Zapomenutá zahrada

Zapomenutá zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98897/bmid_zapomenuta-zahrada-XKp-98897.jpg 5 690 220

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgotten Garden , 2008

Len2očka
01.11.2017 5 z 5

Moc příjemné a poutavé čtení,knížka se stala pro mě magnetem.Chci si ji určitě koupit.

Ruty
31.10.2017 5 z 5

Nádherná leč smutná kniha... Přečetla jsem ji za dva večery... Zanechala ve mě stopu... Která jen tak neodejde.

krtica
28.10.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka,určitě si přečtu od autorky další.

harena
16.10.2017 5 z 5

Strhující a dojemný příběh, kde se prolínají osudy žen, které se odehrávají ve třech časových liniích. Je to román o přátelství, zradě, lásce, nenávisti a naději, o pátrání po svých předcích a svých kořenech. Skvěle napsaný poutavý romantický příběh, krásné čtení a pohlazení po duši, příjemně strávené chvilky u knížky. Opravdu jsem si čtení užila.
"Život si buduješ z toho, co máš, ne z toho, co ti schází".

janicka12362
11.10.2017

Je to neco nadherneho,krasneho a smutneho zaroven.Zatim jsem na strane 120,ale opravdu krasa,dekuji Kate Morton za zazitek.

jana79
08.10.2017 5 z 5

Druhá knížka od této autorky co jsem četla a po vrácení do knihovny jsem si ji pořídila i domů. Narozdíl od knihy Dům u jezera jsem ji sehnala lehce. Krásný příběh, ráda si ji přečtu i teď po letech. Tato autorka je moje srdcovka.

akdar72
02.10.2017 5 z 5

Střípky do sebe zapadaly postupně, téměř detektivní příběh, ne romantický. Potvrdilo se mi, že v každé generaci se narodí osobnost, podobná osobnosti z předchozí generace, a to se silnou vůlí, odhodlaností a určitým zděděným nadáním. Ne každý má možnost dopátrat se o svých předcích podrobnosti.

Luciluc
11.09.2017 5 z 5

Úžasné! :) Moje první kniha od Mortonové a rozhodně ne poslední. Obálka knihy mě zprvu odrazovala, ale jsem ráda, že jsem nesoudila podle obalu. Ani chvíli jsem se při čtení nenudila, děj vyprávěný z pohledu mnoha postav vám postupně odhaluje střípky minulosti a skládáte tak obrázek života Rose Mountrachetové, Elizy Makepeaceové, Nell a Cassandry. Nápad se zakomponováním pohádek se mi líbil, příběh to ozvláštňovalo. Ocenila jsem i mapku na začátku knihy. Zahradu skrytou za bludištěm bych ráda navštívila :) Stejně tak domek Na Útesu skrytý před světem. Z postav jsem si nejvíce oblíbila Elizu, za její odvahu, kuráž, fantazii, přátelství a lásku (k Rose a Sammymu). Nathaniel Walker a zahradník Davies byli sympaťáci, zato Linus a Adeline...škoda slov. Zapomenutá zahrada rozhodně stojí za přečtení! Na konci do sebe všechno zapadne, vše je čtenáři vysvětleno.Dostane se vám propracovaného příběhu, u kterého se vám bude tajit dech a zanechá ve vás stopu.

ivanaci
02.09.2017 4 z 5

Krásný příběh, moře, domek na útesu, tajemství... velmi čtivé

Vercutka
20.08.2017 5 z 5

Skvělý literární zážitek.

amenta
19.08.2017 4 z 5

příjemné romantické čtení, odrazy života v pohádkách je skvělý nápad, jen myslím že o pár desítek stran méně by knize prospělo, spád to dostalo až na posledních stranách.

intelektuálka
13.07.2017 5 z 5

Další krásný kus země- Cornwall a k tomu krásný příběh pro romantičky. Ale je tam i dost dramat a smutku. Doporučím pro krásné letní dny.

petula6844
08.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Mít více času, přečtu ji za jeden den, čas nebyl - aspoň jsem ji měla rozečtenou déle :)

ritz
27.03.2017 4 z 5

Nemohla jsem se začíst, ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože to stálo za to. Moc hezký příběh, zajímavě napsané formou tří časových rovin. Pěkné.

Anie94
08.03.2017 5 z 5

Naprosto úžasná a famózní kniha. Z prvu jsem měla problém sledovat tři dějové linie, ale jakmile mě příběh vtáhl už mě nepustil. I když jsem si byla téměř jistá jak zápletka dopadne, i přes to jsem občas překvapením zalapala po dechu. Kate Mortonová je prostě báječná spisovatelka.

Valborga
23.02.2017

Miluji takovéto romány. Kniha byla skvělá.

vladenask
20.02.2017 5 z 5

Skvělá knížka, nešlo se odtrhnout. Těším se na další od této autorky

Calibra
13.02.2017 5 z 5

Nádherná knížka. Vypravěno ze tři časových rovin, takže Vám toho spoustu na sebe prozradi, ale i tak překvápko na závěr, jak to mám ráda.

adriane9
03.02.2017 3 z 5

Miluju viktorianskou éru a reálně jsem si zde představovala Blackhurst i zahradu včetně dobových oděvů žen. Čtivá zápletka vynahradila někdy až moc zmatené časové prolínání a i když se mi místy kniha zdála dlouhá, po dočtení mi Nell,Cass i Eliza budou chybět. Doporučuji.

rajen
26.01.2017 4 z 5

Moc pěkné čtení. Sice jsem zrovna neměla náladu číst příběh se střídáním časových rovin, ale ta knížka je tak dobře napsaná, že mi to po krátkém začtení přestalo vadit a úplně mě pohltila. Doporučuji.