Zápas s nebem (1. - 3. díl)

Zápas s nebem (1. - 3. díl) https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32187/bmid_zapas-s-nebem-I9w-32187.jpg 5 196 36

1. Smrtonoš - 2. Podobni bohům - 3. Metla nebes Strhujícím způsobem dějová trilogie (Smrtonoš, Podobni bohům, Metla nebes) nemá svým rozmachem v české sci-fi obdoby. Autor nechal svoji fantazii pracovat naplno. Nekladl si žádné vědecké a technické zábrany. Jeho univerzálním technických prostředkem je rozmanitě transformovaná statická elektřina, hrdinové příběhu (druhá generace předchozí trilogie Kapitán Nemo) postupně navštěvují bytosti na kosmických tělesech, Měsícem počínaje a Merkurem konče. Na každém kosmickém tělesu nacházejí inteligentní bytosti a vyspělé civilizace. Autor správně předpokládá, že čtenář nebude namítat proti vědecké nevěrohodnosti. Podstatný je děj, ten tu nenechá vydechnout ani hrdiny, ani čtenáře. Tak pestrý karneval nápadů a motivů se nikdo nepokusil později napodobit, dokonce ani Troska sám, neboť jeho pozdější práce jsou co do míry fantastičnosti mnohem umírněnější. Některé nápady dodnes udivují svoji originalitou, uveďme tyranskou bytost z planety Marsu, která je myslícím „prvokem“ a je schopna regenerace i na základě malé uchované části svého organismu.... celý text

Vedjat
11.08.2016

Také jsem ji četl jako kluk a dodnes na knihu vzpomínám. I po těch letech ve mně vzpomínka vyvolává zvláštní pocit dobrodružství a odezvu strachu ze setkání hlavní trojice s démonem. Před pár lety jsem knihu koupil v bazaru a teď ji začal znovu číst.

AdriSong
31.03.2016

Tak tuto knihu jsem četla už ve školce.... a pak opakovaně pod lavicí ve škole :D Ráda bych si jipřečetla i teď, po těch desítkách let, ale tak trochu se bojím, že si ji moc idealizuji :D no uvidíme, jestli se odhodlám...

mihal5570
12.01.2016 5 z 5

Jako děcko jsem ji miloval a četl asi stokrát :)

wooloong
28.09.2015 5 z 5

Když mi bylo nějakých dvanáct, tak jsem tuhle knížku doslova hltala.

stopař
26.12.2014 4 z 5

Kniha plná fantazie a dobrodružství.Člověk vzhlížel ke hvězdám a snil o dobývání vesmíru a mimozemšťanech.

gladya
16.09.2014 5 z 5

Jsem ráda, že Troskovy knížky nepodlehly úplně zubu času a že rozsocha jiskří. Ani nepočítám, před kolika lety jsem to četla. Literární úroveň neřeším.

Terry11
09.04.2014 5 z 5

Když jsem byla malá, četla jsem ji asi pětkrát. Moje první scifi? Ty tři kluky jsem prostě milovala a jejich dobrodružství ve vesmíru prožívala společně s nimi. Mít ty knihy tady, hned po nich sáhnu. Kde asi skončily, maminko? :-)

Rina
13.12.2013 5 z 5

Kniha je plná fantazie, dobrodružství a velmi čtivá. V 11 letech jsem ji přečetla jedním dechem a během dalšího roku asi ještě dvakrát za sebou a prožívala děj spolu s hlavními hrdiny. Ted po letech na ni nostalgicky vzpomínám a ráda si ji přečtu znovu.

Lubor123
27.11.2013 5 z 5

Je napínavá a velmi čtivá.

Ruxandra
21.11.2013 3 z 5

Osobně mám radši sérii "Kapitán Nemo", ale tato se mi taky líbila. Jen je to už dlouho od přečtení, takže si z ní skoro nic nepamatuji.

Ječmínek
17.10.2013

Kniha plná fantazie, dobrodružství a mimozemšťanů. Jako mladíček jsem ji četl se zatajeným dechem a ještě dvakrát jsem si to zopakoval.

Nacopak
01.08.2013

To jsem jako dítě hltal. Do té doby jsem netušil, že pořídím přečíst tolik stránek - a za týden.

Bránolog
06.02.2012 4 z 5

Svého času povinná četba nás "hochů, co jsme spolu chodili" na základku. Ale na rozdíl od Planety Leon jsem to dokázal přečíst. A asi se mi to i líbilo.

Jack Bauer
28.10.2011 5 z 5

Kniha mého mládí, dnes už se nedá číst, jako všechny romány od Trosky. Byl to takový český Jules Verne.

Langosh
09.08.2011 5 z 5

Pěkná knížka. Máto spád, pěkně se to čte. Poprvé jsem to přečetl někdy v 10 letech, kdy jsem si to půjčil z knihovny. Pak až v 20 jsem se k tomu vrátil a v antikvariátu si to koupil a nelituji toho. Pěkná knížka, byť scifi jinak nečtu.

s-reader
30.11.-0001 5 z 5

Samozřejmě, těch 100% je jenom proto, že jsem jako dítě se zatajeným dechem prožíval dobrodružství společně s hlavními hrdiny, jinak literární hodnota tohoto díla je nevalná.

rozhlasové zpracování české sci-fi česká fantastika

Část díla

J. M. Troska (p)
česká, 1881 - 1961
1970  90%Zápas s nebem (1. - 3. díl)
1969  85%Nemova říše
1993  79%Planeta Leon I.-II.
1992  88%Metla nebes
1991  80%Pistole míru