Zelený skarabeus

Zelený skarabeus https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323747/bmid_zeleny-skarabeus-5Xn-323747.jpg 4 153 28

Před inženýrem Arthurem Kaminským z Essenu, který přijíždí v 60. letech do Egypta, stojí nelehký úkol – záchrana skalního chrámu Ramesse II. Tato svatyně je jednou z nejvýznamnějších památek starověkého Egypta, je to symbol moci a slávy ztělesněné faraonem, který zemi vládl jako Ramesse II. dlouhých 67 let. V temných, tajuplných chodbách faraonova chrámu čelí Arthur tajemným silám, které – jak se zdá – chtějí akci zabránit...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der grüne Skarabäus , 1994

buturenka
13.04.2013 5 z 5

skvělé a napínavé

Selinute
11.11.2012 4 z 5

Napínavé a zajímavé čtení jako všechny knížky od Vandenberga. Přečtěte si. Nezklame.

safira111
27.11.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších Vandenberhových knih.Celá kniha je napínavá, plná překvapení a tajemství.Hlavní hrdina je sympaťák, ale ten konec je neuvěřitelný.Všem doporučuji přečíst.

anthea
22.10.2011 4 z 5

Poutavé propojení egyptské minulosti s přítomností. Líbilo se mi to tajemno, to mám ráda. Konec jsem ale čekala trochu jiný, i když tenhle měl logiku.

Titi
02.10.2011 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak napínavý příběh. Skvěle napsáno.

DuncanIdaho
17.08.2011 5 z 5

Příběh o tom, jak neočekávaný nález a hamižnost přivede člověka do potíží s neobviklými dopady pro hlavní aktéry. Phillipp Vandenberg zde opět předvedl, že jeho volba stát se spisovatelem byla skvělá. Jde o mistrovsky napsaný poutavý román.

Zuzkanka
16.01.2011 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Měla spád a napětí nechybělo na žádné stránce. :) Překvapivě překvapivé rozuzlení.

Alimak
25.11.2010

Napínavé od začátku do konce a opět překvapivé rozuzlení.