Žena, kterou jsem byla

Žena, kterou jsem byla https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439231/bmid_zena-kterou-jsem-byla-IHQ-439231.jpg 4 299 98

Nový domov může znamenat šťastný konec nebo nový začátek anebo… bezpečný úkryt. Kate Jonesová o tom ví své, je totiž na útěku. Opustila svůj starý život a sobě i dceři změnila jméno. Nikdo se nesmí dozvědět, kým byla dřív. Nikdo nesmí přijít na chybu, která Kate zničila život. Stěhuje se na Parkview Road, do ulice plné zbrusu nových domů, a se závistí sleduje ostatní ženy v sousedství. Zdá se, že mají všechno. Gisela má pestrý život, dům plný ruchu a úspěšné děti. Sally žije svým sňatkem, úžasnou dovolenou a závratnou kariérou. Fotky na sociálních sítích jen potvrzují, jaký skvělý život tyto ženy žijí. Na rozdíl od Kate, která se za každou cenu snaží skrýt před celým světem. Ovšem až do osudného dne, který vše změní. Stačí jedna tragická nehoda a všechny tři ženy najednou zjistí, že vše, co si o sobě doposud myslely, může být jinak.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Woman I Was Before , 2019

Toňula
28.07.2020 4 z 5

Po Mlčenlivých ženách jsem netrpělivě čekala na další knihu autorky. Nebyla špatná, ale oproti výše zmiňované přece jen slabší. Opět příběh vyprávěn z pohledu více žen, ale tentokrát mi chyběl trochu hlubší ponor do psychologie postav, hlavně v první polovině knihy jsem nedokázala navázat pouta k daných hrdinkám, naštěstí od poloviny začalo vyprávění gradovat až k trochu sentimentálnímu konci. Přesto spokojenost.

Ajuszka
28.07.2020 5 z 5

Po všech těch useknutých hlavách a tělech naložených v ledu tohle byla velmi příjemná změna.Kerry Fisher píše na způsob Zoufalych manželek a už i její předchozí kniha, Mlčenlivé ženy mě, moc bavila.
Tady se dostáváme na předměstí a sdílíme příběh 3 žen. Je zde poukazano i na to, že na sociálních sítích lidé sdílí svůj život takový, jaký mnohdy není.
Za mě palec nahoru a určitě si přečtu další knihu až vyjde

zdehan
26.07.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila je napsaná ze života opravdu to tak je stojí za přečtení.

Heli20
19.07.2020 5 z 5

Parádní knížka!Nemohla jsem se odtrhnout.Je zajímavé si uvědomit,jak často si děláme soudy o jiných lidech aniž bychom věděli o jejich skutečných životech a trápeních.Sociální sítě k tomu hodně přispívají.Aneb na sousedově zahradě je tráva vždycky zelenější.

dana8437
11.07.2020 5 z 5

Za mě super oddechovka, čtivá, líbila se mi více než Mlčenlivé ženy.

Šánka
10.07.2020 3 z 5

Přečíst se to dalo, ale kupovat jsem si ji nemusela ! Takových příběhů jsou mraky a mnohem lepších. Asi jsem měla velká očekávání, protože Mlčenlivé ženy od této autorky se mně moc líbily. Tady mě chytla až asi poslední třetina knihy.
Příběh tří žen, které navenek předvádějí své spokojené a dokonale šťastné životy na sociálních sítích, přitom každá z nich si ty své bolístky a průšvihy musí v soukromí řešit, jak už to tak v opravdovém životě bývá. No, asi nadále nebudu ,,fejsbůkovým" fandou, ty opravdové přátele nacházím jinde :-).
Nenáročný, odpočinkový příběh, na který si už za měsíc ani nevzpomenu.....

zuzana2599
08.07.2020 4 z 5

Dokonalý život nežije nikdo.
Obsah této věty se táhne celým příběhem. Příběhem tří žen, Kate, Gisely a Sally, které se nastěhují do nového bydlení, do ulice úplně nových domů. Stávají se z nich přítelkyně, ale ne hned, jejich životy totiž tíží nejedno tajemství, nemalý problém, zrada či zklamání.
Kniha je příjemným společenským románem, dobře se čte a mně se líbila. Je vlastně o našich obyčejných životech, může být příběhem jedné z nás.
Tato kniha je moderním románem pro ženy.

Ajina76
01.07.2020 5 z 5

Pro mě jedním slovem super. Víc asi není třeba dodat. Některé knihy nepotřebují zdlouhavé komentáře a přesto další čtenáře upoutají.

Miretti
29.06.2020 5 z 5

Vynikající příběh, autorka mě svým umem nadchla již podruhé. A zde nesmírně trefně popsala především to pozlátko sociálních sítí, což kvituji . Nic není jen takové, jak to mnozí na sítích prezentují. A příběhy žen z této knihy to jen potvrzují a byly ze života. Doporučuji.

Kočička911
26.06.2020 3 z 5

Nebylo to špatný..
Oddychovka na dovolenou.
Žádný drama, žádný zvrat..
Prostě nenáročná četba.. Nenadchne ani neurazí.

kneslova
16.06.2020 3 z 5

po Mlčenlivých ženách mírné zklamání, takový průměrný román

Knižní střípky
14.06.2020 4 z 5

Já mám moc ráda tento typ románu. Máte-li rádi příběhy typu Sedmilhářky, Rodina odvedle, Fámu, určitě se vám budou líbit i knihy od Kerry Fisher. Já jim soukromě říkám kecací romány. Jsme zde svědky obyčejných lidských životů, většinou spojených v nějaké té předměstské části, kde vedle sebe žijí lidé, kteří ne vždy žijí tak, jak se před svými sousedy prezentují. A to mě právě neskutečně baví. Za mě velká spokojenost, dostala jsem přesně to, co jsem čekala.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

Ivuska.09
13.06.2020 3 z 5

Příběh byl dobrý, dobře se četl, nechyběl tomu spád, ale zase mě v této knize nic až tak moc nepřekvapilo. Takže milovnice románů (s pár prvky thrilleru) budou nadšené. Celkově je to lehce nadprůměrné dílo ve svém žánru. Já bych ocenila jiný konec, tohle bylo najednou až moc "sluníčkové".

Agida
10.06.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, příběh tří kamarádek, které vypráví svoje osudy...Tak jak už to bývá nic není pouze černobílé a zvlášť ne na sociálních sítích, kde lidé vystavují na odiv svoje životy.....

cleopatra11
09.06.2020 5 z 5

Ale joo, bylo to rozhodně lepší, než první kniha Mlčenlivé ženy.
Je to spíš povídání o třech kamarádkách, které na fb ukazují úplně jiný život, než ve skutečnosti žijí.A tak to v životě je...

Adris
08.06.2020 4 z 5

Kate se s dcerou přestěhovala do nového sousedství. Postupně se seznamuje s jejími obyvateli a čtenáři díky střídajícím se pohledům (Kate, Gisela, Sally) sledují, co se schovává za falešnou fasádou dokonalosti.

Přišlo mi, že konec byl docela zrychlený. Rychle ukončený.

Líbil se mi nápad zařadit do příběhu to, jak lidi vystavují na odiv soc. sítí jen to krásné, ale ve skutečnosti třeba prožívají peklo. Autorce to bylo vlastně inspirací prot tento příběh.

Kniha není thriller, je to román.

Linqva
07.06.2020 5 z 5

Do knížky a příběhů hlavních hrdinek jsem se začetla okamžitě. Přečteno "jedním dechem".

Misa.K1
04.06.2020 5 z 5

Stejne jako predchozi knizka od autorky me i tahle bavila od zacatku, ctivy pribeh v pripade vsech tri zen.

Co se mi v knizce hodne libilo - ukazky toho, jak lidi na FB predstiraji, jak se maji skvele a maji uzasny zivot, pritom ve skutecnosti je vsechno uplne jinak. :-)

2019  79%Mlčenlivé ženy
2020  80%Žena, kterou jsem byla
2022  84%Matka, jakou jsem mohla být
2024  0%Druhé dítě

Kniha Žena, kterou jsem byla je v