Zavržený

Zavržený https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191894/bmid_nora-greyova-zavrzeny-MtO-191894.jpg 4 1491 270

Nora Greyová série

Zavržený série

1. díl

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy. Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř. Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně. Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Hush, Hush , 2009

Calwen89
24.02.2021 4 z 5

Celá série je opravdu povedená. Tématika padlých andělů mě moc nezaujala, ale autorka to bohatě vynahradila pestrými postavami a svižným dějem.

Alethea_k
15.02.2021 4 z 5

V něčem typická fantasmagorie pro náctileté, ale nedá se tomu upřít, že knížky vydávané před 10-15 lety jsou zárukou "kvality" nebo spíš "jistoty odpočinku". Škoda že se takové věci už moc nevydávají. Patch je skvělá postava. A i když se občas něco semele příliš rychle a bylo by fajn věc vysvětlit více, rozhodně mě kniha bavila a co nejdřív se chystám na další díly.

behunka
13.01.2021 3 z 5

Přelouskla jsem to během jednoho večera. Má to spád, neměla jsem chuť nic přeskakovat. To se mi u těchto oddychovek moc nestává. Jak už se tu píše Nora je na facku téměř celou knihu. Patch je přesně ten týpek drsného , zlého kluka , který je ale tak dokonalý a každá z nás by ho chtěla mít doma. Krásný jako bůh, vypadá na zlouna a přitom když se zamiluje na rukou nás bude nosit, na jinou se již nikdy nepodívá, modré z nebe nám snese.
Ovšem jestli budu číst i další díly...toť otázka. Nesnáším ty série. Vždycky chci aby kniha prostě skončila a já věděla všechno co potřebuji. A né že si musím číst dalších x dílů...než budou šťastný až do smrti.

Gréta79
07.01.2021 5 z 5

Veľmi dobrá séria :) samozrejme, v prvom rade určená tínedžerom, ale aj v neskoršom veku je to oddychové čítanie. Ja som séria čítala, keď som mala asi 16, a vtedy mi prišla veľmi zaujímavá - dejovo, postavami, zápletkou. Prosto, ponúkla všetko to, čo som v tom veku od knihy čakala.

evineckY
29.11.2020 5 z 5

Další moje milovaná série.

lusitta05
10.08.2020 5 z 5

Zaujímavé čítanie, ktoré som si užila.

tereza_dol
21.07.2020 5 z 5

Za mě, je to dokonalá knizka. Příběh mě pohltil a četla jsem ji celou noc. Během jedné noci jsem ji měla přečtenou.

tynka65
24.06.2020 3 z 5

Je to čtivé, ale tak dobré jako Stmívání to není ani zdaleka. Nedávno jsem četla na wattpadu Unbreakable, má to hodně podobné téma, ale vše co je v Zavrženém špatně je v Unbreakable správně. Nora mě neskutečně štvala! Patch je super, jen mi přijde škoda, že nemá víc prostoru. Budu doufat, že v dalších dílech se to zlepší.

LilyJane
19.06.2020 2 z 5

Na tuto knihu jsem slyšela spoustu chvály. Ale je to spíš hořké zklamání.
Hlavní hrdinka je nelogická, občas až hrozivě tupá. Její nejlepší kamarádka je jak
roztleskávačka vytažená z pubertálního filmu o střední škole.
Nápad s anděly je dost zajímavý a kdyby to dostal do rukou šikovný spisovatel, tak by to mohla být úžasná kniha, ale takto opravdu ne. Je to přespříliš uspěchané, až příliš se tlačí na pilu. Autorka se tak strašně zoufale snažila navodit napětí, až v záchvatu boje zapomněla používat logiku. Hloubka postav žádná.
Příběh má tak obrovské množství děr, že člověk nechápe, jak vůbec dokázal dojít k závěru. Kdyby tenhle příběh byl postavou, tak jí chybí kus hlavy, obě ruce, část chodidla a měla díru v trupu. Prostě něco co by jste radši z milosti odstřelili, jenom aby se to dál netrápilo.
Už mám asi příliš načteno kvalitnějších knih, než abych byla ochotná odpustit tak hrozné nelogičnosti.

Akireee
11.06.2020 5 z 5

Tak tohle jsem si vážně užila. Hodně mi to připomínalo Stmívání, ale to mi vůbec nevadilo a jsem zvědavá na zbytek série :)

8912
05.06.2020 5 z 5

Nejlepší. Absolutně nejlepší. Četla jsem spoustu knih s tématikou padlých andělů, ale tahle? Tahle se mi líbila ze všech nejvíce. Patch je klasický sexy bad guy, Nora není úplně vypatlaná a její nejlepší kamarádka Vee je přesně ten typ kamarádky, kterou by si přála každá holka.

Indilwen
28.04.2020 3 z 5

Netuším, zda to bylo překladatelkou anebo jsou i v originále rozhovory a střety mezi postavami tak nelogické.. (anebo je to mnou?).. Jako oddechovka poslouží skvěle, ale neláká mě číst dále.

nikola2205
24.04.2020 5 z 5

Miluju tenhle typ knih... Fantasy v moderním světě, skvělé popisy, napínavý děj a romantika.

juni
13.04.2020 5 z 5

Naprosto boží knížka. Miluju ji. Miluju fantasy a zvlášť když se tam nachází andělé, padlý andělé, strážní andělé... Nemůžu se dočkat pokračování.

LadyAlena
02.04.2020 5 z 5

Doporučuji, tato tématika mě baví a autorka píše strhujícím způsobem

Lamička
30.03.2020 5 z 5

Naprosto dokonalá YA! Zhltnuto jedním dechem, tohle andělské téma mě úplně okouzlilo :) Příběh velice čtivý a zajímavé rozuzlení na konci. Snad seženu další díly, už teď se moc těším!

Ivet1990
21.02.2020 4 z 5

Kniha i když je určena pro mladší generaci, tak mě bavila. Kniha se velmi dobře četla je pravda, že zvrat přišel až na konci knihy, ale co mám před sebou ještě tři díly. Jediné co mi chvílemi vadilo bylo chování hlavní hrdinky, chvílemi se chovala jako pěkná kravka.

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

Nora mně chvílemi trochu lezla na nervy a Patch je trochu moc dokonalý na můj vkus, ale jako celek to docela fungovalo, já byla spokojená.

Ashinka
13.11.2019 3 z 5

Nemohla jsem se s Norou sžít. Balancovala na hraně chorobné nedůvěry a bezbřehé naivity. Ani jsem úplně nepochopila co k ní Patche táhne, snad další díly napoví :)

Kacennnka
03.11.2019 5 z 5

Zavržený tak trochu odstartoval andělský boom, a i když se dost svezl na úspěchu Stmívání, stále patří mezi ty lepší young adultky.

vraždy láska thrillery andělé

Becca Fitzpatrick