Zelený skarabeus

Před inženýrem Arthurem Kaminským z Essenu, který přijíždí v 60. letech do Egypta, stojí nelehký úkol – záchrana skalního chrámu Ramesse II. Tato svatyně je jednou z nejvýznamnějších památek starověkého Egypta, je to symbol moci a slávy ztělesněné faraonem, který zemi vládl jako Ramesse II. dlouhých 67 let. V temných, tajuplných chodbách faraonova chrámu čelí Arthur tajemným silám, které – jak se zdá – chtějí akci zabránit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323747/big_zeleny-skarabeus-5Xn-323747.jpg 4138

Vydáno: , Knižní klub

Der grüne Skarabäus, 1994

Kniha Zelený skarabeus

bekule
18.05.2020

Tak to byla neskutečná slátanina ,tak trochu jako když pekli pes s kočičkou dort. Starověké památky, archeologie, dobrodružství, stěhování legendárního chrámu i dobrodružství a tajemno se dalo očekávat, ale všude se prolínající agenty KGB a hlavně neuvěřitelně plytké naivní dialogy už jsem nerozdýchala. Jestli někdo zatouží po duchařině a tajemnu spojeném se starověkým Egyptem tak je mnohem lépe napsaná kniha od P.Gedge-Svitek ze Sakkáry.

Abroš
22.03.2020

Tohle je zatím můj nejoblíbenější Vandenberg.U autora se člověk opakuje -strhující čtení,pro změnu o přesouvání chrámů(Abu Simbel) u Asuánské přehrady a osobností do jiných těl(reinkarnace)

simonit
09.06.2019

Velice zajímavá, záhadná knížka z egyptského prostředí.
Jen občas jsem se trochu ztrácela.

Květinka008
06.10.2017

Moje nejoblíbenější od Vandenberga, zejména kvůli Egyptu a chrámu Abú Simbel, jehož přesun mě fascinuje od dětství. Osobně mám radši starověk a středověk - měšťanský, nikoliv církevní, proto mě nebaví každá autorova kniha. Ale vybere si u něj každý.

Heřmis
02.06.2017

Pokud Vandenberg píše v reálné rovině, tak je to poměrně resp. průměrně čtivé, ale jak se do toho začne míchat takové to nadpřirozeno, to mě tedy moc nebavilo. Celou knihu jsem si říkal, že to bude na průměr, ale za ten konec jsem ještě hvězdu ubral.

evickakyticka
03.02.2017

Průměr, slabý průměr. Moc jsem se nebavila, bylo to takové nijaké. Rozluštění zápletky ve spojení s KGB... Nic pro mě. Ale dám autorovi ještě šanci, docela mě zaujala kniha Odlévači zrcadel. Tak uvidíme.

IvanaB
02.09.2016

Čekala jsem trošku víc, ale vyloženě zklamaná jsem nebyla. Určitě zajímavý je popis přesunu chrámu, Egypt je moje srdeční záležitost, takže historická zápletka super, závěr jsem tak nějak očekávala.

lábuska1
19.05.2016

Moje první kniha od Vandenberga a ihned mne nadchla.