Planeta Leon I.-II.

Planeta Leon I.-II. https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38140/bmid_planeta-leon-i-ii-KbB-38140.jpg 4 61 6

Vědeckofantastický příběh líčí dobrodružství, které prožívají čtyři kamarádi ve vesmíru, kam se vydají za tajemným radiovým signálem. Román umlčeného a zapomenutého klasika české sci-fi zaujme především mladé čtenáře.

MaxQ
20.12.2021 3 z 5

No, co k tomu napsat a neurazit. Knížky od Trosky mám rád. V mládí jsem je úplně hltal. I přes svou značnou naivitu a prvorepublikový jazyk jsou dobrodružné a mají v sobě jistý patos, kvůli kterému rád přehlédnu mnohé technické chyby. Nicméně tady se to moc dobře nesešlo. Příliš mnoho technických popisů a přitom tolik nesmyslů. Méně by bylo určitě více. U každé věty, která obsahoval "posunul páčku reostatu", jsem trpěl jak zvíře. Taky mi chyběla nějaká sebereflexe hlavních hrdinů. Odletí si do kosmu s kusem země, která zajišťuje Zemi magnetickou ochranu, způsobí globální katastrofu, ale že by to nějak řešili... Ale jako zajímavost kniha poslouží.

DuncanIdaho
30.06.2021 2 z 5

Je to taková česká verneovka. Verne ale neměl v knihách tolik vědeckých fantazií až nesmyslů. Ve verneovkách není tolik jedinců, kteří svojí extrémní inteligencí, zkušenostmi a nadhledem vše, i přes své mládí, ihned vyřeší. Je zde sice i dobrodružství a jisté napětí, ale to si myslím z dnešního pohledu dojem nenapraví. Krátce řečeno, kniha je dost naivní.

ijcro
05.11.2020 2 z 5

Odhlédnu-li od příběhu, což je čistá fantazie jak z Avataru, jsou tam jedny z nejotřesnějších dialogů, které mohou potenciálního čtenáře odradit. Dokonce dělají dojem, že byly důsledně stenografovány slovo od slova (a že by jich šlo ale vypustit :) nebo aspoň ty nejinfantilnější naznačit výpustky). Ale obdobné dialogy, zvlášť s použitím domáckých jmen, jsou spíš úsměvné.
Je to jedna z horších Troskových knih, kterou zřejmě spáchal v manické fázi nějaké duševní slabosti.

danny_21
11.04.2019 3 z 5

Další dobrodrůžo českých vědců mladíků, kteří si nejprve hrají na robinsony až nakonec stvoří díky elektromagnetickým silám svou vlastní planetku a odfičí si to s ní to nekonečného vesmíru. A že neuhodnete, kdo se je vydá hledat ? Samozřejmě staří známí ( s jednou obměnou ) z trilogie Zápas s nebem se svou novou Astrou - toto dobrodružství u mě v lepším průměru - 60 '%

malpet
16.02.2018 2 z 5

Mám takový trošku rozpačitý pocit, kniha se mi zdá hodně poplatná době, takové to komunistické poručíme větru dešti... ale nakonec proč ne, autorovi se podařilo stvořit hezký i když absolutně nereálný svět, praktické otázky života asi moc neřešil. Kniha se mi navíc hodila i do knižní výzvy 2018, protože jedna z postav se jmenuje jako já :-) Knihu zase odnesu do knihobudky kde jsem jí vzal, nechávat si jí nebudu, ať si jí přečte zas někdo jiný.

Patapuf
18.11.2012 4 z 5

Na to jak je to starý, tak má ten příběh něco do sebe.....

české sci-fi česká fantastika

J. M. Troska (p)
česká, 1881 - 1961
1970  90%Zápas s nebem (1. - 3. díl)
1969  85%Nemova říše
1993  79%Planeta Leon I.-II.
1992  88%Metla nebes
1991  80%Pistole míru