Zavržený

Zavržený https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191894/bmid_nora-greyova-zavrzeny-MtO-191894.jpg 4 1491 270

Nora Greyová série

Zavržený série

1. díl

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Hush, Hush , 2009

Nikollinka
13.07.2019 5 z 5

Tak tahle kniha za mě rozhodně ANO

Gabux
11.06.2019 5 z 5

Když tahle série vyšla, tak mě nějak úplně minula a já si na ni našla čas až teď. A stráveného času rozhodně nelituji. Postavy jsou propracované a sympatické, děj funguje jak má a styl psaní je velmi čtivý.
Nora je skvělá hlavní hrdinka, která člověku příliš neleze na nervy a Patch je prostě klasický bad boy, kterého většina čtenářek bude milovat.

Jeninas
09.06.2019 5 z 5

Knihu jsem četla poprvé v době, kdy vyšla, a moc se mi nelíbila. Bylo mi odporné prostředí, ve kterém se odehrává a přiznejme si, že Patch působí jako hodně děsivý šmírák.
Asi jsem musela dozrát (a vidět pár těch hospod) a když jsem po ní sáhla po 9 letech, nedala jsem si pokoj, dokud jsem nepřelouskala celou sérii a chystám se na dokoupení zbylých dílů do své knihovny. Druhý díl se trochu opakuje, ale jinak je příběh napínavý a občas i nepředvídatelný. No a hlavní je ten flirt a romantika!
Já osobně bych se do Patche sice nikdy nezamilovala, protože na zlý kluky nejsem (někam bych se před ním schovala jako všichni ostatní), ale ta umíněná Nora se k němu vážně hodí. Prožili toho spolu strašně moc a po dočtení chcete vědět víc, což zároveň úspěšně dráždí fantazii. S Patchem totiž nuda nikdy nebude... Doporučuji, i když už nejste náctiletí ;)

PaniWiga
04.06.2019 1 z 5

Námět zajímavý, ale výsledek nic moc. Chování hrdinky je takové neuvěřitelné. Spoiler: hrdinka něco zažije, pak se ukáže, že to není pravda, ale ona je v klidu. Každý normální člověk by řešil, jestli nemá halucinace a proč, co se to vlastně děje. Ale hrdinka je tak nějak docela v klidu. Jako by bylo normální, že se události stanou/nestanou, někdo jí mluví přímo do hlavy atd. + spousta věcí je tak nějak useknutých.

zinon
23.03.2019 3 z 5

Námět knihy dobrý...jen ten styl psaní mi moc nesedl. Chybělo mi tam více té omáčky asi :) Kolikrát mi to přišlo useknuté a hop někam jinam.

adriana9101
08.03.2019 2 z 5

Moje spolužačka měla dosti často o přestávce před sebou třetí díl Ticho a mne už samotná obálka dosti zaujala, takže jsem si jednoho dne při návštěvě knihovny nesla první díl Zavržený s sebou.
Strašně dlouho mi trvalo než jsem knihu otevřela. Mám prostě období, kdy mě čtení baví a pak zase, že se knihy jen tak válí na poličce. Četla jsem jí hlavně ve škole a o přestávkách, protože jsem se do ní začetla a čtením si i krátím školu...
Příběh se mi docela líbil, hodnotím to jako zajímavé a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Druhý díl jsem začala číst, ale moje nečtenářské období právě nastalo, takže zatím nemám do toho takovou chuť a první strana mne nijak nepřesvědčila se čtením pokračovat, zatím.
Mnohem více mne však zaujala kniha Nebezpečné lži od stejné autorky a tato kniha mě ohromně bavila a patří do mých oblíbených.
Proto také dávám této knize jen 3 hvězdičky, protože je tahle kniha slabší...

Veronica.Key
06.03.2019 5 z 5

Tohle bylo klasické holčičí fantasy, které si opravdu hodně líbilo. Příběh byl napínavý, tajemný a hlavně mě nutil tvořit si různé teorie toho, jak to asi dopadne. A to se mi moc často neděje. Celé jsem si to moc užívala.

Evitsa
23.11.2018 3 z 5

Kniha se čte lehce a rychle,ale tedy Vee bych za kamarádku nechtěla ani zadarmo,nevzpomínám si,že by jedinkrát Noru podržela a stála při ní...
Závěr knihy byl příliš rychle ukončen z ničeho nic....

katerina2660
07.11.2018 5 z 5

Skvělá knížka na odreagování, těším se na další díl.

Michaelak561
02.11.2018

Skvělá knížka, kterou jsem měla přečtenou za dva dny. Nemohla jsem jí odložit. Těším se na další díl.

Emičkazknihy
12.10.2018 5 z 5

Pokud kniha může překročit hranice světa a najít nové místa, kde se bude děj odehrávat. Tak je to kniha, kterou bych zařadila mazi fantasy. Ale tato kniha sem nepatří, nazvala bych ji spíše s-cifi. V této knize se nepřekračují světy ani časy. V této knize se z lásky stává něco nového, hraničí to s potřebou, zavíslostí. Je to něco hmotného, pomalu se objevující v pozadí. Láska ze střední školy, ale co když ne. Láska procházející smrtí, láska procházející nenávistí. Co když není všechno, jak se zdá. Láska co zanechává stopu, pouhé peříčko, nebo i křídla. Vzdáte se všeho jen pro ni, nebo se necháte bičovat z Božího trůnu?

Nora a Patch mi ukázali, že každý má své štěstí, i když zkryté. Pokud bych měla možnost, vyměnila bych se s Norou.

Abnička
08.09.2018 5 z 5

Skvělá knížka

janebeauty9860
18.08.2018 5 z 5

Super, super, super. Těším se na další díl.

sola_lupa
16.07.2018 4 z 5

Musím uznat, že mě začátek vyděsil. Ovšem jakmile se příběh rozjel, nestačila jsem zírat, jak jsem najednou napnutá a čekám, co se bude dít dál. O překvapivé zvraty zde není nouze a pokud vám budou postavy připadat jako psychopati, tak se nebojte, nejste sami.

Slugterra
10.07.2018 5 z 5

To byla jízda. Super kniha, příběh, postavy prostě všechno! Moc se mi líbila. Opravdu strašně moc. Noru i Patche jsem si okamžitě zamilovala. Úžasné postavy.

Kniha byla čtivá, strhující, tajemná a úžasně napsaná. Také moc pěkně skončila. Abych pravdu řekla na téhle knize jsem osobně nenašla vůbec nic špatného, všechno bylo prostě dokonalé. Úplně mě vtáhla do děje, hlavně posledních 100 stránek. Jenže při těch jsem málem vraždila, jelikož mi chybělo posledních 30 stránek do konce a najednou mi do pokoje vtrhl děda a řekl, že je oběd na stole. Moje reakce na to byla, že na nějaký oběd úplně kašlu, jelikož čtu a zrovna je to strašně napínavý. Takže jako super, že... :)

Knize nemohu dát jinak než 5* ( i když je to málo, hodně málo). Rozhodně doporučuji a potřebuji ( ne chci, ale potřebuji) přečíst i ostatní díly. Takže se už prostě nemohu dočkat na další. Skvělá kniha, prostě skvělá... :)

LadyHip
03.07.2018 5 z 5

Tohle bylo dobré, dokonce moc dobré. Na prvotinu ještě lepší. Je to takové hodně holčičí, tajemné, napínavé a čte se jedním dechem. Mám ráda příběhy, které mě překvapí, a postavy, které se odhalují postupně v průběhu času. Těším se na další díly.
A mimochodem - úchvatná obálka.

Evka3814
23.06.2018 5 z 5

Lehké a napínavé čtení,moc se mi kniha líbila

Laughtubbe
22.05.2018 5 z 5

Kniha bez jediné chybičky. Nestává se mi často abych četla tak úžasný fantasy příběh plný akce,lásky a andělských křídel. Patch je na oko rebel, a co si budeme nalhávat je to šíleně sexy chlap ... a Nora měla šílené štěstí že ho potkala a společně jsou úžasní.

Market116
14.04.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a krásně se četla.
Příběh je zajímavý, velmi zábavný, chvilkami dost záhadný až napínavý a nechybí ani romantika.
Nora mi připadá jako normální, ale dost odvážná dívka, která je jen trochu nedůvěřivá (což někdy není na škodu) a nerozhodná. Taky měla smůlu, ale zároveň i štěstí co se týče Patche...to je takový pan sexy tajemný ♥ kterého jsem si od začátku zamilovala (i přesto, kolikrát toužil Noru zabít)
A Vee? To je velmi trhlá kámoška, ale správná :) a ta její ovocné dieta...:DDD
Jsem ráda, že jsem zase narazila na další "andělskou sérii", která je opět skvělá. Už se těším na další díl

jani.ruzicko
12.04.2018 5 z 5

Autorka nás drží v napětí pomalu až do konce a nechává nás si pohrávat s vlastními scénáři toho, jak to asi bude, protože příběh není snadno prokouknutelný a to na tom bylo to nejvíc super. Bylo to dobrodružství. =)

Jasný, každý vždycky máme právě ty své malé teorie, co a jak. Já jsem si třeba pořád myslela, že ta "nejzlejší" bude Vee =D, prostě mi na ní něco nesedělo.
U Patche jsem byla pořád na vážkách - víc démonickej nebo andělskej? Evidentně ani on sám nevěděl, kam se postavit. =) Nora udělala pár nelogických kopanců.. na druhou stranu bez toho by to asi nebylo ono.

Takže nápaditý příběh, velmi čtivý, s příjemným koncem, trochu té temnoty okořeněné andělskými křídly. Mohu doporučit. =)

vraždy láska thrillery andělé

Becca Fitzpatrick