Povoláni do zbraně

1. kniha série Zatracený. Po celé eóny pátrají Ampliturové ve vesmíru po inteligentních druzích, z nichž každý je radostně uvítán a zapojen do naplňování Účelu. Ať chce, nebo nechce. Když Ampliturové a jejich spojenci narazili na svazek ras, nazývaný Osnovou, zdálo se, že Účel čeká velký skok k cíli. Jenže překvapivá jednota propůjčila Osnově schopnost bojovat proti Ampliturům i proti jejich metodám. A Osnova s nimi bojuje - už tisíce let. Will Dulac je hudební skladatel z New Orleansu, který si myslel, že malý útes u pobřeží Belize bude dokonalým místem, aby tam spustil kotvy a o samotě dokončil svou nejnovější symfonii. Místo toho najde skupinu mimozemských návštěvníků - průzkumný oddíl Osnovy, jenž hledá spojence v rase, kterou považuje za výjimečně bojovnou: v Pozemšťanech. Will se snaží přesvědčit mimozemšťany, že člověk je v zásadě mírumilovný, protože má za to, že zapojení do této války Pozemšťany zničí. Ale až příliš brzy na tom přestane záležet. Ampliturové objevili Zemi......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28583/big_povolani-do-zbrane-kKG-28583.jpg 4.326

Zatracený 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

A Call to Arms, 1991

Kniha Povoláni do zbraně

Radecek1976

Knihu považuji za velmi zdařilou, ale souhlasím s tím, že hrdina není zrovna sympatický.

MadisonS
29.05.2019

Výborná kniha. Člověka to přinutí zamyslet se nad různými otázky. Jak bych popsal naši planetu, naše žití někomu kdo pochází totálně odjinud? Lze se považovat za civilizovanou rasu? Za jak velké bohatství jsem ochoten riskovat život v konfliktu, který se mě vůbec netýká? Udělal bych to i zadarmo, jen proto abych dobré straně pomohl zvítězit? A další.

Pravda.Shin
02.02.2016

Tak tohle je ve scifi něco nového (i když je to už pěkně stará knížka). Lidský a mimozemský vývoj je zde pojatý z jiného hlediska, což se mi dost líbilo. Hlavní hrdina se mi teda moc nelíbil, ale četlo se to dobře :) Je to spíš takové odpočinkové.