Zemřeš podruhé

Zemřeš podruhé https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17637/zemres-podruhe-17637.jpg 4 14 3

Děj s detektivní zápletkou se odvíjí v antiutopickém státě militantních ekologů, v němž je možné po smrti člověka jeho tělo spolu s myšlením znovu rekonstruovat.

daudurhundur
20.02.2020 4 z 5

Detektivní linka je celkem slabá a navíc lehce odhadnutelná, zajímavou ji činí vlastně jen prvky sci-fi. Ale docela mě, zejména s ohledem na dobu vzniku, překvapil popis dystopie, stavu společnosti a následky eko-fanatismu.

frabm78
28.04.2019

Obsah:
Převratný, ale nezveřejněný objev Stanka Hilara, vědeckého pracovníka ve výzkumném Ústavu pro zachování druhů se stane motivem jeho vraždy.
Vědecké možnosti jsou tak velké, že umožní zrekonstruovat člověka z tkáňových kultur a nahrát mu jeho paměťové stopy, které byly nasnímané před rokem.
Vytvořený nový Stanko Hilar se snaží za pomoci dvou profesionálních pomocníků vrátit zpět do své rodiny a zařadit do kolektivu vědeckých pracovníků.
Postupně objevuje již jednou prožitý život, odkrývá souvislosti vědeckých experimentů a nachází pachatele.

aqz46
31.12.2018

No nevím na obálce je jako autor uveden Jaroslav Petr!