Pistole míru

Kniha byla vydána podle původního vydání z roku 1941 v nakladatelství Toužimský a Moravec
obálku ilustroval Petr Holzner

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40976/pistole-miru-MQ1-40976.jpg 479

Farin a Holan 2.

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Alternativa

Kniha Pistole míru

ijcro
05.11.2020

Abych řekl pravdu, nesednul mi charakter hlavního hrdiny. Asi to bylo pro tu genialitu, tak zvláštně zapouzdřenou v někoho, kdo se snad vyvinul z kozla a při tom se choval dost jako parchant (aneb, kterak mrzák mrzákem býti přestal). A mezitím spáchal na počkání pár paprskových zázraků. Chyběl mi tam ten Troskův pohled, patrný v jiných dílech (třeba v Nemovi nebo v zápasu s nebem). Za mě slabší minus

ufak
13.04.2020

Pistoli míru jsem četl jako poslední, dospělý (tedy dost starší) a Troskovo kouzlo moc neměla. Projel jsem ji ze zájmu o obsah, ale dost mě otravovaly jednotlivé epizody, hlavně v Indii.

RogiS
05.03.2020

Přidáno do knihovny z nostalgie. A přečteno. Směs techniky, červené knihovny, náhodných setkání a nedorozumění. Ale ze všeho nejvíc ta červená knihovna.

danny_21
15.03.2018

Troskovy knihy byly nedílnou součástí mého dospívání. Pistole míru je příběhem o stvoření génia a jeho mocné paprskové zbraně, se kterou se potkáváme v dalších příbězích ať už na Zemi nebo při zdolávání vesmíru. S odstupem let musím hodnotit střízlivě na hranici lepšího průměru díky celkové naivitě poskládaného příběhu pocukrovaného dosyta romancí k lepé děvě, nicméně byla to zdatná konkurence ostatním dobrodružným knihám, které jsem hltal jako jinoch - 65 %

bukiet
25.05.2017

Z celého "nemovského" cyklu kniha zřetelně nejslabší. Zatímco první kniha líčí Holanův příběh na základě jednoduchého a jednotného vyprávění, Farinovo dobrodružství je jako náhrdelník spojující několik nesouvisejících příběhů, kterým ovšem chybí jednotící linka. A je-li tou linkou vztah k budoucí ženě Martě, tak potěš koště, není to příběhová linka vydařená. Zjednodušeně řečeno, kterak se superman Farin bláznivě zamiloval a občas si u toho vystřelil ze své experimentální pistole.

uhoř49
14.05.2017

Stará dobrá klasika.

MayB2
22.05.2014

Trochu mě mrzí příliš velký prostor červeněknihovní romance, ale i tak jsem si ji vždycky ráda přečetla.

Ivan F
23.09.2013

Čítal som pôvodné vydanie z roku 1941, avšak viac, ako kniha samotná, ma bavilo študovať, ako vyzerá väzba a stav knihy aj po toľkých rokoch. Nutno uznať, že tieto staré knihy majú svoje čaro, ale kvalít moderného sci-fi nedosahujú.