Zapomenuté dítě

Zapomenuté dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175980/zapomenute-dite-175980.jpg 4 710 190

V poklidném městečku na severním pobřeží Anglie byla nalezena brutálně zavražděná studentka. Za pár měsíců dojde na nedaleké farmě k dalšímu podobnému zločinu. Nic nenapovídá tomu, že by obě oběti něco spojovalo. Policistka Almondová se upne na druhý případ, ale stále jí uniká otřesné tajemství, které rodinu navždy poznamenalo. Při pátrání se musí vrátit hluboko do minulosti. Až k děsivému odhalení jednoho prosincového dne před více než třiceti lety. A dokonce ještě dál, do doby 2. světové války, kdy záhadným způsobem zmizelo malé dítě... Než vyšetřovatelka pochopí, že duševně nemocný pachatel dodnes neuhasil svou nenávist a touhu po pomstě, s hrůzou si uvědomí, že už může být pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Das andere Kind , 2009

pingu1
02.03.2019 4 z 5

Válečný román a detektivka dohromady. Kniha se četla moc pěkně, bylo to originální a napínavé, škoda jen jedné nedořešené vraždy. K autorce se ještě určitě vrátím :-)

Nočnípták
05.02.2019 2 z 5

Právě jsem udělala chybu. Přečetla jsem komentáře dřív, než jsem napsala svůj. O to hůř se mě teď píše negativní názor. Je to tady samá chvála, jen asi tři komentáře se kterými souhlasím.
Podle anotace to měl být detektivní román. Anotacím moc nevěřím, tak jsem čekala spíš psychologický román s detektivní zápletkou/ takové mám ráda/. No, moje očekávání se splnilo, psychologických rozborů postav je tu až nadbytek/podle mě/. Tolik postav, a všechny mají zvláštní problémy. Úplně se v tom ztrácí hlavní dějová linie. Snad nikdo z nich mně nebyl sympatický, všichni byli nějak divní. Stále jsem čekala, že se něco změní, že se stane něco nepředvídatelného a zajímavého. Nestalo se. Takže jsem dočetla se zklamáním.

Jo a vraha jsem si tipla někde v půlce knihy. Správně.

Marbier
05.02.2019 5 z 5

Asi nejlepsi kniha,jakou jsem kdy cetla. Nezapomenutelna. Napinava zapletka a k tomu mily rozbor osobnosti mentalne zaostaleho chlapce a vztahu okoli k nemu.

buldozer5
11.01.2019 5 z 5

Musím uznat, že tahle kniha má nálepku světový bestseller oprávněně. První kapitola, která začínala minulostí, mě okamžitě chytla a já hned věděl, že mě kniha bude bavit. Autorka příběh napsala velice poutavě, výborně vykreslila jednotlivé situace a zvládala udržovat v požadovaných situacích napětí, přesně jak se od knihy očekává.
Minulost, vyprávěná za války, se dobře doplňovala s přítomností, vůbec mi ty skoky mezi časovou linií nevadily, naopak mě nutily číst dál, protože jsem byl zvědavý, jak bude děj v příští kapitole pokračovat, když se následující například vracela do minulosti.
Postavy se mi také líbily, u žádné nebylo jasné, kdo za tím vším stojí, k čemuž ještě přispívalo to, že se autorka čtenáře mnohdy snažila svést na špatnou stopu. Jen Gwen tam na mě působila vyloženě nesympaticky, takže jsem docela rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Jen mě trochu mrzí, že se tam nevyřešila vražda té studentky, i když chápu, že to nebylo pro děj příliš důležité.
Tohle byla moje první kniha od autorky a rozhodně si jich přečtu i víc, její styl psaní mě zaujal a věřím, že mě i další knihy od ní budou bavit stejně jako tahle. :)

anája
05.01.2019 5 z 5

Opravdu moc povedená kniha.Velmi čtivá a napínavá od začátku do konce.Na Nobodyho se nedá zapomenout .....Taky mi chybělo dořešení té vraždy studentky a ta policistka se mi zdála hodně pozadu.

Arwen777
29.12.2018 4 z 5

Velice povedená detektivka, moje první setkání s autorkou. Hodně napínavé čtení, hlavně díky vyprávění z minulosti, které se táhne skoro celou knihou a udržuje člověka v napětí, jak to vlastně dopadne, i když už od začátku je jasné, že špatně. Vcelku dobře promyšlené, s trochou psychologického rozboru hlavně ženských postav. Závěr byl překvapivý, což je u detektivky jeden z hlavních plusů. Chybělo mi jen dořešení druhé zmiňované vraždy. Také mi vadilo několik tiskových chyb a hlavně záměna jmen a dnů, těžko říct, jestli je má na svědomí překladatelka nebo nakladatelství. Ale celkově se mi kniha velmi líbila a doporučuji i ostatním čtenářům detektivek.

Adriassa
05.11.2018 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Bylo tezke od ni odejit, tak jsem cetla do pozdnich hodin. Vraha jsem dlouho netusila, az ke konci mi to zacalo docvakavat. Tesim se na dalsi knihy od autorky.

aleza1
01.09.2018 3 z 5

Celkem čtivá detektivka, místy připomínající klasický román. Hodnotila bych 3,5 hvězdičky.

laura
29.08.2018 5 z 5

Dočteno... Nářez... Budu to nejspíš nějakou dobu rozdýchávat... Bulela jsem jako želva... Ten konec! Skoro do poslední chvíle jsem netušila, KDO za tím stojí, sice mi to párkrát blesklo hlavou, ale říkala jsem si, že je to příliš nepravděpodobné, než aby to byla pravda. Nakonec mi to s konečnou platností docvaklo asi 45 stran před koncem...Moc smutné, ale hodně dobré. Za mě nejlepší z těch 3 knih, co jsem od autorky četla. PS: Měli jsme kocourka Nobodyho... Přicestoval jednoho dne v opuštěném vagonu do depa, kde pracoval můj bývalý manžel. A tak jsme se ho ujali v domnění, že mu najdeme nový domov. Dlouho neměl jméno, až zůstal Nobodym. Žil u nás téměř 14 let... Jinou rodinu jsme pak už nehledali.

Mandlevest
12.08.2018 5 z 5

Knihy od Ch. Link mě prostě baví a ani tato nebyla výjimkou.

melonka
09.08.2018 4 z 5

Oproti Ctitelovi je tato kniha o stupeň lepší. Skoro do poslední chvíle nevíte, kdo může být vrahem.
Samotný příběh v příběhu Zapomenuté dítě.doc mě bavil ovšm číst více než to, co se děje okolo.

Evazita
04.08.2018 5 z 5

Tak za mě TOP čtení! A teda na Nobodyho asi už nikdy nezapomenu.

Ivka14
27.07.2018 4 z 5

Knížka velice napínavá a čtivá. Podezirala jsem několik osob, ale stejne me autorka překvapila, ze vrahem byl nejmene pravděpodobný člověk. Velice se mi líbilo, jak tam byl dej prolínán s vypravováním jeji babičky. Zajímavé a určitě doporučuji

Dobby888
16.06.2018 5 z 5

Skvělý děj, čtení které má spád. Napínavé až do konce, nicméně mne zklamalo, že první vražda zůstala jaksi nedořešená. Jinak super :-)

iveta3867
12.06.2018 4 z 5

mrazivá četba, splnilo očekávání :)

haki34
04.06.2018 3 z 5

uff...dočítat knížku na dobrou noc po shlédnutí Dukly 61 nebylo nic moc pro klidné spaní....Autorka nám představila spolek velice divných lidí, z nichž každý mohl být oným vrahem... Celou knížkou se vine vzpomínání Fiony na Nobodyho, zapomenuté dítě a tušíte, že nic hezkého to nebude...ono násilí na bezmocných je to nejkrutější...
Ale Boží mlýny melou, a spolek nešťastníků nakonec dostane svému osudu...

Charlotte Link si hezky si hrála s čtenáři, kličkovala, docela mě překvapila postava Jennifer... První vražda - Amy, zůstala tak trochu nedořešena (žeby přeci jen Stan ???) , u postavy Dava Tannera se podle mě autorka nemohla rozhnout, co teda vlastně bude zač...
ale celkově čtivé, propletené, vyzývající k obezřetnosti, otevřeným očím a nelhostejnosti k bezmocným....

PetK
01.06.2018 4 z 5

Tento příběh mě potěšil. Mezi záplavou téměř stejných detektivních příběhů pro mě vyčníval. A to hlavně proto, že to není "jen" detektivka. Má něco z válečného románu a zkrátka na mě působil jinak než knihy na jedno použití, kterýma si občas večer před spaním zklidňuji mozek.
Pokud se nepletu, jedna část příběhu zůstává neuzavřená. A tak nevím, mám se těšit na pokračování?

hzd
24.05.2018 5 z 5

Moje již druhá knížka od této autorky a opět nezklamala. Knížka má moc zajímavý děj, v němž se vrací až do druhé světové války. Bylo mi líto malého chlapce, který zůstal na tom světě úplně sám. Osud se s ním teda opravdu nemazlil.
Kdo páchal ty hrůzy, které se tam pak odehrávaly, jsem opravdu netušila až do samotného konce. Určitě se podívám v knihovně po nějaké další knížce.

4xbabča
12.05.2018 4 z 5

Kniha se mi docela líbila a od této autorky je to první, kterou jsem četla. Příběh si držel napětí, a ani téměř do konce nebyl jistý vrah.

Gilmorka
01.05.2018 3 z 5

Kniha mě vtáhla do děje od začátku. Překvapilo mě, kdo byl vrahem druhé oběti. Vražda první oběti nebyla v knize objasněna. Dost chaotické vyšetřování vraždy. Kniha nebyla špatná, ale četla jsem lepší, třeba Zahrada kostí od Tess Gerritsen