Zázračný úklid - pořádek jednou provždy

Zázračný úklid - pořádek jednou provždy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257806/bmid_zazracny-uklid-poradek-jednou-provz-Ama-257806.png 4 903 284

Poznejte originální umění, díky němuž se spolehlivě zbavíte nepořádku a náležitě si uspořádáte věci. Tato přesvědčivá knížka se právem stala ohromným bestsellerem po celém světě a vyšvihla se na první místo žebříčku New York Times. Proměňte svůj domov pomocí autorčiny inspirativní metody v trvale uklizené prostředí: klíčem je vypořádat se s domácností ve správném pořadí, ponechat si jen to, co opravdu milujete, a udělat vše rychle. Změníte tak svůj život – získáte větší sebejistotu, budete úspěšnější a možná i konečně zatočíte s přebytečnými kily. A především načerpáte energii k tomu, abyste žili podle svých představ.... celý text

Literatura naučná Dům a byt Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Knižní klub

The Life-Changing Magic of Tidying , 2011

ujetik
12.09.2017 5 z 5

Návod na to, jak se popasovat s nepořádkem. Aneb jak začít s minimalismem

necky
07.09.2017 4 z 5

I když knížka je místy zdlouhavá a třeba úvodní povídání by mohlo být kratší, tak jako celkem mi kniha dala hrozně moc. Určitě doporučuji přečíst, je to jeden z dalších pohledů na úklid a uspořádání věcí.

ji7967
30.07.2017 4 z 5

Občas se nemohu zbavit pocitu, že autorka je totálně posedlá uklízením (nebo spíše nakupováním a pak vyhazováním) a protože tomu zasvětila celý život, asi byl dobrý tah, že myšlenky a své "objevy" shrnula do knihy. Osobně jsem našla a inspirovala se v mnoha oblastech a fakt její rady fungují. Některé rady nejsou za mě příliš schopné života... většina však ano. Kdo se topí v papírech, knihách, oblečení a je mu líto vše staré vyhodit, určitě se v knize inspiruje. Doporučuji :-) i přesto, že mi vadí myšlenka stovky pytlů "odpadků", které by mohly být jiným užitečné (například staré oblečení, nebo nečtené knihy) - co s odpadem kniha neřeší. I když pravda... je to kniha o úklidu.

Aktenanka
24.07.2017 5 z 5

Uzasna knizka - nebo spis uzasna metoda. Knizka je zbytecne natahnuta a pise dokola o tom samem. Nicmene odkaz, ktery v ni je, mi zmenil zivot. Vzdycky jsem si myslela, ze jsem bordelar a ze nikdy nezmenim fakt, ze si ve vecech nedokazu udrzet poradek. Tahle kniha mi otevrela oci a zmenila u me doma spostu veci (zbavila me spoustu veci). Diky.

Janeee
16.07.2017 5 z 5

Velmi přínosná kniha. Nevím, jestli budu tak razantní, jak se tam píše, ale určitě své věci všechny proberu a myslím, že to bude mít velký efekt. :-)

petulka.sasanka
08.07.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla jako procvičení rychločtení. Několik zajímavých nápadů - určitě inspirativní, ale informace se často opakují, nelíbí se mi uspořádání knihy.

asperula
04.07.2017 5 z 5

Kniha mě hodně nakopla. Sice jsem nevyhodila úplně vše, co mi nepřináší štěstí, ale pár pytlů to bylo a průběžně se pokoukávám, čeho bychom se mohli zbavit dál. Je pravda, že některé věci jsme tu měli jen proto, že jsme je prostě měli, ale jen zavazely. Taky se mi líbí její způsob skládání oblečení. Jednou si pořídím zásuvkovou skříňku, ale bohužel v obyčejné skříni s poličkama, je to těžko aplikovatelné.

katynais
01.07.2017 2 z 5

Některé řady dobré,ale vubeccse mi nelíbil styl jakým byla napsana

Malachime
16.06.2017 4 z 5

Jsem člověk, který rád hromadí pěkné věci, dárky, oblečení, čistící prostředky a mnoho dalšího a současně miluje vážně dobře uklizený byt, proto byla tahle knížka přesně pro mě. Ani nemusím popisovat s jakým nadšením jsem se po dočtení vrhala do úklidu a zbavovala se všeho nepotřebného. Očišťující kúra, která mi přináší doteď radost. Chápu, že kniha není pro každého, ale mě opravdu moc bavila.

daza.dt
07.06.2017 4 z 5

Po vzoru knihy, jsem provedla úklid šatníku - psychicky připravena, dostatečně namotivována, s doporučeným vytyčením cíle a úsměvem na líci, jsem po 3 hodinách zjistila, že panelák nebude asi nikdy vypadat jako ideální asijský dům o rozměrech 3 x 7 rohoží. Energie Či lehce probíhá mezi zavěšenými ramínky, ale popisovaný harmonický zázrak se nějak nedostavil. Jen charita se zaraduje - 9 pytlů po 240 litrech :)
Doporučuji přečíst, člověk se začne koukat na vše trošku jinak. Ale stejně si myslím, že autorka je trošku šílená

darinakovacova
04.06.2017 5 z 5

Sotva jsem se rozhodla vyhradit své kabelce - přesněji na její "vnitřnosti" - box na řádný odpočinek, zčista jasna se objevila perlová náušnice, kterou jsem již oplakala. Něco na tom bude.... neříkám, že dělám vše, tak jak autorka doporučuje, ale inspirativní kniha o tom, jak uspořádat domov a možná i život, to opravdu je

Felsenberg
04.06.2017 5 z 5

Geniální kniha. Jak si udělat pořádek kolem sebe, ve své duši, ve svém životě. Mně změnila život. Díky Marie.

Chrusticek
17.05.2017 3 z 5

Knížku je potřeba brát s reservou -
něco se dá praktikovat něco ne ,ale co mi vadilo hlavně že spoustu věci autorka opakuje znovu a znovu, knížka by mohla byt poloviční . Ale našla jsem i fajn rady :)

hejnak
09.05.2017 4 z 5

Prima kniha, já čistku dělám průběžně, ale tohle mě zaujalo přístupem k jednotlivým věcem při vyklízení. Snad jen méně omáčky a neustálého opakování některých rad.

Katja
20.04.2017 5 z 5

Obsah nejlepe vystihuje jedno stare rceni: "neuklizeny domov znaci neusporadanou mysl". Velmi prinosna kniha!

Turiel11
11.04.2017 4 z 5

Pro mě skvělá kniha. Příjemně napsaná a už během jejího čtení mě brněly ruce nedočkavostí pustit se do toho.

Honey19
07.04.2017 2 z 5

Pro mne absolutně zbytečná kniha. V podstatě by se rady daly shrnout max. na dvě stránky. Musela jsem se opravdu nutit k tomu, abych knihu dočetla.

alnahu
28.03.2017 2 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá, ale řídit se podle ní určitě nebudu. Podle autorky heslo " vyhazovat"-není nic pro mě, ano určitě je občas něco nepotřebného vyhodit ( což asi děláme každý),ale vyhazovat knihy?

milena8281
20.03.2017 4 z 5

Mám rozečteno a je pro mě zatím dost inspirativní, protože mám pocit, že jsem "zahrabaná až po uši". Bohužel zatím jsem pouze ve fázi plánování .... až někdy. Doufám, že přejdu od slov k činům a aspoň s něčím se vypořádám. Souhlasím, že je kniha dost radikální. Každý si asi musí vybrat, co je pro něj opravdu to pravé. Ale doporučuji.

Markéta137
17.03.2017 2 z 5

Tahle paní je sice případ pro Chocholouška, ale je obdivuhodné, jak si dokázala jít za svým dětským snem a proměnit ho v prosperující podnikání. Kniha nenabízí téměř žádné konkrétní rady k uklízení a celé je to o "vyhoďte všechno, co vás nečiní šťastnými". Lepší je podívat se na její videa na YouTube.

Japonsko japonská literatura domácnost úklid rady, tipy, nápady minimalismus

Marie Kondo
japonská, 1985