Ze života knihomolky

Ze života knihomolky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416922/bmid_ze-zivota-knihomolky-Nje-416922.png 4 817 817

Knihomolky všech zemí, spojte se! V tramvaji koukáš lidem přes rameno, jen abys zjistila, jakou knížku právě čtou. Než aby sis koupila něco na sebe, raději utratíš celé kapesné v knihkupectví. Tajně (a někdy i naprosto veřejně) čicháš ke svým novým knižním úlovkům. Nejlepší večírek je pro tebe ten, kdy všichni sedí tiše u stolu a čtou si. Zkrátka čteš všude, všechno a pořád, a když zrovna nečteš, o knihách si aspoň povídáš. Poznáváš se? V tom případě je knížka Ze světa knihomolky další povinnou položkou na tvém reading listu. U každé stránky tohoto vtipného a milého komiksu se budeš potutelně usmívat a říkat si, že hlavní postava je snad napsaná přímo podle tebe.... celý text

Humor Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Book Love , 2019

Atlantis
04.12.2019 3 z 5

Převažuje u mě lehké zklamání a nejsem si jistý, že kdybych si knihu v obchodě lépe prohlédnul, že bych si ji koupil. Očekával jsem vtipné stripy ze života tradičního knihomila a ty jsem nedostal. Nebo jen v omezené míře. Častěji než by se mi pozdávalo, byly totiž komiksy plné patosu. "Knihy mne naučily být lepším člověkem, vážit si sebe sama a jít za svými sny." Pokud máte tyto prázdné plky rádi, bude se vám Knihomolka zamlouvat.
Taky mne zaráželo, jak se autorka snaží zavděčit všem typům čtenářů. Na jedné straně je komiks o tom, že by v životě nemohla odložit nedočtenou knihu a za čtyři strany je komiks, který nabádá k tomu, ať knihy co nejrychleji odkládáte, protože na světě je málo času a mnoho knih. Proč?
Samozřejmě, vtipy tu jsou a mnohdy i dobré, ale je jich málo a já zřejmě neměl očekávat něco, co ani kniha netvrdí, že je.

Heyhey
03.12.2019 5 z 5

Největší dokonalost.

bibi.r
02.12.2019 3 z 5

Neurazí / nenadchne.
Něco bylo fajn a vtipné, něco smutné a pravdivé a něco... no já nevím. Asi nejsem typický knihomol.

Karola050716
01.12.2019 4 z 5

Perfektní shrnutí "problémů", na které narazí každý, kdo má rád knihy , rád čte, chodí do knihovny a do knihkupectví raději než do hospody...jsem ráda, že v tom nejsem sama :D

Ronnie68
28.11.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem volila hlavně podle názvu [a také, že jednalo o komiks - na odreagování]. Nevěřila jsem, že mě tahle kniha vykouzlí úsměv na tváři už po prvních stránkách ... poznávala jsem se skoro na každé stránce ... to je neuvěřitelný ... doporučuji :)

Coucouha
25.11.2019 5 z 5

Myslela jsem si, že to bude něco podobného jako knihy Sarah Andersenové, takže jsem si je hned musela koupit v knihkupectví - Introvertku v hlučném světě i Ze života knihomolky. A jaké velké překvapení - tohle je ještě mnohem lepší. Přečetla jsem obě hned po příchodu domů z práce - zabalená do deky s čajem a zapálenou svíčkou. Co více si přát?
Celkově se mi "Introvertka"líbí o něco více než "Knihomolka", ale obě knihy jsou TOP a budu je číst ještě tak 100x!! Je skvělé vědět, že v tomhle nejsem sama...

muchomurka
24.11.2019 4 z 5

Velmi milý komiks, který mě oslovil svým tématem, v některých situacích jako bych se našla. Na jedno pošmourné odpoledne jako dělaná. S čajem a dekou. :)

bookcase
22.11.2019 5 z 5

Povedené a moc hezky nakreslené. Úplně ve všem jsem se nenašla, ale ve spoustě situací ano.

Damonka12
22.11.2019 5 z 5

Dokonalé. Povinnost každé knihomolky.

Alex.rrr
22.11.2019 5 z 5

DOKONALÉ! Dlouho jsem neviděla knihu, která by tak vtipně a výstižně mluvila za všechny knihomoly :)

Varjohukka
22.11.2019 5 z 5

Jj, život knihomola/-ky je někdy těžký a v této vtipné knize se o tom může každý přesvědčit na vlastní oči :)

martina5069
20.11.2019 3 z 5

Krásné obrázky to se musí nechat. Kniha pro knihoholky no jasně a jejich každodenní nepochopení, lásky ke knihám. Neříkám, že se mi to nelíbilo ale bohužel komix Dospělost je mítus se mi bohužel ohledně knihomolství líbil víc a byla to větší sranda.

Tara_Wolf
17.11.2019 5 z 5

Knížku jsem sice hned přečetla, ale to hlavě kvůli tomu, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Moc jsem se u ní nasmála a skoro ve všech situacích jsem se svým způsobem našla.
Myslím, že je skoro poviností pro všechny knihomolky, aby si ji přečetly.

Alex.Barunka
14.11.2019 3 z 5

Nepopírám, že je to milé a každý se v tom najdeme, ale mnoho situací se tam opakovalo bez většího smyslu a postrádalo to více toho kouzelného knihomolství. A možná za to částečně mohla malba, která mohla být také o něco lepší.

Market-k-a
12.11.2019 5 z 5

Milá knížka, u které se člověk když už ne nahlas zasměje, tak určitě pousměje :-) Po vizuální stránce velmi pěkná knížka - obal i ilustrace.

JointlieKat94
01.11.2019 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná. Miluju ty obrázky a všechno.
Jako by to snad bylo o mně.. a ono je to o nás všech. :) plusem je i pevná vazba, která mi teda dost chyběla u druhé knihy, ale tam je i jiný nakladatel..

Kniha, vlastně obě, mají čestné místo u mně v knihovně.
Miluju a doporučuju všem knihomolkám na světě!

Sandruš
29.10.2019 5 z 5

Skvělá kniha, každý knihomol se v ní najde.

TimetoStyle
26.10.2019 5 z 5

Na tuhle knížku jsem narazila na Instagramu, kde mě zaujala obálka a taky anotace.
Přečtené jsem ji měla za chvilku, hrozně mě to bavilo. Opravdu na každé stránce jsem se našla a taky jsem se při listování tímhle klenotem usmívala. Autorka podle mě umí vážně báječně kreslit a taky pobavit lidi. Tuhle knížku si určitě zase brzo prolistuju, protože hned zlepší náladu a vykouzlí úsměv.
Musím ocenit hlavně detailní vyobrazení holčiny, která nás provází celým dílem. Bylo to nakreslené hrozně roztomile a taky pravdivě. Hodně lidí se v tom určitě najde.
Asi nejvíc na mě seděl jeden obrázek – holčina se rozhodne, že si půjde uklidit pokoj. Jako první chce uklidit knížky, ale přitom narazí na jednu, na kterou zapomněla. Vezme ji do ruky a začte se do ní, následně i s knížkou si odchází číst. Tohle se mi stalo tolikrát, že to raději ani počítat nebudu :-D
Tuhle boží knížku určitě koupím sestřenici a tetě, které jsou také knihomolky srdcem i duší ♥
Komiks můžu jedině doporučit.

Sabča92
23.10.2019 5 z 5

Tato nádherná publikace ze života mě okouzlila! Rozhodně nesmí chybět v knihovničce žádného knihomola. Obálka má za mě jediný mínus, jinak jsem opravdu nadšená.

iceVS
23.10.2019 5 z 5

Já dokážu jen lakonicky říct "mám ráda knihy".
Ale jsem okouzlena, kolik variant se pod jedinou větou může skrývat a jak vtipně a výstižně to autorka dokázala světu sdělit. Ve většině případů jsem v knize viděla sebe, své kolegyně, svoji rodinu, naše čtenáře...
Opravdu bezvadná knížka :-)