Zdi tvé

Zdi tvé https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182722/bmid_zdi-tve-182722.jpg 4 74 23

Román, oceněný na samém konci osmdesátých let Wolkerovou cenou, dosáhl v krátké době dvou vydání. Neobyčejný a místy strhující příběh tří hlavních postav založený na klasickém, nikoli však milostném trojúhelníku, poukazuje na prastarou lidskou zkušenost: radost i úzkost zážitku svobody a nebezpečí vyplývající ze sebereflexe. Připomíná, jak málo jsme sami sobě průhlední a jak často a silně sami sebe klameme.... celý text

LenkaKT
08.09.2016 5 z 5

Moc se mi líbila. Kromě silného příběhu mne fascinoval i výlet do světa umění, staveb, fresek a soch. Mrzelo mne, že skončila, žila bych v tom světě i déle.

Ulriška
07.07.2015 4 z 5

"Aby nezbylo nic, pod co by se styděl podepsat." Hodnoty. Jejich žebříček. Co má na prvním místě umělec Hynek Šimon, co jeho žena, co jeho švagrová, co ...? Jejich osudy podané zvláštním způsobem - opakováním, třeba několikerým, toho, na co mysleli, co je nenechalo v klidu, co je pohánělo konat tak, jak museli - mě velmi zaujaly. Nechtělo se mi příběh opouštět.

hany77
29.06.2014 2 z 5

Tahle kniha se mi četla opravdu dost těžce, děj pokulhával, celé to bylo moc rozvláčné, v polovině jsem měl chuť ji odložit, i když to nedělávám...vydržela jsem, ale můj dojem z této knihy je opravdu velmi vlažný.