Planeta Leon I.-II.

Vědeckofantastický příběh líčí dobrodružství, které prožívají čtyři kamarádi ve vesmíru, kam se vydají za tajemným radiovým signálem. Román umlčeného a zapomenutého klasika české sci-fi zaujme především mladé čtenáře.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38140/planeta-leon-38140.jpg 454
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Sfinga

Kniha Planeta Leon I.-II.

ijcro
05.11.2020

Odhlédnu-li od příběhu, což je čistá fantazie jak z Avataru, jsou tam jedny z nejotřesnějších dialogů, které mohou potenciálního čtenáře odradit. Dokonce dělají dojem, že byly důsledně stenografovány slovo od slova (a že by jich šlo ale vypustit :) nebo aspoň ty nejinfantilnější naznačit výpustky). Ale obdobné dialogy, zvlášť s použitím domáckých jmen, jsou spíš úsměvné.
Je to jedna z horších Troskových knih, kterou zřejmě spáchal v manické fázi nějaké duševní slabosti.

danny_21
11.04.2019

Další dobrodrůžo českých vědců mladíků, kteří si nejprve hrají na robinsony až nakonec stvoří díky elektromagnetickým silám svou vlastní planetku a odfičí si to s ní to nekonečného vesmíru. A že neuhodnete, kdo se je vydá hledat ? Samozřejmě staří známí ( s jednou obměnou ) z trilogie Zápas s nebem se svou novou Astrou - toto dobrodružství u mě v lepším průměru - 60 '%

malpet
16.02.2018

Mám takový trošku rozpačitý pocit, kniha se mi zdá hodně poplatná době, takové to komunistické poručíme větru dešti... ale nakonec proč ne, autorovi se podařilo stvořit hezký i když absolutně nereálný svět, praktické otázky života asi moc neřešil. Kniha se mi navíc hodila i do knižní výzvy 2018, protože jedna z postav se jmenuje jako já :-) Knihu zase odnesu do knihobudky kde jsem jí vzal, nechávat si jí nebudu, ať si jí přečte zas někdo jiný.

Patapuf
18.11.2012

Na to jak je to starý, tak má ten příběh něco do sebe.....

J. M. Troska (p)
česká, 1881 - 1961