Žena v okně

Žena v okně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352613/bmid_zena-v-okne-onI-352613.jpg 4 1587 1587

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

The Woman in the Window , 2017

swayno
12.01.2018 2 z 5

Za mě teda bída. Celá knížka tak nějak o ničem. Druhá hvězda za ten konec, který jsem ale stejně tak nějak čekala.

Maus
11.01.2018 5 z 5

Mě se kniha hrozně líbila. Ze začátku jsem si říkala, že vím jak to celé bude a bylo to úplně jinak. Doufám, že autor napíše něco dalšího.

ferda16
10.01.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Byla psaná jinak, než jsem zvyklá, takže příjemná změna. S každou kapitolkou se trochu odkrýval příběh. Když už jsem si myslela, že vím, jak to skončí, přišla změna a zase nový pohled na jednotlivé postavy. Moc pěkné - doporučuji.

hey123
10.01.2018 4 z 5

Knihu jsem od prvni chvile mela rada, a to zejmena proto, ze zboznuju cist kratke kapitoly. Nabada to pak k ,,Tak jeste jednu,to je precteny hned" a to mi moc vyhovuje. Hlavni postava mi byla sympaticka a bylo mi jasne,ze svou nemoc nema jen tak a ze musela prozit neco hrozneho. Na deji se mi libilo to,ze vypravel i minulost. Konec byl pro me velice prekvapivy,byla jsem z toho v soku :) takze za me super pocteni :)

kulzuz
09.01.2018 3 z 5

Autor zvolil zajímavé téma, ale kniha neměla spád, zejména v první polovině. Navíc nebyla psána s takovou lehkostí, abych se do ní začetla a neodtrhla se.

zdenkapt
08.01.2018 4 z 5

Kniha se čte lehce, má krátké kapitoly. Do třetiny pro mě velká nuda ... ale dala jsem tomu šanci a prokousávala se dál... Nakonec mě kniha strhla natolik, že jsem se nedokázala odpoutat. Od prvního okamžiku jsem hlavní hrdince držela palce a věřila jí i přes to, že byla alkoholičkou..
Konec byl zajímavý, ale pro mě velkým zklamáním.... Bylo to dáno tím, že to bylo dost přitažené za vlasy tak nějak po americku :)

Lenka.Vílka
07.01.2018 4 z 5

Anotace svádí k přirovnání k Dívce ve vlaku. Což je blbost. Prosím, nedělejte to! V Dívce ve vlaku Rachel z alkoholu jebalo a autorka s tím bravurně pracovala. Tady se hraje s Anny nemocí a jestli jí následně jebe z chlastu. Je to na přebalu knihy. Jesli někdo píše, že obě knihy jsou prašť jako uhoď, četl to na té knize? Každopádně, informaci z knihy doplňuji do Zajímavostí, aby to případné budoucí čtenáře neovlivňovalo.

"Mám alergii na kočky...Proč jsi mi to neřekl?...Je tak strašně kamarádskej. Nechtěl jsem, aby se urazil."

Kniha má pomalý začátek. Jsem zvyklá, že si hned na začátku udělám úsudek o postavách, který se mění strašně rychle, protože to je prostě záměr autora. Jenže tady? Nikam se nepospíchá. Žádné bum a bam, ať se krátkýma kapitolama a velkým písmem dostaneme na tři sta stran a ve výsledku víme jenom informace na povrchu. Proti tomu nic. Ale když se jednou jeden rozepíše, tak je to označeno jako táhnutí děje.

"Nedokážu si vzpomenout, kdy někdo naposledy držel za ruku mě."

Pro uchýli mého typu je tahle kniha nebezpečná. Hned jsem si hledala ty zmiňované filmy. A že tam je titulů hodně! Víc než toho vína a prášků, jak frkalové stále dokola zmiňují. Navíc, když se děj konečně rozjede, a vám dojde, že tady se děje něco opravdu hodně divného, v čtení nelze přestat.

Pokud vás baví nevěrohodní vypravěči, Žena v okně je kniha právě pro vás. Jenom škoda, že čtivost nebyla na 100% dokonalá. To byl důvod, proč musím jednu hvězdu dát dolů. Třeba příště.

jxr
05.01.2018 4 z 5

Kniha se čte dobře ( jedna kapitola za druhou ), napínavá, některé situace však trochu naivní...

demlice
05.01.2018 5 z 5

Na tuhle knihu jsem vůbec nesázela. Dala jsem si ji do košíku těsně před pokladnou bez jakéhokoliv uvážení. Říkala jsem si: Žena v okně, Dívka ve vlaku, Dívka v ledu... prostě další bytost něžného pohlaví v průšvihu... Ale konalo se překvapení! A to velmi milé! Autor sází na to, že do knihy vložil kus sebe. Nemyslím, že je alkoholik, ale myslím zkušenost se stinnou stránkou sebe sama - depresemi. Vložit do jednoho díla dva druhy psychické poruchy - boží. Skvělé obraty, monology vnitřní (nebo ani ne tak vnitřní??), nemalá lékárna a nakonec se mi líbil i ten výčet filmů. Nějaké si pustím. Léky asi chutnat nebudu, ale filmy určitě... Hlavní hrdinka mě štvala svou absolutní nezodpovědností, ale chápu, že uchovat si zdravou mysl na jejím místě je celkem nemožné. Začala bych chlastat taky... Ale konec dobrý - všechno dobré. Jednou ten deštník určitě Anna Foxová odloží :-). Dávám plný počet!

Inka063
03.01.2018 4 z 5

Moc dobré. Po tom, co Anna strašného prožila - a co se dozvíme s plnou parádou až někde v polovině knihy - mě jejích x vypitých lahví červeného vína denně vůbec nepřekvapují. V knize je pár momentů, které mi, s mírnou nadsázkou, vyrazily dech. A když nevyrazily dech, tak aspoň dost překvapily.
Je to dobře poskládaná a dobře promyšlená kniha. Závěrečný "souboj" na skleněné střeše je trochu přitažený za vlasy, ale že jeho důsledky mohly přinést zakolejení Anny zpět do běžného života, je asi možné a uvěřitelné.

jjitka
03.01.2018 3 z 5

Jak už je zde uvedeno. Bylo to zdlouhavé, pořád jsem nevěděla jestli má cenu číst dál. Vydržela jsem a na závěr dobrý, ale znovu číst určitě nikdy nebudu.

Peace
03.01.2018 4 z 5

"Pro slídění platí stejná zásada jako při fotografování přírody: nevměšovat se do přirozených procesů."

Žena v okně je další z řady napínavých knih, jejichž děj vám nedá spát a vy musíte číst, dokud celé situaci nepřijdete na kloub.
V tomto případě si autor přichystal rovnou několik zvratů v ději a já si nejsem jistá, jestli je to tak úplně dobře. Méně je někdy více..

Jane417
03.01.2018 5 z 5

Dokonalý psychilogický thriller, který ale není pro každého... čtenáře může totiž odradit pomalejší začátek. Ne každý vydrží... Možná začátek byl pomalejší, ale za mě i tak skvělý a zajímavý. Popisuje život agorafobika, život ženy, která pije, žije v izolaci a trpí depresemi. Hlavní hrdinka Anna Foxová je bývalá psycholožka, která už skoro rok neopouští svůj dům. Čas tráví na internetu, fotografováním a pozorováním svých sousedů. Jednoho dne ale uvidí z okna vraždu. Její výpovědi nikdo nevěří... díky spoustě prášků a alkoholu není věrohodný svědek. Sama nakonec začne věřit, že trpí bludy. Co se doopravdy stalo? Co je pravda, co lež a co halucinace? Jaká je realita? Druhá polovina knihy je naprosto dokonalá, strhující a překvapivá. Knihu někdo přirovnává k Dívce ve vlaku... s tou má jen společný námět... hlavní postava je alkoholička, ale jinak nic!!! Tento příběh je propracovanější, kvalitnější a zajímavějšíj!

mirka71
02.01.2018 3 z 5

Musím říci, že za mě tedy velké zklamání, jen co vyšla, koupila jsem si ji ve verzi audio, a prvních sedmdesát kapitol ze sta funguje jako dokonalé uspávadlo. Takže
ani když na konci nabere příběh rychlý spád a pak se tomu dá opravdu říkat psychothriller, takové knihy jako třeba Zmizelou od G. Flynnnové prostě nedotáhne. Škoda.

rode
02.01.2018 5 z 5

Skvělá první kniha, kterou jsem zahájila knihomolství v roce 2018.
S mírnou pochybností skrze označení TOP THRILLER jsem si koupila Ženu v okně, ale rozhodně jsem neprohloupila.
Skvěle napsané, těším se na film. Snad ho nepokazí. :)

anajana
02.01.2018

Po přečtení recenzí tady na Databázi jsem věděla, že musím překousnout zdlouhavý začátek :) I když je brzo patrné, že "vrahem je zahradník", stejně jsem při některých kapitolách tajila dech.

hrabalikoval
31.12.2017 3 z 5

Na knihu jsem se těšila - slyšela jsem samou chválu, a lidé mi ji doporučovali. Ale musím říct, že knížka mě příliš nenadchla. Začátek se strašně vleče (ikdyž se to později protojí). Děj začíná více plynou zhruba od poloviny knížky. Ikdyž byl konec zajímavý nemůžu říct, že bych knížku dočetla s otevřenou pusou. Knížka není špatná, ale v tomto žánru jsou mnohem lepší knížky.

olejnice
30.12.2017 3 z 5

Kniha mi taky pripominala uz jinou knihu ,ale i tak jsem ji precetla ... doporucuji jen tem, kteri maji pochopeni pro psychicky slabsi jedince..

kajito
30.12.2017 3 z 5

Přečetla jsem, ale člověk se začátkem musí víc prokousat.

KKlara
29.12.2017 3 z 5

Moc me to nestrhlo. A i kdyz jsem se nakonec zacetla, nemuzu rict, ze bych byla odvarena. Knizka dobry, ale kdyz bych mela doporucit nekomu neco na vikend, tahle by to nebyla.