Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1587 1587

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

denča1000
28.12.2017 4 z 5

Ze začátku byla kniha nejen nudná, ale taková pomatená a vůbec jsem nechápala co to spisovatel vlastně píše. Měla jsem nutkání ji odložit, naštěstí jsem to neudělala a dočetla jsem ji dokonce. Kniha je zbytečně dlouhá, spoustu pasáží, je zcela zbytečných, nudných a opakujících se, ale člověk se lehce začte. Kniha mě začala bavit asi v polovině. Druhá část byla nejen zajímavá, docela propletená, ale především tím dodala to co jsem od knihy očekávala. Překvapení, mohu řict, že šok a naprosto nečekaný závěr. Ačkoli na to, jak se kniha celá táhne, byl konec velmi rychlý.

Vejtluc
28.12.2017 2 z 5

Zápletka super, jen malinko zdlouhavé.

Trustty
27.12.2017 4 z 5

Po dlouhé době kniha, kde jsem se začátkem opravdu prokousávala. Asi do 110 stránky jsem si říkala "tohle nedočtu". Vydržela jsem a dobře jsem udělala :). Příběh se najednou rozjel až jsem byla překvapená, že jsem na konci :)). Určitě stojí za to příběh dočíst.

Shanib
27.12.2017 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a příliš se mi do ní nechtělo. Nakonec jsem však byla mile překvapená a děj mě držel napnutou. Pachatel byl velkým překvapením a smekám před vykreslením hlavní hrdinky, jejích problémů a psychické bitvy. Přiznám se však, že jsem některé pasáže přeskakovala, protože byly nezáživné a zbytečné, například časté zmínky o starých filmech.

studentice
27.12.2017 3 z 5

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji během jednoho dne, ale všímla jsem si, že se párkrát některé informace opakovaly a byla opravdu hodně temná. Plus dávám za pro mě nečekaný konec. Ale obávám se, že za pár dní si nebudu skoro nic pamatovat.

Tereziee
27.12.2017 4 z 5

Nemohla jsem se rozhodout jestli knize dát 3 nebo 4 hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že si při čtení kniha udržela solidně moji pozornost dávám ty 4. Začátek byl poměrně zdlouhavý, moc nechápete co se děje a hlavní hrdinka Anna vám může být dost protivná. Potom se ale začne celý děj zamotávat cca v půlce knihy a už nemůžete přestat číst a chcete vědět, jak to teda celé bylo. Za mě bych ocenila, kdyby autor trochu míň popisoval vnitřní pocity hrdinky, které mě moc nezajímali a víc se zaměřil na samotnou zápletku. Ale protože se na konci dostavilo takové to - tyjo, tak to jsem nečekala, tak se mi kniha ve finále i líbila. Poslední věc, která mi teda vadila bylo neustálé narážení na staré černobílé filmy a nějaké podobnosti, které jsem nepochytila, protože jsem ani jeden z filmů neviděla. Jinak ale celkem pěkné počtení :)

martina.bella
26.12.2017 3 z 5

Čtivé a jsou zde zajímavě popsané projevy agorafobie hlavní hrdinky /dosud jsem pořádně nevěděla, co takový člověk prožívá/. Trochu mi nesedl konec, který je najednou přehnaně akční, honička po domě jako z béčkového filmu. To bych seškrtala, jinak dobré, rozhodně jako oddechovka.

piittii
25.12.2017 1 z 5

Příběh sám o sobě by byl dobrý, kdyby na něm autor trochu víc zapracoval. Celkově se mi nelíbil ani styl.

astina
25.12.2017 5 z 5

mě se kniha líbila, začátek byl sice rozvláčný, ale potom super - v konečném hodnocení dávám 5 z pěti

Vojtos
23.12.2017 4 z 5

Moc dlouhý začátek

Dresia
23.12.2017 5 z 5

Dobrá atmosféra, dobrý styl, překvapivé zvraty. Hlavní postavě jsem fandila, měla jsem ji ráda. Ačkoliv nepiju červené víno, měla jsem chuť taky si nalít skleničku Merlotu a otupit hrany. Těším se na další knihy tohoto autora, jen tak dále.

myshak
22.12.2017

Jsem na straně 110, což je třetina knihy, a stále se tam nic neděje. Jen pořád ty samé nudné řeči pořád dokola... Takže knihu odkládám a posílám dál... Zklamání...

85098211
20.12.2017 3 z 5

Dost průměrná detektivka, která se po hodně dlouhou dobu jen vleče a čtenář se lehce nudí ;-). Alkoholička Anna mi byla absolutně nesympatická a nezměnilo se to ani na konci, který konečně nabral na tempu a byl opravdu strhující. I přesto si kniha nijak zvlášť moji přízeň nezískala a já se k ní už určitě vracet nebudu...

Tyet
19.12.2017 2 z 5

Alkoholická troska, která je svědkem zločinu. Nikdo jí nevěří, protože je pořád v lihu. Vyhraje nad svou závislostí, aby mohlo být učiněno spravedlnosti zadost? Kde jsem to jenom četla? Jo, už vím, v Dívce ve vlaku. Asi oblíbený námět. Máte to přečtený za den, ale nic vám to nedá, takovej literární fastfood.

prestiggio
17.12.2017 4 z 5

Mne sa to v konecnom dôsledku pácilo. Ano je pravda ze prva polovica sa ťahala. Tu druhu som docitala za jedno dopoludnie.

Gibis
12.12.2017 3 z 5

Dost předvídatelné a první polovina téměř uspávající. Druhá půlka to trochu zachránila, ale čekala jsem prostě víc.

berila
11.12.2017 2 z 5

První polovina hrůza a nuda, věčně namazaná hlavní hrdinka (víno Merlot se objevuje snad na každé straně) a k tomu jím ještě zapíjí prášky. Druhá část trochu lepší, ovšem hrdinka nadále zůstává u pití a prakticky v ničem si není jistá. Závěr nebyl až tak nepředvídatelný, ale alespoň se něco dělo. Kdybych tušila do čeho jdu na začátku, tak bych s lehkým srdcem knihu odložila. Za mě max. 2*.

michaela7087
11.12.2017 5 z 5

Dokonalá , dechberoucí!

SimonaP
10.12.2017 3 z 5

Knížka byla jednoduše napsaná, oba zvraty jsem odhadla poměrně brzy a nic mě nepřekvapilo. Ale číst se to dalo, nudná nebyla.

LucinQa77
09.12.2017 4 z 5