Zázračný úklid - pořádek jednou provždy

Zázračný úklid - pořádek jednou provždy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257806/bmid_zazracny-uklid-poradek-jednou-provz-Ama-257806.png 4 903 284

Poznejte originální umění, díky němuž se spolehlivě zbavíte nepořádku a náležitě si uspořádáte věci. Tato přesvědčivá knížka se právem stala ohromným bestsellerem po celém světě a vyšvihla se na první místo žebříčku New York Times. Proměňte svůj domov pomocí autorčiny inspirativní metody v trvale uklizené prostředí: klíčem je vypořádat se s domácností ve správném pořadí, ponechat si jen to, co opravdu milujete, a udělat vše rychle. Změníte tak svůj život – získáte větší sebejistotu, budete úspěšnější a možná i konečně zatočíte s přebytečnými kily. A především načerpáte energii k tomu, abyste žili podle svých představ.... celý text

Literatura naučná Dům a byt Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Knižní klub

The Life-Changing Magic of Tidying , 2011

eva.haf
23.05.2016 1 z 5

Četla jsem mnohem lepší knihy k tomuto tématu. Autorka omílá stále dokola jednu radu. Vezměte každou věc, co máte doma, do ruky a když ve vás nebudí radost, tak se jí zbavte. Působí to na mě jakoby to psala studentka, která má na starosti jen jeden pokoj a jen pár vlastních věcí. Obzvláště když radí udělat celý úklid rychle a najednou. Fakt nejsem superman.

daza.dt
18.05.2016 4 z 5

Zajímavý pohled na věc, chvílemi mi to přijde až dost extrémní. Ale poučné.

lucin_a
16.05.2016 5 z 5

Pro všechny nepořádné, materialisty a sběratele věcí.

Ivet7
09.05.2016 1 z 5

Místy pro mě dost extrém ...

Ankavi
07.05.2016 3 z 5

Zajímavý pohled na úklid. I když člověk většinu věcí ví, málody si to uvědomí takto komplexně, některé tipy jsou velmi dobré, využitelné. Nicméně jako celek je znát, že autorka je jiné mentality. Neumím si představit, že jako dítě kupovala lifestylové časopisy a dělalo jí radost uklízet... Pár věcí si určitě odnesu a snad i prakticky uplatním, ale jednu vím zcela jistě - knihy nevyhodím NIKDY!

GreenMagritte
06.05.2016 5 z 5

Zázračný úklid je hlavně o úklidu v hlavě a o tom, jak dospět k rozhodnutí, které věci si chcete ponechat, protože je milujete a potřebujete, a které věci zbytečně hromadíte a nemáte k nim vlastně žádný vztah. Efekt této metody je nejen uklizený dům a osobní prostor, ale také uvědomění si, kolik věcí hromadíme, kolik jich doopravdy potřebujeme a zda si chceme svůj domov znovu zaplevelit zbytečnostmi. Metoda KonMari sice je pro každého, ale osobně si myslím, že k jejímu pochopení je nutný i určitý stav mysli.

StrašněHodná
04.05.2016 5 z 5

Umění zbavovat se nadbytečné veteše pro získání odvahy k novým myšlenkám a následné síly k činům. Propracovaný systém autorky je radostí zkoumat a nechávat se inspirovat.
Sama zbožňuji minimalizaci svých materiálních statků, abych našla vnitřní klid a měla prostor pro načrtnutí nových vizí. Každý má schované věci, knihy, nářadí...které jednou opraví, někomu věnuje, naučí se na ně, přečte je...tyto předměty sráží Vaši mysl k zemi, protože nekonečné moře "povinností", které si člověk nakládá na záda svými přehnanými dočasnými ambicemi, ho ve výsledku brzdí v rozletu.

Zjednodušeně: Když to nevede k dlouhodobému cíli nebo radosti, tak to bude veteš. :D

maximka
03.05.2016 3 z 5

V knize je spousta zajímavých myšlenek. Například nechat si jen ty věci, které nám přináší radost. člověk občas nakoupí a hromadí a pak má věci bez toho, aby je používal. Vzít každou věci do ruky. Nový je nápad se svislým skládáním oblečení, to se musím naučit. Ovšem počítá s tím, že se oblečení skladuje jen v zásuvkách, v komodách. na skříně a police se to nedá aplikovat. Ztotožňuji se s názorem uklízet podle kategorie věcí - vše stejné kategorie (např. knihy) snést na hromadu a každou knihu vzít do ruky. pak ty věci, které si necháme, dáme na jedno místo. Hned máme přehled, kde co je. Bohužel úplně mi zde chybí "úklid" v kuchyni, zde je spousta věcí, které se používají málo, nebo jsou špatně uložené.. Vše, co nechceme, se vyhazuje. v dnešní době mi to přijde škoda, dobré věci se můžou prodat, dát potřebným na charitu, oblečení hodit do sběrného kontejneru. Tyto věci nepatří na skládku. Sama to tak dělám a jsem docela úspěšná i v prodejích. Takže tuto knihu beru jen jako začátek. Jinak se mi líbí, že se zde zmiňuje Feng-shuej, který má s uklízením a vyhazováním taky hodně společného. Z knihy jsem přebrala názor, že člověk se má obklopovat jen těmi věcmi, které ho těší. A hned se uvolní prostor pro něco nového, hezkého.

Adelix
24.04.2016

jednoduchá metoda KonMari. Spoustu rad jsem doma zavedla do praxe.

stehlicek
20.04.2016 5 z 5

Mně se kniha líbila moc. Je psaná jednoduše, svižně, přečtete ji na jeden zátah. Některé myšlenky v ní považuji za převratné. Neradí vám, abyste se bezhlavě zbavovali věcí, ale abyste si nechali jen to, co vám dělá radost. Platí to o oblečení, o knihách, o všem. Stačí každou věc vzít do ruky a okamžitě máte jasno :-) Čtenáři výhradně racionální s tím možná budou mít problém, ale u mě to funguje na 100%. Knihu hodlám koupit i kamarádkám.

Jana2424
14.04.2016 1 z 5

Chtěla jsem si doma udělat pořádný úklid, tak mi knížka padla do oka. Přečetla jsem si samé pochvalné komentáře a řekla jsem si, že knížku prostě musím mít. Knížku jsem přečetla (kupodivu) celou. Pořád jsem tak nějak doufala, že objevím "to něco" proč je knížka tak oblíbená, proč má tolik pozitivních komentářů...No, nekonalo se. Prostě mě to nebavilo. Knížka je psaná suchým, nezajímavým stylem, autorka se několikrát opakuje.... Za mě prostě ne-e.

Aracely
11.04.2016 5 z 5

Knihu jsem opravdu přečetla na ,,jeden zátah". Četla jsem víceméně v kuse, dokud nebyl konec :-D Tak čtivá ta kniha je! Koupila jsem si ji ze zvědavosti, po přečtení jsem ale zjistila, že mně k její četbě přivedl sám osud ... Hodlám její rady praktikovat a pak napsat recenzi ... Jen škoda, že si Marii Kondo nemůžu pozvat k nám domů :-) Kdyby viděla moje skříně, oblečení válející se všude možně, štosy časopisů, přeplněný stůl knihami apod. Jistě by mi zaslouženě vyčinila :-D
Hned jdu pracovat na nápravě. A na rozdíl od běžných úklidů jednou týdně až do nekonečna, tenhle Zázračný Úklid by měl vydržet jednou provždy ...

Doporučuji!!!

Phewell
05.04.2016 2 z 5

Skvělé téma feng shui, po přečtení jsem začala pečlivě skládat ponožky a kalhotky :-) Pár myšlenek stálo za úvahu. Ale jinak nic nového pod sluncem. Kniha má nepřiměřenou reklamu a styl psaní autorky na mě nezapůsobil. Některé kapitoly jsem účelně přeskakovala, omílá se tam vesměs tři věty pořád dokola.

marycocopaty
02.04.2016 5 z 5

Kniha mě velmi nadchla. Přečetla jsem jí za jediný den a od té doby denně uklízím. Je toho za ty roky hodně. Ale mohu vám říci, že je skutečně úžasný pocit, když vyhodíte věci, které vám nedělají radost. Co se mluvení k věcem atd. týče, už odmala jsem si představovala, že předměty mají duši, takže mi bylo líto, když jsem třeba omylem do nějaké věci kopla nebo ji shodila apod. A jsem ráda, že v tom nejsem sama :) Určitě knihu doporučuju všem, kteří chtějí mít ve svém bytě i životě uklizeno. Kombinuju KonMari s FLY Lady a feng šuej a jsem nadmíru spokojená :)

Zorka
28.03.2016 3 z 5

Kdybych řekla, že mě kniha nemotivovala k tomu, abych vyhodila některé věci, lhala bych - všichni máme své kostlivce ve skříni a víme, že schraňujeme věci, které bychom ještě mohli použít (a nepoužijeme), nebo je nám je líto vyhodit. Přesto se domnívám, že autorka sama je buď ovlivněná jinou kulturou (Japonci jsou přece jen trošku jiní a feng shui je jim bližší než většině Čechů), nebo je jednoduše nemocná. Když je pětileté dítě posedlé úklidem a dojde již v dětském věku k tomu, že vyhazuje věci svým rodinným příslušníkům, nevidím na tom nic obdivuhodného, mazala bych s dítětem k odborníkovi, jestli se u něj nerozvíjí obsese. Nechala bych Marii Kondo uklidit nějaký rodinný statek, kde jsou věci na půdě ještě po prarodičích - pak by nepočítala vyhozené pytle, ale kontejnery :-). Ono učit Japonce pořádku v jejich minibytečcích asi bude trošku o něčem jiném...

ikul
10.03.2016 4 z 5

Určitě je dobré si přečíst tuto knihu, neboť vás podpoří v úmyslu, se kterým zatím pouze koketujete a to: zbavit se starých dlouho nepoužívaných věcí. Je úplně jedno, jestli leží v šatníku a nebo v šuplíku. Prostě je vyhodíte.

martina.bella
02.03.2016 3 z 5

Dostala jsem ji k Vánocům a nějak se mi pořád nechtělo se do ní začíst. Teď jsem to udělala a nelituju. Je to sice celé trochu zdlouhavé a spousta myšlenek se zbytečně opakuje - asi aby byla knížka delší, nebo možná, abychom tím opakováním uvěřili, že nám opravdu změní život :-) Ale několik zajímavých nápadů tam je a k úklidu mě opravdu inspirovala. Právě se chystám odnést pytle vytříděného oblečení, které jsem opravdu skladovala zcela zbytečně.

akšuram37
28.02.2016 4 z 5

Jelikož mám malý pokoj a v něm spoustu věcí, tak jsem si knížku koupila, abych si u sebe uklidila .... začala jsem jí číst v pátek večer a dneska jsem skončila :) Knížka je napsaná super a zázračný úklid znamená - vše vyhodit a nechat si pár věcí (joo kdyby to šlo tak lehce :D). Jen co jsem začala číst, začala jsem uklízet a už jsem vyhodila několik věcí, ale jelikož hraju na hudební nástroje, pořádám tábory a různé akce, tak pořád budu mít spoustu věcí, protože noty a zpěvníky vážně nevyhodím. No uvidíme budu pokračovat dál, třeba budu mít jednou prázdný pokoj. :)

Peace
23.02.2016 3 z 5

"Skutečně cenné vzpomínky se nikdy nevytratí, ani když vyhodíte předměty, které jsou s nimi spojené."

V knize se určitě pár dobrých myšlenek a rad najde a některé z nich mi i něco daly. Je to ale spíše proto, že jsem se k něčemu podobnému stejně chystala.
Kniha není úplně marná. Jen nejsem až takový nadšenec - na věci nemluvím, nemám je raději než lidi a nezabývám se studiem úklidu od 5ti let - jako autorka.

palovajarka
13.02.2016 5 z 5

Vážně moc super čtení, člověk se u této knihy má nad čím zamyslet, poučit, pobavit i odreagovat se! Velmi doporučuji stojí za přečtení. :-))

Japonsko japonská literatura domácnost úklid rady, tipy, nápady minimalismus

Marie Kondo
japonská, 1985