Kouzelné přání

Kouzelné přání

Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil…

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/305896/kouzelne-prani-bLk-305896.jpg 4.5192

Země příběhů (1.)

The Wishing Spell (2012)

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Fragment (ČR)
Počet stran:340
Překlad:Veronika Volhejnová
Ilustrace/foto:Brandon Dorman
Autor obálky:Brandon Dorman
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-253-2892-7

NinaStikova

Ačkoliv do věkové kategorie nepatřím, příběh mě do sebe vtáhl a já hltala úplně každou stránku. Jde o výbornou kombinaci klasických pohádek, na rozdíl od nich ale jednotlivé pohádkové postavy dostávají hlubší charakteristiku. Nejvíce mě bavila Červená Karkulka, takovouhle ji vážně jenom tak někde nenajdete.
Přiznávám, že se vyskytlo pár prostodušších pasáží, u kterých jsem si říkala, že je to skutečně knížka pro jinou cílovou kategorii, ale dá se to přehlédnout. Ano, konec byl celkem předvídatelný, ale cesta k němu rozhodně ne.
Moc se mi to líbilo a hned jsem se vrhla na další díl.

DancerJaneBooks

Tak tohle bylo fakt boží!
Jak jsem tuhle knížku začínala číst, tak jsem si říkala, jestli mě to vůbec bude bavit atd... Ale potom se z toho vyklubal tak skvělý příběh! Nejvíc mě to začalo bavit od toho, jak skočili do Země příběhů. Vůbec nevím, čím mám začít.
Ze začátku to byla taková normální knížka. Prolog byl zajímavý a hezký, ale jelikož jsem nevěděla do čeho jdu, tak jsem ho tak moc neocenila. Mapa všech království a lokalit v Zemi příběhů se mi moc líbila. Paní učitelka Petersová na mě působila tak divně, nevím jak to mám popsat. První moment, co se v knížce objevila Alex, tak jsem myslela, že to bude taková ta typická šprtka. Jenže nebyla šprtka, jenom prostě byla chytrá. Náhodou je to super holka, já bych se s ní ráda bavila. Conner je už na první pohled sympaťák a celkem i komik. Jako sourozence jsem ty dva úplně zbožňovala! Nějak od začátku, jak se dostali k deníku muže, který taky hledal věci na Kouzlo splněných přání, jsem si myslela, že to mohl být jejich táta. A byl. Jejich táty mi bylo moc líto. Žabák mi byl už od začátku moc sympatický. Na to, že to je autorova prvotina, to je fakt pecka. Někdy mi ten příběh připomínal Bratz, protože v jednom díle to bylo na stejné téma jako v téhle knize, akorát, že tohle bylo víc do podrobností a o hodně lepší. Vždycky, jak jsem to četla, tak mi to připadalo jako z nějakého filmu. Dost se divím, že to není i film, protože jsem si to uměla perfektně představit jako ve filmu. Teď mám strašnou chuť si pustit ty jednotlivé pohádky, co tam byly zmíněné - Locika, Červená Karkulka, Sněhurka, Šípková Růženka, Popelka... Konec jsem si představovala tak, že najdou všechny věci na Kouzlo splněných přání, ale bylo to nakonec úplně jinak a jsem za to ráda, protože to nebylo tak předvídatelné a očekávané. Zlé královny mi bylo, upřímně, celkem líto. Chris Colfer musí mít vážně obrovskou fantazii, že ke každé pohádce dokázal vymyslet, co bylo dál. Tuhle knížku zařazuji do nejlepších knížek a Chrise Colfera do oblíbených autorů. Nutně potřebuju druhý díl! No, a teď se jdu dívat na pohádky :D

kikidok

Knížka spíš pro mladší čtenáře (12-15). Velmi zajímavý pohled na pohádky a očekávaný konec, který stejně překvapí.

PapayaD

Kouzelná kniha s kouzelným příběhem. Alex a Conner jsou milí hlavní hrdinové a Zlá královna super záporačka. Líbil se mi i její příběh, kde autor připomněl to, že nic se neděje bezdůvodně. Jen se mi moc nelíbilo to, že některé věci dvojčata našla náhodou.
Kouzelné přání ale jistě nebyla poslední knížka z této série a od tohoto autora. 4,5*

markyblue

Knize nebylo co vytknouti,vtipná,napínavá v leckterých chvílích i romantická a vůbec nejlepší kniha co jsem kdy četla

pipa36

Už Vás někdy po dočtení pohádky napadlo "A co bylo dál?" Nespokojili jste se s prostým "A žili šťastně až na věky..."? Tato knížka Vám tuto odpověď dá.
Dobrý nápad, dobré zpracování, dávám 4 hvězdy.

mrakosh

když někdo veme známou věc a dodá jí svou kreativitou netušené rozměry (jako tady) pak je to hustý

SknihouVrukách

Milá rozprávková knižka,ktorá ukazuje čo bolo po známom "žili šťastne až kým nepomreli". V knihe odkrývame tajomstvá a prežívame tajomstvá. Hlavní hrdinovia trošku naivní. Nepáčilo sa mi, že niektoré predmety našli náhodou. Autor to mohol viac opísať a spraviť to napínavé. Akcie v knihe bolo veľa.

Markéta:)

Tohle je dokonalost. Nemám slov. Nádherné propojení s pohádkovým světem. Hned zítra si pořídím druhý díl. Mám pocit, že jsem právě dočetla první díl své nové nejmilejší série.

sgjoli

Chrise Colfera jsem si již oblíbila jako herce a zpěváka, ale zaujal mne i jako autor. Bavilo mne, jak kreativně Chris pracuje s klasickými pohádkovými motivy. Je to zábavné, místy ironické až sarkastické, chytré. Chris píše velmi čtivě a i když je poznat, že je to mířeno spíše za mladší čtenáře, určitě si knihu užije i dospělý.

AleksChristova

Mě osobně kniha velmi zaujala. Spisovatel měl dobrý nápad nápad

Wheezer

Kniha je velmi originální. Dobře se mi četla ale nevím jestli se pustím do dalších dílů

Tánička11

Moc hezky napsaná kniha, která nám otvírá další tajemství pohádek.

Aaginka

Hezká kniha.

keselylenka

Nápad to není špatný, ale mě kniha nezaujala. Příběh jsem dočetla, ale přeskakovala jsem stránky. Všechno bylo tak nějak moc předvídatelné.

arram
10.12.2017

Je pravda, že kniha je určena pro mladší publikum, ale i přesto se velmi pěkně čte. Známé pohádky jsou čtenáři podány z jiného úhlu, než je zvyklý a to knihu činí hodně čtivou.

Lily-fairy
12.11.2017

Hezká fantasy, ale pro děti 8-10 let. Pro starší už trochu jednoduchá, bez větších zvtratů. Hlavní hrdinové nesympatičtí, mají jen štěstí, zvádli svůj úkol až směšně jednoduše.

blackhorse
11.11.2017

Tahle série se mi začíná MOC MOC LÍBIT. :-)

parvitas
28.10.2017

Darček k dcérkiným narodeninám som si prečítala aj ja. To vám je také skvelé! Predsa rozprávky!!! :)Predstavte si, že raz prepadnete do knihy. A to doslova. A ocitnete sa vo svete, kde pokračujú príbehy po vete,,a žili až kým..." a to ,,žili" sa deje práve teraz. Snehulienka, Červená čiapočka, Zlatovláska, Ruženka, či Popoluška a iné bytosti z rozprávok prežívajú svoju každodennú realitu, po svadbe, po výhre, prípadne prehre. Nie je to úplne ideálny svet a hlavní hrdinovia sa v ňom musia rýchlo zorientovať (a získať všetko potrebné pre Čarovné zaklínadlo), ak sa chcú ešte niekedy dostať domov.
Teraz som nekritická, lebo chcem urýchlene aj pokračovanie... ale bolo to super! :) Fablehaven má v sérii Krajina príbehov solídneho rozprávkového protivníka. :)

sd1992
26.10.2017

Objednala jsem si ji kvůli tomu, že jsem potřebovala nějakou knihu pohádek do Čtenářské výzvy (nooo, dobře tak možná trochu i kvůli té boží obálce) :-D A je to úplně pecka! Příjemná odpočinková kniha.. místy vtipná, dobrodružná :) Prostě super... už mám doma druhý díl, tak se do něj ještě letos pustím a třetí díl dokoupím taky :D Rozhodně doporučuji :) i dospělejší jedince si myslím, že má čím nadchnout :) Spisovatel rozhodně psát umí :-)))

ddian
21.10.2017

Knihu jsem četla svým skoro devítiletým synům před spaním. Já jako dospělák bych pár slabších míst našla, ale děti byly z knihy nadšené. Přes počáteční nedůvěru kvůli tloušťce knihy, je po chvíli vysloveně "dostala". Poslouchal i nejmladší tříletý syn, pro kterého tato pohádka ještě není, ale i tak si z knihy něco pamatoval. Druhý den po dočtení si hned kluci půjčili v knihovně druhý díl. Tak uvidíme jestli bude také tak poutavý jako první.

Damaj
29.09.2017

Bezva krásná knížka. Vždy jsem milovala klasické pohádky a mým snem bylo dostat se do pohádkové země. Díky této knize se mně to podařilo. Přestože už jsem dospělá, kniha mě vtáhla do děje a já prožívala to, co Alex a Conner. Cítila jsem strach z nebezpečí, které číhalo za každým rohem, touhu po poznání celého světa, stesk, bolest i radost. Opravdu nádherná knížka.

FlexiMZ
31.08.2017

Milé, vtipné, kouzelné čtení! :)

MiraiYume
23.08.2017

Divím se tak vysokému celkovému hodnocení. Ano, nápad měl autor vážně dobrý, propojení s notoricky známými pohádkami bylo moc fajn. Ale to zpracování! Nejlepší z celé té dlouhé knihy - závěrečná bitva - je vysloveně odbytá na pár stránkách. To jako vážně?! Bylo až utrpení to číst. Šlo z toho vytáhnout mnohem, mnohem víc! Jako kdyby autorovi docházely síly a chtěl mít už celou tu knihu co nejrychleji za sebou. Zkazilo to dojem z celého příběhu. A přitom to mělo takový potenciál! Celkově byl ten příběh zpracovaný divně, působil hodně amatérsky. Pár skvělých míst se však v knize našlo, ovšem dalo by se spočítat na prstech jedné ruky. Tři hvězdičky za vymyšlenou zápletku, za samotný nápad. Za zpracování bych dala sotva dvě. Pro mě jedno velké zklamání.

dancadragneel
04.08.2017

Od knihy jsem očekávala asi hodně a bohužel mě zklamala... Příběh byl krásně vymyšlený, ale některé zápletky jsem si sama odvodila na začátku příběhu a přišlo mi že dvojčata ten těžký úkol zvládají nějak moc jednoduše... Autor podcenil své čtenáře, aspoň tak to přijde mě... Nápad je byl krásný, ale pokračování už si rozhodně nepřečtu... Byla jsem zklamaná

Nixa
27.07.2017

Úžasná kniha, úžasný příběh! Já jsem rozhodně nadšená a jsem ráda, že jsem po knize sáhla. Věřím, že příběh okouzlí nejen každé dítě, ale i dospělého :-)

zuzi509
26.07.2017

Ze začátku jsem úplně nevěděla co od téhle knížky a série mám očekávat.
Ale jak mile se Alex a Conner dostanou
do Země Příběhů tak jsem pochopila, že tohle bude úžasná kniha.
Bylo to úžasné. Bavilo mě jak spisovatel dobře promyslel všechny zápletky a spojitosti
různých věcí. No a ani nemluvím o vtipnosti tohohle příběhu. Jednoduše úžasná práce.

bareva
20.07.2017

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Podle mě je naprosto úžasná. Četla jsem ji v originále, protože jsem byla nedočkavá. :) Doporučuji všem, kdo má rád pohádky a zajímá se o život postav po "žili spolu šťastně".

Audrina
19.07.2017

Nečekala jsem, že se mi kniha bude líbit až tak moc. Autora znám ze seriálu Glee a celkem mě překvapilo, že vydal i knihu. Pohádky miluju a tento příběh je taková nenásilná forma, jak je přiblížit dnešním dětem. Rozhodně se ale knížka bude líbit i dospělým.

Vojtos
01.07.2017

Kniha byla opravdu nádherná... Místy mi vehnala slzy do očí a už se moc těším až si přečtu druhý díl :)