Tajemství zámku Ashmore

Tajemství zámku Ashmore https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472745/bmid_tajemstvi-zamku-ashmore-lLS-472745.jpg 4 102 37

Zámek Ashmore série

První kniha z nové série od autorky úspěšné dynastie Morlandů se odehrává na samém počátku 20. století v jižní Anglii na svazích malebného údolí řeky Ash, s majestátní budovou zámku, jemuž místní lidé stále ještě říkají hrad a kde sídlí několikátá generace váženého hraběcího rodu Staintonových. Historie rodiny a jejich služebnictva začíná tragickou smrtí lorda Staintona na lovu, po níž se musí ujmout titulu a rodinného majetku nejstarší syn Giles. Zjišťuje, že nezdědí jen majetek, ale i tajemství, která rodinu tíží, a obrovské dluhy. Nezbývá mu než se bohatě oženit, aby zachránil panství a postaral se o matku a sourozence. V románu, který se čte jedním dechem, nechybí ani romantika a jemný anglický humor.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secrets of Ashmore Castle , 2021

martina.culik
24.08.2022 4 z 5

Podtitul "pro fanoušky Panství Downton" je téměř samovypovídající. Jedná se o příběh, který popisuje život v době krátce po smrti královny Viktorie. Mnohé postavy mi připomínali některé osoby ze zmíněného seriálu, ale objektivně nedokážu říci, jestli to bylo dobře nebo špatně.
Je pravda, že příběh nebyl nijak akční, ale pro mě byla kniha zajímavá především tím, jak popisuje anglickou společnost té doby. Zajímá mě, jak se vyvinou vztahy, které jsou v tomto díle spíše naznačené, takže se nejspíš pustím i do dalších pokračování, až budou k dispozici.

Andrea864
23.08.2022 3 z 5

Plochý a nevýrazný příběh. Stále jsem čekala nějaký zvrat, překvapení a hlavně to tajemství. Tři hvězdy jen za čtivost a dobu staré Anglie, kterou mám ráda.

vierak
02.08.2022 1 z 5

Z môjho pohľadu nekonečne nudná kniha. Stáva sa mi to naozaj málokedy, aby som sa musela nútiť dočítať titul dokonca. Môj pocit z Tajomstiev zámku Ashmore bol, že autorka písala príbeh, o ktorom sama netušila, kam ju privedie. Žiaľ, nepriviedol ju nikam. Bola to len prechádzka prelomom 19. a 20. storočia poukazujúca na rôzne spoločenské vrstvy a ich život. Žiadny dej, žiadny spád, žiadne myšlienky. Ak sa ponúkla nejaká zápletka, na nasledujúcich desiatkych strán akosi vyšumela.
Jediné, čo si na knihe cením, je fakt, že autorka neskĺzla do opisu, či obhajoby, nemorálnych vzťahov, naopak, vyzdvihla tažkú cestu zodpovedného správania sa.

Modrina
29.07.2022 5 z 5

Škoda, opravdu mě hodně mrzí, že jsem na tuhle knihu nenarazila v době, kdy má aspoň pět pokračování. Knihu jsem brala jako oddechovku, ale vcucla mě do děje tak, že jsem nechápala, že jsem na poslední stránce. :) Ovšem korektor - byl-li nějaký - by měl vrátit školné.

cérka
22.07.2022 4 z 5

Z počátku jsem měla trochu problém se začíst, ale čím více se mi jednotlivé postavy dostávaly do podvědomí, tím více mě to bavilo. Nakonec do mě pevně zasekly své drápky a budou mi chybět.
Příběh hraběcí rodiny Staintonových, jejich přátel a služebnictva je zasazen do počátků vlády anglického krále Eduarda VII a je rozehrán velmi slibně. Jen ty otevřené konce nemám ráda a pokračování v nedohlednu :(

Je to mé první setkání s touto autorkou a myslím, že mě dostatečně navnadilo k přečtení si jejich dalších knih.

Hvězdičku ubírám za opravdu velký počet překlepů a chyb. Když už je vidím já, tak to je fakt co říct :)

ruzovka
11.07.2022

Jsem v polovině knihy a už teď je mi po postavách smutno, že budu brzy na konci a další díl v nedohlednu . Opravdu krásný příběh jako Panství Downton Děj poutavý

Mathiola8
10.07.2022 5 z 5

Až na mnohé gramatické chyby, které kazily čtení to je příjemná kniha. Mám ráda historické romány.

pavlašt
27.06.2022 5 z 5

Výborná kniha, skvěle napsaná, čte se sama. Dýchá z ní stará dobrá Anglie :-)

pierka
18.06.2022

Historické rodinné drama, čte se jedním dechem, pokračování Panství Downton

Renatecka
07.06.2022 4 z 5

Kniha je připodobňovaná k Panství Downton, které jsem tedy nečetla, ale Tajemství zámku Ashmore se mi velmi líbilo - hlavně ta atmosféra a navíc se mi moc dobře četlo.

Jenny46
29.05.2022 5 z 5

Příjemná rodinná sága - zajímavý příběh, dobře se kniha četla...

Ladiva
26.04.2022 5 z 5

Kniha ma veľmi bavila. Bolo to akoby som znovu sledovala Panstvo Downton, pritom to však bol úplne iný príbeh. Autorka striedala scény ako filmový scenár, ale čítalo sa to príjemne a nepôsobilo to rušivo. Mňa osobne by ďalší diel rozhodne potešil.

maryzka
26.04.2022 4 z 5

Odpočinková kniha, která mě navnadila na další díly. Jenom doufám, že některé díly ještě budou vycházet za současné situace.

markej
23.04.2022 5 z 5

Jakmile někdo napíše na obálku, že je knížka pro fanoušky Panství Downton, musím se do ní pustit. Většinou jsem zklamaná, ale tentokrát ne, román je to rozsáhlý (skoro 500 stran), rozvětvený a spletitý, přibližuje příběhy jak panstva, tak služebnictva. Spokojená jsem velice, sice je to nenáročná kniha, ale poctivě a velmi zrucně napsaná a navíc ne úplně předvídatelná, takže by mohla uspokojit i náročnější čtenáře, kteří si chtějí u čtení prostě jen odpočinout.
Hodnocení: 5 ⭐ z 5 ⭐

MagdalenaSlaba
22.04.2022 4 z 5

Kniha pro fanoušky Panství Downton, říkali. A měli naprostou pravdu! Kniha nabízí přesně to, co od ní člověk očekává. Dobře se čte a líčí osudy panstva i služebnictva, jejichž hlavním společným jmenovatelem je snaha dostát svým povinnostem a společenským konvencím, ačkoli srdce jim často radí úplně jinak...
Upozorňuji, že se jedná o první díl série, takže kniha je ukončená velmi volně, ale to asi ničemu nevadí. Stejně si budete chtít přečíst další díl.
Hvězdičku strhávám snad jedině za to, že mě děj vůbec ničím nepřekvapil. Je to taková předvídatelná oddechovka a mezi hlavními postavami postrádám někoho, kdo by do děje přinesl trochu dramatu a nedbal tolik na společenské konvence, případně bojoval proti systému. Ale co není, může být v druhém díle.

Knižní střípky
12.04.2022 5 z 5

Kniha má na přebalu napsáno, že je pro fanoušky seriálu PANSTVÍ DOWNTON a já musím souhlasit. Kniha sice začíná o pár let dříve než kultovní seriál, ale je to tak moc downtonské, že to snad ani není možné. Právě onen vhled do života služebnictva byl pro mě velmi cenný a zmíněný seriál mi velmi připomínal. Autorka ukazuje klady i zápory všech vrstev napříč společností, je zde ukázáno i to, že narodit se se zlatou lžičkou v kolébce nepřináší automaticky štěstí v životě. Pokud máte rádi historická rodinná dramata, tato kniha by neměla uniknout vaší pozornosti. Nechtělo se mi opouštět Ashmore, jsem okouzlena a bude mi smutno...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Arsi
06.04.2022 4 z 5

Krásný román ze staré Anglie. Příjemné čtení.