Vítejte v Lovecraftu

Vítejte v Lovecraftu https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76959/bmid_vitejte-v-lovecraftu-Bkz-76959.jpg 5 511 96

Zámek a klíč série

Vítejte na Klíčově, tajemné usedlosti v Nové Anglii, s mnoha dveřmi, které změní každého, kdo se do nich odváží vstoupit. A kde přebývá bytost plná nenávisti a zloby, která nebude mít pokoj, dokud se jí nepodaří otevřít ty nejstrašlivější dveře ze všech. Seznamte se s rodinou Zámkových, jimž je osudem předurčeno stát se strážci tajuplných zázračných klíčů. Nina, Tyler, Kinsey, Bóďa a Duncan se musejí každý zvlášť postavit svým strachům, zastavit šíleného vraha i plíživé zlo, skryté ve studni. Děj Děje se ujal hororový spisovatel, syn hororového krále Stephena Kinga, Joe Hill. A věřte, že příjmení není to jediné, co po svém otci zdědil. Příběh svou atmosférou připomíná díla H. P. Lovecrafta. Odtud pak zřejmě i název oblasti, kam se hlavní hrdinové stěhují. V knize se prolínají dvě časové pásma, přítomnost a minulost. Každá kapitola je vyprávěna jiným hrdinou, kdy každý má jiný náhled na svět. Důraz je zde kladen na psychologickou rovinu. Hill se trefil přesně do vytyčeného věku i zájmů postav, takže postavy nepůsobí křečovitě. Nikdo není dokonalý a to platí i v této knize, protože ani jedna z postav není bez chyby. Kresba S Hillem na této knize spolupracoval chilský krešlíř Gabriel Rodriguez. Vzhled hrdinů odpovídá jejich charakterům a emoce jsou zvládnuté brilantně. Z obličejů postav poznáme, v jakém jsou rozpoložení. Brutalitu si zde užijete plnými doušky. Krvavé scény nebudete postrádat snad ani v jedné kapitole. Celý Klíčov připomíná hrad z děl Edgara Allana Poea. Kniha je vykreslena v temných barvách. Vzpomínky na minulost skoro žádnou barvu nemají. Jsou vyvedeny v šedých odstínech (stejně jako to bývá ve filmech).... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Welcome to Lovecraft , 2008

michael4483
26.04.2014 5 z 5

Joe Hill dokazuje, že je skutočne synom svojho otca. Zámek a klíč je jeden z mála komiksov, ktoré ma zaujali (vlastne jeden z dvoch, ktoré aktívne čítam). U Vítejte v Lovecraftu je to konkrétne nápaditosť a originalita, s ktorou rozvíja zo začiatku komornú rodinnú drámu, primiešava fantasy prvky a hororovú atmosféru, ktorá by sa dala krájať. Svieži vietor v žánri ešte podporuje Rodriguezova špecifická, sprvu trochu nepríjemná, avšak s každou stránkou zaujímavejšia kresba, perfektne vťahujúca do deja. Rozhodne odporúčam aj tým, ktorí ešte doteraz nemali s komiksom, ani Hillom tú česť. 100%

kormoran78
22.01.2014 5 z 5

Komiksy jsem dosud nečetl tak často. Zámek a klíč mě překvapil, příjemně a díky tomu se asi této literární oblasti budu věnovat častěji než dosud. Jde o první svazek několikadílné série Zámek a klíč. Autorem je syn Stephena Kinga Joe Hill a to samo o sobě dává záruku, že příběh není slabou podpěrou grafického díla. Jediné zklamání pramení z toho, že útlou knížečku jsem pročetl za pár desítek minut a příběh se teprve rozjel. Nyní vychází v Čechách druhý svazek (po několika letech) a mám strach, aby mezi dalšími svazky nebyl zase několikaletý odstup.

DennisMoore
13.12.2013 5 z 5

Pokud jsem to ještě nikdy nenapsal, tak jsem to určitě už několikrát řekl: Joe Hill je bourák. Vítejte v Lovecraftu je skvělý rojezd velkého příběhu, který soudě dle aktuálně vydaného druhého dílu bude stále lepší a lepší.

Gahanka
06.11.2013 5 z 5

Skvělé dílko! Doufám, že se můžu těšit na další díl... Po dlouhé době komiks, u kterého jsem opravdu litovala, že nemám k dispozici pokračování. Čekám, kdy najdu klíč.

noir
23.09.2013 4 z 5

Na základě Joeových povídek a románu Černá krabice jsem sáhl i po jeho komiksu... a i pro mě to bylo v podstatě první plnokrevné setkání s tímhle médiem. Vítejte v Lovecraftu jsem přečetl asi za týden, po jednotlivých kapitolách, čili tak, jak vycházela původní předloha. Bavilo mě to, ale přiznám, že o dost míň než autorova literární tvorba (pokud jde o ilustrace, těm bych dal plný počet bodů; zaujaly mě, byly přehledné, ale vzhledem k tomu, že nemám s čím srovnávat, tak se omezím na hodnocení - líbilo). Po příběhové stránce jsem měl celou dobu pocit, že Hill fabuluje na půl plynu, že jsem to všechno jako by už někde četl, viděl... šílený vrah, duchové, středostavovská rodina v nesnázích, kouzelné artefakty...hm. A Lovecraft, jako název tajemstvím obestřeném rodinného sídla... eh. Kdyby nebylo několika hyper násilných scén, měl bych dojem, že je tento komiks určený mládeži, ostatně i několik hlavních postav je v tomto věku. Takže celkový dojem: vizuálně podmanivé dílo se zvláštně jednoduchým konceptem, s dost laciným důrazem na akčnost a násilí. Druhý díl předem neodepisuju, už jen proto, že se nejspíš rozvine nadpřirozený prvek a snad dojde i na nějaké neotřelejší a nápaditější věci. Dávám 3,6 hvězdičky.

Lestat19
07.08.2013 5 z 5

Po přečtení Rohů a Černé krabice od Hilla jsem byl opravdu zvědavý na comics, ke kterému psal příběh. Je to zatím jen první díl, ale opravdu mě to chytlo. Spojení komiksu a hororového žánru se k sobě prostě hodí. Jsem vážně zvědavý na další díl.

pidalka777
04.07.2013 4 z 5

Můj první komiks co jsem kdy "četla" docela se mi líbil. Doufám, že v Čechách někdy vyjde další.

ondrash77
26.03.2013

Rodina Zámkových neprožívá právě nejveselejší období rodinné historie. Otec, profesor na střední škole, je brutálně zavražděn jedním ze svých studentů. Nechybělo mnoho a smrti neunikli ani ostatní členové rodiny.

Zatímco je Lesser, jak se onen student jmenuje, zavřen do chládku, paní Zámková sebere svoje tři děti a společně se přestěhují na ostrov, na kterém se nachází jejich rodinné sídlo. Při bližším seznámení se starobylým domem je jasné, že potíže rodiny Zámkových jen tak neskončí.

martula.07
12.02.2013 5 z 5

Moc pěkné. Kresba úžasná. Děj nápaditý. S těma klíčema to byl dobrý nápad. Asi to bude jeden díl, jeden klíč. Fakt jsem moc spokojená, že ji mám doma a to já na komiksy moc nejsem. Kdyby to nenapsal Joe, tak bych o to ani nezavadila. Už aby v češtině vyšly další díly. V USA už v červenci vyšel pátý a šestka se chystá na tohle léto.

doktorking
19.01.2013 5 z 5

Myslím že není třeba komentovat jak kresbu tak děj,jedná se o mistrovské dílo,ani mě nepřekvapuje že se bude zfilmovávat,otázkou tak zustává kdy přibudou další díly v českém překladu.

lara25
30.12.2012 5 z 5

Skvělý comiks, měla jsem ho během chvíle přečtený. Chtělo by to další díly v češtině. :-)

Boboking
17.09.2012 4 z 5

Geny po otci se nazepřou. Po skvělých románe od J. Hilla je i tento komiks skutečně parádní cesta krví a šílenstvím.

evickakyticka
04.11.2011 5 z 5

Dobrá práce, chlapi! Opravdu zdařilý komiks s nádhernou kresbou který chytne a nepustí. Když jsem komiks dočetla, objevila se touha honem si ho přečíst znovu. A to se běžně nestává!

Adelica-Opica
16.07.2011 5 z 5

nemám ráda komiksy... je tam málo písmenek, ale tento jsem si nemohla odpustit... Mám ráda Joea Hilla, jeho styl... přijde mi takový originální... a kresby Rodrigueze se fakt povedly. Nemám s čím srovnávat je to můj první komiks a žednej jinej než od Hilla číst nemám v plánu. Ale líbilo se mi to... Jen mě mrzí, že jsem to měla za chvilku přečtený..

tsal
11.06.2011 5 z 5

Sice stále bojuji s kresbou západních komiksů, ale příběh byl úžasný. Dokonce i jednou hodně vyděsil.
-------------------------
Edit z druhého čtení 6.7.2016
První díl Zámku a klíče je možná úvodem do série, ale na rozdíl od jiných úvodů jiných sérií nevyznívá sám o sobě do prázdna, ani není pouhým příslibem něčeho skvělého do budoucna. Příběh se teprve rozjíždí, ale temnou hutnou atmosféru strachu a hrůzy vám bez doporučení lékaře dávkuje prakticky od první strany. Těžko říct, zdali je lepší scénář nebo kresba, obojí je však na mistrné úrovni a bezchybně se doplňuje. Dočkáme se vyprávění z pohledu různých postav, veskrze lidských dialogů, mlčenlivých scén, v nichž nám panely vykouzlí pomalý tíživý okamžik stejně dobře jako dynamické šmejdění neposedného klučiny, temných barev, podrobné kresby a hlavně skvělé hororové atmosféry. První díl se zkrátka s ničím nepáral a nasadil laťku zatraceně vysoko.

daviskaaa
03.06.2011 5 z 5

Skvělá záležitost, s perfektní kresbou a ještě lepším scénářem. Člověk čte bez přestání až do ......... pokračování příště :D. Doufám, že další díl bude co nejdříve.

dveře vraždy děti rodina komiksy démoni duchové a přízraky strašidelné domy tragédie klíče, klíčky

Joe Hill (p)
americká, 1972