. Můj život = slabý čajíček.

Rade
17.10.2019 4 z 5

Působivý psychothriller, přičemž ta psychologická stránka a vhled do duše Anny se mi zdá lepší, než vlastní krimizápletka. Jednu z point lze uhodnout dost brzy, ale ono to vlastně nevadí, naopak, příběh má o to víc temnou, depresivní atmosféru.
Plus za přiblížení problematiky agorafobie. A velké plus za dost dobrou přehlídku starých filmů. Přímý odkaz (názvem i obsahem) na Hitchcockovy filmy Okno do dvora a Vertigo mě navnadil si tyto filmy opět připomenout.

aimi
16.10.2019 3 z 5

Žena v okně, napinava knizka o par postavách, zato s bludy, halucinacemi, alkoholem a leky. Jedna vražda...jde jen o to, zda se ve skutečnosti vůbec stala...ono zapijet antipsychotika merlotem není úplně idealni...
Kniha rozdělena na krátké kapitoly- udává to knize příjemné tempo, napinava do konce, závěrečné odhalení bylo překvapující, určitě lepsi než kniha Dívka ve vlaku, která je na obdobně bázi (alkohol,deprese,svědek, možná vražda). Kniha super oddechovka, za dva dny ji mate přečtenou, dobre napsané, na léto ideální.

sissque
05.10.2019 4 z 5

Musím uznat, že jsem se dlouho nemohla začíst, což ve mně vždycky vyvolá "čtecí krizi" a čtu knihu klidně měsíc.

Ale prokousala jsem se až ke konci... A nebylo to špatné.

Hlavní hrdinka Anna mi připomínala Rachel z Dívky ve vlaku (samozřejmě především díky alkoholu, následkem čehož jim okolí nevěří).

Nic, z čeho bych si vyloženě sedla na zadek, ale ani to nemůžu označit jako ztrátu času.
Občas byl děj předvídatelný, konec ale překvapil.
Na prvotinu je to vlastně docela dobré.

A budu se opakovat - ale znova mám pocit, že jsem četla horší knihy s mnohem vyšším hodnocením.

HelinkaS
04.10.2019 3 z 5

Měla jsem co dělat, abych knihu dočetla.

Aghatte
01.10.2019 5 z 5

Přečteno za jedno deštivé odpoledne.
Příběh od začátku zajímavý. V lecčems předvídatelný, ale to nevadí, nečekám, že autoři neustále budou šokovat a objevovat Ameriky.
Hlavní hrdinku jsem obdivovala, v kladném i záporném slova smyslu. Na to, že trpěla sociální fobií, bylo u ní doma dost živo. Neustále se tam někdo zvonil, stavoval se, přijímala návštěvy, telefonáty, online byla velmi aktivní, nejen pasivní slídič, jak jsem původně předpokládala, že bude.
(Já jsem tedy proti ní těžký asociál :-) Dnes jsem řekla pouze dvě slova s pošťačkou a přečetla jsem dvě knihy...)
Vadilo mi to pití, vždy mi vadí pití alkoholu a změny úsudku v důsledku nadměrné konzumace alkoholu. Nemám pro to omluvu. Naopak se divím, že po tom, co prožila, měla v sobě ještě tolik vyexponovaných emocí, strach, lásku, nenávist, soucit.... Já zažít, co ona, už nic se mnou v životě nehne a asi bych neopustila brány blázince. Ztratila všechno. Případně bych čekala větší paranoiu, a ne tak hloupou a slepou důvěřivost a otevřenost světu. A pořád jsem si říkala, Ty nemáš žádnou fotku Jane?! Najdi ji, najdi :-)
Hlavní záporák se dal vysledovat dost brzy, a byl to mazec, ten se povedl. Taktéž bylo jasné, kdo si otevřel účet na Agora a začal tahat rozumy.
Nakonec Anna ani jako pošuk nevyzněla, spíš chudák, nepřišlo mi, že by nějak extra sledovala, co se děje a hlavně se za své chování styděla, což není běžným rysem. Strach vyjít ven chápu, ale opět mám pocit, že se do volného prostoru vrhala nějak moc často...
Alarmující tam je to naprosté klišé, které ale nevadí si neustále opakovat - člověk neví, co má a dostatečně si toho neváží, dokud to neztratí.
Jsem spokojena, dobré psychodrama, doporučuji.

beruska
25.09.2019 3 z 5

Myšlenka knihy byla dobrá a zajímavá, ale zpracování příběhu už tak dobré bohužel nebylo (alespoň já to tak cítím) :( ... Chvílemi byla kniha rozsáhlá, možná až nudná, chtěla jsem ji po několika kapitolách odložit... Nakonec jsem vydržela, ale i překvapivý konec celkový dojem z knihy nezachránil... Moc mě to mrzí, ale více jak tři * dát nemohu :( ....

tamila
18.09.2019 5 z 5

Tak tohle byl mazec. V posledních letech čtu převážně detektivky a thrillery a dokážu už tak nějak rozpoznat, kam se to vrtne a jak to dopadne. Ale tahle knížka byla jiná. Snad i tím, že hlavní hrdinka trpí nemocí, jejíž příznaky jsem doposavad znala jen mlhavě. A konec je naprosto nečekaný.

jiri77
14.09.2019 3 z 5

Kniha to nebyla špatná ale nějak jsem se nemohl pořád začíst,až ten konec to trochu navedl do napínavějšího thrilleru a příběh mě začal trochu více bavit. Kniha za přečtení určitě stojí.

Verpax
11.09.2019 4 z 5

Knihu jsem začala číst před delší dobou a odložila, protože jsem se do ní nemohla zacist. Nyní jsem se k ni vrátila a nakonec byla dost dobrá. Nedokázala jsem dopředu odhadnout, jak bude pokračovat a byla napínavá. Trochu mi připadaly občas mírně hloupé jednotlivé postavy, ale to k příběhu asi patřilo.

P4vlin4
28.08.2019 4 z 5

Za mě super čtení. Kniha mě chytla od začátku až do konce. Zajímavé psychologické téma.

čika
22.08.2019 3 z 5

Počúvané ako audiokniha počas maľovania bytu :-)
Veľmi pekne zdramatizované a prečítané, samotný príbeh tak trocha klasika a predvídateľný, ale mňa bavil.

cukrovka
19.08.2019 3 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst. Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická. Přes pomalý začátek se příběh v druhé polovině stal zajímavější a akčnější. Očekávání bylo větší, hanit úplně nechci, ale mě moc nezaujala.

Petrasim
17.08.2019 5 z 5

Knížka se hezky četla. Pořád jsem ale měla pocit, že už jsem skoro stejný příběh kdysi četla. Připomínalo mi to hrozně jinou knihu, jak kdyby ji autor okopíroval.

Mirin1349
15.08.2019 3 z 5

Už dlouho mi nějaká postava nebyla tak příšerně nesympatická jako Anna. Knihu jsem neodložila jen proto, že od načaté práce jen tak lehce neodcházím. Nakonec jsem ale nelitovala, druhá polovina už měla i spád. Některé zvraty byly předvídatelné, ale konec byl perfektní. Navíc agorafobie, okolo které se děj točí, je tu vykreslena opravdu bravurně. Smíšené pocity ale přetrvávají i po přečtení.

Anet2106
14.08.2019 3 z 5

Žena v okně byla dobrá kniha. Netipla bych si, že zrovna tenhle je záporák. Rozuzlení mě překvapilo. Bylo také zajímavé seznámit se alespoň trochu s pocity lidí, kteří nemohou vyjít z domu. Člověk si pak říká, ještě že já tenhle problém nemám...

Jikovka
07.08.2019 3 z 5

Trošku pomalejší začátek, ale pak napínavé

ivis77
04.08.2019 3 z 5

Zpočátku zdlouhavé... pak jakžtakž. Neurazí, nenadchne.

Jana92
04.08.2019 4 z 5

Jednim slovem WOW :) Ze zacatku jsem se prvnich par stranek ztracela ale potom uz precteno jednim dechem,jen nerada jsem knizku zavirala... :) A ten konec..Hodne prekvapivy a necekany :)