Zážitky z karantény

Zážitky z karantény https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447736/bmid_zazitky-z-karanteny-fck-447736.jpg 3 158 52

I když se svět do pekel řítí, tak lze pořád šťastně žíti! Co si počala Halina Pawlowská, když ji koronavirová karanténa na tři měsíce uvěznila v jedné domácnosti s dcerou, zetěm, vnukem, přítelem, tchyní, synem, sestřenicí a dvěma psy? Začala si vést deník o tom, jak bez úhony přežít i situace, které jsou na zabití!

pohoda58
24.11.2021 1 z 5

Docela jsem se na knihu těšila, ale docela mne zklamala, chvílemi jsem i přeskakovala stránky . Na Halinu Pawlowská tomu něco chybělo.

kikies
31.10.2021 4 z 5

Poměrně věrný obraz toho, co jsme všichni doma v dost podobném duchu zažívali. Je to krátké, stručné, má to vtip a nadhled, čte se to dobře. A v budoucnu to dost pomůže připomenout si, jak nám "tehdy" bylo. Ano, působí to trochu jako "z hovna upletený bič", ale ruku na srdce, ona ta situace přesně taková byla... Zkazky o denním vaření pro rodinu a recepty jsou jen malým bonusem, který může sloužit jako inspirace, ale stejně tak ho lze v klidu ignorovat.

jasmína
23.09.2021 5 z 5

Ač nejsem vůbec fanynka Haliny, musím uznat, že u knihy jsem se pobavila, a to je fajn ..... taková oddechovka na odpoledne..... z doby , kdy nám všem asi nebylo úplně hej.....

cherubinka
14.09.2021 1 z 5

Být to někdo jiný než paní Pawlowská tak mu to snad ani nevydají. Přečetla jsem, párkrát se pousmála a to je tak vše.

Naďa2411
30.08.2021 5 z 5

Knihu jsem četla vloni poprvé při první covidové vlně. Nyní jsem se k ní znovu vrátila, protože věřím, že současná vlna je poslední. Vyhovují mi krátké úsměvné povídky, ve kterých se nás autorka snaží obměkčit svým typickým humorem, jenž mám ráda. U většiny povídek neopomněla napsat moudro dne. Kapitoly dokázala spojit s denním meníčkem, takže pro nás kuchařky výborná inspirace. Spisovatelka přikládá na konci knihy recepty oblíbených jídel její rodiny, pro které v karanténě vařila.

Irsaf
06.08.2021 4 z 5

Možná je to tím, že to byla moje první kniha od Haliny, ale líbila se mi…
Forma audioknihy byla fajn…

AndreaP.
02.08.2021 4 z 5

Halina je člověk, která i z blbosti dokáže udělat vtipnou situaci už jen tím, jak jí popíše. Kniha není nikterak honosné dílo, nicméně dává přesně to, co od takové knihy člověk očekává - nadhled, humor, moudrost zralé ženy. Je to prostě Halina

AndrejNG
27.07.2021 3 z 5

Byla jsem vůči této knize skeptická, ale dostala jsem ji, tak jsem si řekla, že bych si ji mohla zkusit přečíst. Nakonec se ukázalo, že to nebylo zas tak špatné. V některých situacích jsem se i zasmála. Hezké dílo kde si člověk oddechne.

pip11
26.06.2021 2 z 5

Knihu jsem dostala, sama bych si ji asi nekoupila, ale proč ne… Je to takové vyprávění den po dni, žádné převratné čtení. Humor jsem zde zas tak moc nenašla, ale výjimečně se taky objevil. Je to lehce čtivá, nenáročná oddechovka.

baji42
29.05.2021 3 z 5

Tato kniha mé oblíbené autorky mě bohužel příliš nenadchla.

Knihomolka506
21.05.2021 3 z 5

Mají to být vtipné historky z pandemie a karantény jedné z nejslavnějších moderátorek a spisovatelek. Upřímně... Mě na jejich knihách skoro nic vtipné nepřijde. Sem tam něco, ale ne cela kniha. Jak se ale říká- sto lidí, sto chutí. A jediné plus jsou domácí recepty na konci knihy. Halina v nich ze začátku popisuje osobní zkušenosti.

VladiKlaisner
15.05.2021 3 z 5

Knihy Haliny Pawlowské jsou takové to počtení, když máte splín a potřebujete vykouzlit úsměv na tváři, dobré právě pro tuhle "karanténní dobu".
Přečíst, zasmát a vrátit do knihovny.

Terezaazeret
25.04.2021 5 z 5

Na Halině je skvělé, že vždycky přesně víte, do čeho jdete. Její humor je pořád stejný, jako byste zapnuly reprízu Banánových rybiček. A tak, když mám chuť na jemný, lehce moudrý humor bodré, ženy, která netlačí na pilu, protože nemusí, je totiž vtipná, sáhnu po její knize. A protože mě první vlna pandemie zasáhla svou nudou, sáhla jsem po této knize, která korona dění celkem mile reflektuje.

essidaven
19.04.2021 1 z 5

Neurazí, nenadchne, čekala jsem trochu více. Takové záchodové čtení - díky krátkým kapitolám úplně ideální na toaletu:-) Nebylo to ani moc vtipné. Měla jsem pocit, že autorka knihu vydala jen proto, aby "něco" napsala.

Kamčučák
18.03.2021 4 z 5

Parádní knížka, která popisuje život autorky v první vlně karantény. Paní Halina opravdu optimismem a humorem nešetřila.

VěraČamková
17.03.2021 3 z 5

oddechovka, u které jsem očekávala více vtipu, ale tak dalo se, no.

karel0684
16.03.2021 4 z 5

Od Haliny jsem kdysi četl Díky za každé nové ráno a už tehdy se mi to dost líbilo. Tuhle knihu jsme začal číst, když jsem sám byl v karanténě. A díky tomu, že je to povídková kniha, mohl jsme si jí zlepšit několik večerů po delší dobu.

verunb
18.02.2021 4 z 5

Halina a její humor je jistota.

HankaKeli
30.01.2021 5 z 5

Dárek k Vánocům pro mojí maminku a moc povedený.Ta knihu přečetla jedním dechem a můj taťka prý nestačil kroutit hlavou, proč se směje, jen jí otevřela. Teď jsem se k ní dostala i já a musím s maminkou souhlasit! Povedla se. Doporučují dvě ženy ze dvou v naší rodině!

Bedřich63
23.01.2021 4 z 5

Milé, příjemné, nenáročné, klidné, oddychové atd....... čtení.
Chvílemi jsem měl strach, že se autorka bojí..... ale snad jsem pochopil, že jí ta doba pomohla poznat blíže sebe samu, své okolí, rodinu, kamarádky a známé a taky se zamyslet nad tím, co je v životě důležité.
Vtip, nadhled, pohoda, radost ze života - to z knihy cítím navzdory době a situaci.