Zničená

Zničená https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445395/bmid_znicena-wZx-445395.png 4 301 62

Zatracení série

Nejsem typická dívka. Utíkala jsem tak dlouho od vzpomínek, které mě pronásledovaly, až se deprese stala mou jedinou společnicí. Žila jsem v temnotě... dokud se Wes Michals nenabídl, že se stane mým světlem. Netušila jsem, že čas nehraje v můj prospěch – že každou vteřinu, která uběhne, se přibližuju ke konci něčeho, co znamená začátek konce mě samotné. Snažil se mě varovat. Slíbil mi všechno, co jen mohl – každičkou chvíli – ale ani to nestačilo. Někdy, když si myslíte, že je to konec, tak je to ve skutečnosti jen začátek. Wes si myslel, že mě může zachránit, ale tím, že mi dal všechno, mě naopak zničil. Protože po jednom jediném polibku, jednom jediném dotyku, už jsem nemohla – už jsem nechtěla – být stejná jako dřív. Od té chvíle se jeho srdeční tep stal mým vlastním.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Ruin , 2013

oresvo
18.05.2021 3 z 5

Krásný příběh, sice to byla spíš taková pohádka ale líbila se mi. Nebylo to nic hlubokomyslného, spíš jednohubka k bazénu. Co mi rvalo oči byl styl překladu ,, ala první ročník základní školy ,,. Něco nedávalo smysl, věty byly jak z překladače Google. Tohle úplně kazilo dojem z četby. A moc mě to mrzí.

Dellphi
28.04.2021 3 z 5

Dojemný příběh plný emocí, a ještě navíc moc hezky napsaný. I když na mě to bylo asi až moc romantické. Mám raději knížky plné humoru a ty, které mi i ve špatný den zvednou náladu. Ovšem někdy člověk musí sáhnout i po vážnějších tématech a připomenout si, co je v životě důležité. A co dodat? Všechna čest všem bojovníkům.

dikyna
25.04.2021 5 z 5

Tohle byla emocionální jízda. Fakt pěkná kniha.

Aja39
22.04.2021 5 z 5

Tak tohle byla emoční jízda. Na tuhle knihu hned tak nezapomenu . Vážně krásný příběh hltala jsem stránku po stránce jak to dopadne. Doporučuji.

Ketfl
02.04.2021 4 z 5

Tohle byla taková pěkná pohádka se silným a dojemným tématem k zamyšlení. Celkově je děj napsán takovou svižnou formou, kapitoly jsou poměrně krátké a střídání vypravěčů tomu dodává šmrnc. Jen mi tam prostě něco chybělo, nevím. Rozhodně nechci říct, že kniha není pěkná, ale na plný počet bodů to pro mě nebylo. Nicméně jsem zvědavá na další díly.

knihomolkajesie
29.03.2021 5 z 5

Ani ve snu by mě nenapadlo, jak silný příběh se za tímto názvem a popisem skrývá. Naprosto nečekaný příběh se zajímavou zápletkou, která perfektně obohatila jinak klasický romantický příběh. Malinko mě zklamal konec (Angela), který mi přišel, že se do celkového konceptu knihy ani trochu nehodil, ale jinak skvělé. V závěru mi nakonec i ukápla slza

Ann98
22.03.2021 5 z 5

Mám ráda oddechovky, ale v tomto případě je kniha nabitá silnými emocemi od začátku až do konce. Jedná se doslova o pohádkový příběh. Zápletka zde byla skvělá. Při každé dějové lince mezi hlavními hrdiny mi doslova plesalo srdíčko. Ach, taková romantika. Wes si mě naprosto získal díky tomu, jaký měl pohled na život. Jestli někde po světě běhá podobný chlap, prosím ukažte mi ho! Pokud bych měla něco vytknout, tak konec byl už i na můj vkus docela dost přehnaný. Rozhodně to šlo zakončit lépe, ale na hodnocení knihy to nemá vliv.

Laf
20.03.2021 5 z 5

Kniha mne překvapila. Očekávala jsem od ní nějakou oddychovou romanci a místo toho jsem dostala nálož plnou emocí. Opravdu podle anotace ani dle názvu nešlo určit, o co půjde. Kniha se mi líbila. Je skvěle a čtivě napsaná, takže jsem ji přečetla jedním dechem. Na to, jaké těžké téma autorka zvolila, to bylo dobře a odlehčeně napsané, i když bylo až skoro do konce těžké odhadnout, jakého konce se čtenář dočte...

JanuldaN
17.03.2021 3 z 5

Příjemná romantická knížka, která ve čtenáři probudí celou škálu emocí (alespoň v mém případě se tak stalo). Slovo POHÁDKOVÉ ji dle mne absolutně vystihuje. Jinak je dílo čtivé, milé, oddechové! Některé dějové linky nedořešeny, velké množství náhod a nadsázky - v rámci žánru to ale až tak nevadí.
Špatně žánrově zařazena. Kniha rozhodně není žádná erotika, ale čistá romantika. Neplést si to!

be_pa
24.02.2021 4 z 5

Hezky se četlo. Příběh smutný, napínavý. Do poslední chvíle jsem netušila,jak se osudy hlavních hrdinů uzavřou.
Četla jsem před časem pod názvem Ruin a pak hned i dvojku, ta měla název Toxic.

johana3160
24.02.2021 5 z 5

(SPOILER) No skoro nemam slov... ale neco se najde:)
Opravdu povedeny roman, ktery vezme za srdce. Neradila bych ho nicmene mezi eroticke. Ta tam az na nejakou libacku nebyla.
Cely pribeh je velmi emotivni, postavy vice mene sympatické a krome “vzývaní” Boha a Angely nema temer chybicku. SPOILER: A jsem rada ze konci dobre, jinak bych to orvala mnohem vic. Vetsinou nemam rada smutne konce.

Arsi007
28.01.2021 3 z 5

Příběh nebyl nic víc než lehkou a příjemnou romanci, kterou bych se nebála nechat přečíst klidně i 13letou slečnu. Není tam kromě polibků v podstatě nic popsané. Přijde mi to jako Lenka Lanczová šmrncnutá Johnem Greenem.

Nebylo to špatné, střídaly se zde kapitoly Kiersten a Westona, což bylo osvěžující, ale já vzhledem k obálce a názvu čekala jinou jízdu než jen tu emocionální. Ale ano. U závěru jsem brečela. To přiznávám.

IG: @hanybooks

Pedruska01
16.01.2021 5 z 5

Bože. Co si budem, tahle kniha, respektive její anotace zněla zajímavě, takže jsem po ní chňapla. Četla se hrozně dobře, stáhla mě do děje hned a pokud by to nebylo nutné, klepla bych jí rovnou a ne na dvakrát. Tohle bylo moje první setkání s autorkou, kterou jsem měla teda v plánu už dávno, ale s jejími teď už staršími díly. Musím říct, že jsem s jejím uměním spokojená. Svižný styl, který mi vyhovoval. Tahle kniha je mnohé: milá romantická oddechovka, která rozesměje, ale i pěkná bouře emocí - pořádně mě rozbrečela.
Hlavní hrdinka Kiersten je miloučká, neviňoučká dívenka, co nastoupila na vysokou, do nového prostředí, potom, co prožila pořádnej kopanec od života. Ve většině případů jsem se s ní dokázala sžít. Měla jsem jí ráda, líbila se mi a hrozně mě mrzelo, co se jí stalo. Ale byla jsem ráda, že si našla velmi rychle přátelé, kteří stáli opravdu za to. Přála jsem jí to, co začala prožívat, protože si to zasloužila a protože to bylo prostě hezký - ano, romantická duše promluvila. :D A její strýček, i když prostor takřka neměl, tak byl vážně fajn.
Hlavní hrdina Wes... to byla panečku postava. Hned od první zmíňky si mě získal, hned zkraje zcizil moje srdce. A pak s ním mrštil o zeď, odkud se po kouskách sesypalo do prachu země. A na to ty kousky sebral a dal je znovu dohromady. Pane bože, ten kluk byl... paradoxně nemám slov a ještě musím zamáčknout slzu, protože... - zničil mě. Normálně jsem si ho zamilovala a pak to bylo v hajzlu. Tohle se prostě nemělo stát, tohle by nemělo vůbec existovat!!!, protože je jedno, kdo jsi, kolik ti je, co máš, kdo je tvoje rodina, co by sis přál apod., všechno jde stranou, protože jediný, co se ten moment děje je jen holé nic. Bezmoc. Zoufalství. Prosby k Bohu. Touha. Naděje. Chuť žít. Ach bože, Wes mě normálně zbořil, jako fakt. Byl to neskutečný chlap, tak neuvěřitelně hodný, nesobecký, úžasný, obětavý, milující, unikát. Tý zatracený holce jsem jí ho prostě fakt těžce záviděla. Ušel pořádnou cestu a jsem za něj ohromně ráda, že to zvládnul.
Musím taky víc zmínit Gabea a Lisu. Byli skvělí a vtipní. Měla jsem je vážně ráda. A ještě než jsem zjistila, že další "díl" bude právě o Gabeovi, tak jsem si říkala, že bych o něm chtěla znát víc, ten jeho příběh. Díky Bohu za ty dary, vážně jsem šťastná, že bude mít svůj prostor, protože už teď jsem si ho těžce zamilovala. A mám tušení, že ani Lisa nebude o svůj příběh ochuzela. Taky Westonův táta - po dlouhé době postava rodiče, z kruhu jemu podobnému (sláva, peníze), který byl neskutečně úžasný, měla jsem ho ráda.
Tahle kniha je čistá romantika s pořádným dramatem, žádná erotika. Najdete v ní hromadu polibků a objetí, mraky dotyků, ale žádný sex a mě to absolutně nevadilo. Naopak, po řadě eroťáren příjemná změna. Chytlo mě to za srdce fakt pořádně. Takže název této knihy - Zničená, vystihuje můj stav po čas čtení. Děj pěkně plynul, žádné hluché místo, naopak. Líbilo se mi, že je to rozděleno do dvou pohledů, každého hlavního hrdiny, takže jsme krásně mohli vidět do hlavy obou. Je to reálný příběh postavený na až moc opravdových a děsivých věcech, však s tím, že končí s obrovskou nadějí, s dobrým koncem, až pohádkovým. Chápu proč. Naděje umírá poslední. Když ne život, tak aspoň kniha, ať je pěkná. Jasně, možná ta naděje má prvek, kterému se nechce úplně věřit, ale někdy je dobré nad tím moc nepřemýšlet a prostě to přijmout. V tomhle případě mi to nevadí, nepovažuju to za něco, co by mě vysloveně iritovalo.
Tohle jednoznačně musím doporučit, chytne to za srdce, rozesměje, rozbrečí, zadupe do země a pak vzkřísí. Umí toho dost tahle kniha a já ji za to musím ohodnotit plným počtem, což je snad jasné. A upřímně a celkem docela dost se těším na toho Gabea, cítím, že se přidá k Wesovi a čmajzne mi taky srdce! Takže už aby tu byl. :)

pollyn
05.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Špatné uvedení žánru. Opravdu to není kniha pro ženy s prvky erotiky, ale knížka pro dívky ;)
Nesedělo mi automatické zařazení hlavní postavy jako sukničkáře. Vůbec to k němu nesedí. A jak to bylo s tím údajným znásilněním? Vůbec to nebylo vysvětleno.
Nebo že ho od smrti bratra nikdo neobejmul?
A bratr si vzal život, ale na škole se o tom nevědělo?
Až na ty duchaplné chvilky, plné filozofických frází ... které mimochodem taky úplně nešly z pusy Wesse, ale byly krásné.... má kniha spoustu mezer a otázek.

Tesset
03.01.2021 2 z 5

Za mě teda nic moc. Hlavní postavy mi nebyly moc sympatické a dialogy mi připadaly dost nevěrohodné, místy až směšné a laciné. Příběh jako takový originální, ale špatné provedení. Navíc ten konec byl fakt moc, i když vím, co tím autorka zamýšlela. Akorát prolog jsem nepochopila vůbec.

Zomy
03.01.2021 3 z 5

Tak na mě už tohle bylo příliš. Přílišné ždímání emocí. Což sice nevidím jako negativum, ale nevyhovuje to všem čtenářům (čtenářkám) - a já jsem jednou z nich. Milostná linka je krásná a dojemná. A taky pohádková. Takže autorka do nás cpe realitu, pokud jde o deprese a umírání, ale všechno ostatní už splňuje znaky žánru, a to se, přiznejme si, ve skutečnosti zas tak často nestává...
K Dohazovačům se budu ráda vracet, to je úžasný oddech. Ke Zničené budu hledat další cestu dlouho, pokud vůbec - je to pro mě moc bolavé.

happy19
30.12.2020 5 z 5

Nádherný příběh o vzájemné záchraně♡ ve všech směrech...
Těším se na daší samostatné díly!

„Snít o něčem nepravděpodobném má své jméno. Říká se tomu naděje.“

Alieen
28.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Příběh to byl vážně zajímavý a náročný na emoce, což je samozřejmě plus, knížka zafungovala přesně tak, jak měla. Jediné, co na mě nezafungovalo, byl konec knihy. Ano, člověk chce vždy ten happyend, ale myslím si, že ne vždy se do knihy hodí. Kdyby kniha končila tím nejhorším možným scénářem, udělala by větší dojem, protože ten zázrak byl sice nádherný, ale prostě neuvěřitelný a nerealný. Čekala jsem, že když si hlavní hrdinka na seznam připsala zamilovat se, nechat si zlomit srdce a znovu se zamilovat, že to prostě bude mít hlubší význam. Že bude pokračování knihy, kde se dá například dohromady s nově nalezeným nejlepším kamarádem, který je v příběhu také vykreslený, a tím dokončí svůj seznam. Ale dobře.. Šťastný konec, je prostě šťastný konec..

Renka931
28.12.2020 4 z 5

Od autorky pro mě jedna ze zdařilejších knih, ale i tak ne úplně TOP. Zajímavý příběh srovnání se s nemoci a bojem o život
Ale prolog a konec knihy? Cel příběh jsem autorce věřila do posledního pismenka, ale konec byl dost rychlý a zázračný, spíše neuvěřitelný a ikdyž jsem vážně doufala že vše dobře skonči, nemělo se s o stát...

ovecka535
27.12.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení, musela jsem číst a číst, příběh mě opravdu zaujal.