Žena v okně

Žena v okně
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1587 1587

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

Marley_Kid
12.03.2020 5 z 5

Počiatočný rozjazd veľmi ťažký, stále som si hovoril "fajn, zaujímavé, ale načo toľko veľa, načo tak dlhé opisy, načo toľko detailov o postavách..." a potom prišla druhá polovica knihy a zrazu mi začalo dochádzať, na čo to bolo všetko dobré. Že autor pracuje s postavami tak detailne preto, aby ste si k nim vytvorili vzťah. Aby ste začali hádať, kto, prečo,čo z toho je pravda... a ja som sa nechal nachytať a zato som dostal párkrát dobrý mindfuck, čím u mňa kniha vystúpila ešte na vyššiu úroveň. A napokon som bol vlastne úplne spokojný až do samotného konca... a už neľutujem ani ten pomalý rozjazd, lebo chápem jeho význam. Napokon jedna z najzaujímavejších kníh tohto žánru, ktoré som čítal, psychologicky a odborne zvládnutá ako u máloktorého autora, bolo dosť cítiť, že autorovi nie je psychoterapia cudzia... ako niekto písal, že to nie je tá kniha, ktorú si človek dlho zapamätá, ja si ju zapamätám asi pomerne dlho. :)

knihomolka27
08.03.2020 4 z 5

Velká spokojenost. Ke knížce sem ze začátku byla trochu skeptická, ale nakonec mi parádně sedla. Styl autorova psaní je čtivý, v těch správných pasážích zpomalí a v jiných zase zrychlí. Je to ten starý poctivý styl detektivek, kdy se vám tají dech jen při tom jak spolu postavy mluví a co si říkají, nepotřebujete ani nějakou extra akci na každý druhý straně. Je vidět, že autor je filmový maniak jako já, takže pokaždé když tam zmínil nějaký film nebo citoval hlášky z filmů , jsem byla v sedmém nebi. Knížku sem přečetla dalo by se říct jenom na dva zátahy, a mezitím sem si udělala přestávku abych se koukla na film pojistka smrti. Na který mě knížka navnadila. Byl to můj první a určitě ne poslední film noir. Prostě paráda, ty hlášky byly prostě boží a celkově příběh. Takže díky Ženo v okně( Anno) za tvoje typy.

Hana86
02.03.2020 3 z 5

Začátek rozvleklejší, ale dalo se to. Místy pro mě předvídatelné, ale bavilo mě to, i když nepatří k těm knihám, které člověku utkví v paměti na dlouho. Ale zajímavé téma, určitě neurazí...

andrea7191
13.02.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře. Sice trochu trvalo, než jsem se do toho začetla, ale pak už to mělo spád.

Gooverka
07.02.2020 3 z 5

Asi chápu hype kolem této knihy, za mě se ale jednalo jen o lepší průměr. Thriller jsem poslouchala jako audioknihu, proto si myslím, že měl příběh možná ještě větší účinek, díky hlasu hlavní postavy. Od začátku jsem měla několik teorií, kam by se příběh mohl ubírat a nutno říct, že autor si se čtenářem dost dobře v této rovině hraje, takže až do poslední chvíle nic moc netušíme. Konec jsem neodhadla a docela mě mile překvapil. Vlastně knize kromě rozvleklosti nemám co vytknout, ale můj šálek kávy to tolik nebyl.

Peyka
05.02.2020 4 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu chytla. Děj má spád, napětí, dynamiku. Jak se píše na zadní straně, knihu neodložíte, protože chcete vědět víc a víc, jestli je teda blázen nebo ne.

Kniha připomíná Dívku ve vlaku nebo Zmizelou či Dokonalou, nicméně postava Anny mi byla nejsympatičtější.

Samotný závěr je až moc přrkombinovaný, ale i tak jsem s knihou spokojená.

Podle této knihy by měl vyjít v květnu film s Amy Adams v hlavní roli. Jsem zvědavá. :)

Fanda74
04.02.2020 4 z 5

Poměrně dobrý psychothriller, do poslední chvíle jsem netušil, jak celý příběh skončí a co je tedy vlastně pravda. Dobře se to čte.

Tracyenka
01.02.2020 3 z 5

Jak už bylo zmíněno několikrát, hodně pomalý rozjezd, docela jsem i koketovala s myšlenkou, že knihu odložím, tolik mě to na začátku nebavilo. Nějak jsem se nedokázala sžít se stylem, kterým je kniha psaná, vadilo mi přeskakování mezi vzpomínkami a přítomností.
Nakonec mě to i přes počáteční rozpaky celkem chytlo, příběh byl zajímavý, i když už jsem od půlky tušila, s kým není něco v pořádku. Opravdu napínavých pro mě ale bylo jen přibližně posledních 40 stran.

klarence
31.01.2020 3 z 5

pomalý rozjezd , ale postupně to nabíralo na obrátkách.. kniha se mi velmi dobře četla , za mne spokojenost

tereza94
31.01.2020 4 z 5

Knížka se čte dobře a obsahuje zajímavé téma psychických poruch, které jsou i popisovaný částečně i z autorovi vlastní zkušenosti, což je plus. Pomalejší rozjezd byl následně vykompenzován pro mě svižným a překvapivým koncem. Celkově hodnotím 4*.

Petra158
27.01.2020 5 z 5

Knizka se mi libila. Bylo to napinave. Hlavni hrdinka je psychicky nemocna z traumatu, kterym si prosla. Navic se v tom svem trapeni jeste vic utapi, alkohol tomu take neprida. Pak se divi, ze ji nikdo neveri, kdyz se opravdu neco stane. Typicka zapletka, ktera me bavila:) Postupne odkryvani minulosti bylo pekne. Sice ctenari dojde o neco drive, jak se veci maji, ale spis ceka, aby se dozvedel konkretne co, kde a jak. Konec me dost prekvapil, takze doporucuji.

lištička123
25.01.2020 3 z 5

Nechci říct, že by knížka byla špatná, ale děj se zbytečně vlekl. Konec to potom trochu vylepšil, ale četla jsem i lepší trillery.

michaela8238
19.01.2020 5 z 5

Dlouho mě žádná kniha tak nepohltila. Za mě super!

Jani23
19.01.2020 5 z 5

Knížka se dobře četla, rychle jsem ji přečetla. Podoba s knihou Dívka ve vlaku.Doporučuji :)

michaela8442
08.01.2020 4 z 5

Zajímavá zápletka, kniha plná zvratů, líbilo.

Nany_cz
12.11.2019 4 z 5

No tak tohle byla naprostá pecka! Stránky ubírají opravdu rychle a nemohla jsem se odtrhnout, především se mi líbilo, že to vše vypráví právě ona "žena v okně". Děj má super zvraty a párkrát jsem koukala s vyvalenýma očima. Autor si hezky pohrává se čtenářem a několikrát jsem se zamýšlela nad tím, co je pravda a co výmysl.

jitka6072
09.11.2019 4 z 5

Uf, velké napětí a strach mě naprosto strhly.

Becca_books
07.11.2019

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Nevěděla jsem do čeho jdu, nečetla jsem žádnou recenzi ani nic podobného. Začátek se trošku táhnul. Anna mi nebyla sympatická. Asi jak Rachel v Dívce z vlaku. Rozčilovalo mě její pití a hazardování s léky. V půlce jsem byla rozzlobená, že je vše vlastně jen výmysl alkoholičky na prášcích. Po přečtení toho co zažila se mi jí trošku zželelo. A závěr mě úplně rozsekal, kdy jsem knihu nemohla odložit. Knihu bych doporučila, ať si udělá každý obrázek sám :)

simona5r
05.11.2019 3 z 5

Většinu knihy jsem se čtením trápila, bylo to pro mě nudné, stále se opakující a vlekoucí se a hlavně mi byla strašně nesympatická hlavní hrdinka. Jen díky vydařenému konci a rozuzlení jsem dala 3*, ale spíš to vidím na 2,5*.

alena4154
05.11.2019 5 z 5

Už dlouho mě žádný thiller takhle nedostal. Výborná kniha.